Republika Południowej Afryki

Studia w RPA

Szkolnictwo wyższe w Republice Południowej Afryki

Szkolnictwo wyższe i szkolenia obejmuje zarówno studiów licencjackich i magisterskich stopni, w tym studia licencjackie, magisterskie i stopni doktorskich. Zarówno publiczne, jak i prywatne szkoły wyższe istnieją, w tym uniwersytetów, politechnik i instytucji kompleksowych. Uczelnie oferują tradycyjne teoretycznie i badań zorientowanych stopni; inne instytucje koncentrują się na profesjonalnym i zawodowego kształcenia i szkolenia.

 

Dlaczego warto studiować w RPA?

Oprócz możliwości studiowania w języku angielskim w środowisku wielokulturowym, RPA ma wiele światowej klasy szkół wyższych, które zawierają state-of-the-art badań wraz z wysokiej jakości magisterskich studiów. RPA ma trzy uczelnie w najlepszych 400 uniwersytetów na całym świecie, według rankingu w latach 2012-2013pl / world-university-rankingi / "> Times Higher Education World University Rankings.

 

Uniwersytety w Republice Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki 23 państwa finansowane wyższej uczelni, które oferują studia magisterskie, w tym 11 uniwersytetów, 6 uczelni technicznych oraz 6 instytucji kompleksowych. Prywatne instytucje istnieją, jak również, w sumie 115. Programy oferowane są w większości dyscyplin naukowych, a magistra w administracji biznesu, ekonomii i finansów są szczególnie popularne. Zagraniczni studenci są mile widziani i korzystać z tych samych procedur aplikacyjnych, jak obywatele Republiki Południowej Afryki.

 

Czesne i czas trwania programu

Roczne czesne za studia magisterskie różni się znacznie od programu i szkoły, ale jest na ogół niska w szkołach państwowych, od około 1500 dolarów do 5.000 dolarów (US), szkoły prywatne są nieco wyższe. Magisterskie także w zakresie czasu trwania, ale to zazwyczaj 1-2 lat.

 

Academic Year

Rok akademicki trwa od lutego do grudnia i obejmuje dwa semestry. Każdy semestr zazwyczaj składa się z sześciu tygodniach zajęć, jeden tydzień przerwy, potem siedmiu tygodniach zajęć, a na końcu tydzień na studia (tzw. tydzień SWOT) i egzaminy.

 

Post-Graduate Opportunities

Wiele korporacje działają w Republice Południowej Afryki, a absolwenci z dyplomem magistra znajdzie wiele możliwości zatrudnienia, czy są obywatelami Republiki Południowej Afryki lub obcokrajowców. Sektory przemysłu, które są obecnie rosnące m.in. motoryzacyjny, technologie informatyczne, komunikacja, górnictwo, bankowość i usługi. Zdecydowana większość prac koncentruje się w Cape Town, Port Elizabeth, Durban, Pretoria i Johannesburg. Aby uzyskać zezwolenie na pracę, międzynarodowy student musi zazwyczaj najpierw ofertę pracy na stanowisko, które nie mogą być wypełnione na miejscu.Jednak studenci z umiejętnościami w wyspecjalizowanych obszarach lub wysoko wykwalifikowanych ekspertów w niektórych dziedzinach może być w stanie uzyskać pozwolenia na pracę, nawet bez konkretnej oferty pracy.

 

Wymagania wizowe

Zagraniczni studenci studiujący w RPA są wymagane do uzyskania zezwolenia studiów przed ich wejściem kraju do uczęszczania do szkoły. Odwiedzająca pozwolenie nie mogą być wymieniane na pozwolenia badania po przyjeździe. Gdy student został przyjęty na uczelni, mogą ubiegać się o zezwolenie na naukę w biurze RPA w swoim kraju.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Zagraniczni studenci są zobowiązani do uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, Afryki Południowej, nawet jeśli są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym w ich kraju. Dowód tego pokrycia jest wymagane przy ubieganiu się o wizę studencką. Studenci muszą zapłacić za cały rok akademicki z góry; miesięcznych lub płatności nie są dozwolone.

 

Porady

Chociaż angielski w dominującym języku dla giełd publicznych i przedsiębiorstw w Republice Południowej Afryki, kraj posiada 11 języki urzędowe, w tym Afrikaans (pochodna Holandia), Ndebele, sotho północny, Sotho, Swazi, Tswana, Tsonga, Venda, Xhosa i Zulu . Studenci mogą wystąpić miejscowe języki w całym kraju, jednak większość mieszkańców RPA może mówić więcej niż jeden język, a język angielski jest powszechnie rozumiany.

Sport jest bardzo popularny w Południowej Afryce, z głównych ośrodków sportowych, będących piłka nożna, rugby i krykiet. Inne sporty z istotnych poniższych i międzynarodowej obecności m.in. pływanie, golf, boks i tenis.

O Republice Południowej Afryki

RPA znajduje się na najbardziej wysuniętym na południe krańcu kontynentu afrykańskiego, gdzie Atlantyk i Ocean Indyjski spotkać. Graniczy z Namibia, Botswana, Zimbabwe, Suazi i Mozambiku. Ponadto, małe Kraj Lesotho jest całkowicie zawarty w Afryce Południowej. Południowa Afryka jest domem dla ponad 50 milionów mieszkańców, którzy pochodzą z różnych kultur i religii, a którzy mówią wiele języków. Republika Południowej Afryki jest najbardziej uprzemysłowionym krajem w Afryce. Walutą jest rand południowoafrykański (R), który ma kurs 0,1 PLN.

 

Klimat

Republika Południowej Afryki jest na półkuli południowej, a więc pory roku są przeciwieństwem tych z półkuli północnej - lato w styczniu i zima w lipcu.South African linia brzegowa wynosi ponad 2500 km długości, ale wiele z gruntów przyległych do linii brzegowej jest górzysty, które następnie zamienia się w wysokim płaskowyżu we wnętrzu. Północna część kraju staje się pustynią.

Ogólnie rzecz biorąc, RPA ma stosunkowo suchy klimat, a temperatury wydają się być nieco niższe niż krajach na podobnych szerokościach geograficznych, ze względu na ukształtowanie terenu i płaskowyżu wnętrza. Wewnątrz temperatura rzadko wzrasta powyżej 30 stopni C w okresie letnim. W Cape Town, maksymalne temperatury latem to około 26 stopni C, a minimalna temperatura zimą wynosi około 7 stopni C.

 

Kultura

South Africa oferuje szeroką gamę stylów życia i krajobrazy z coś dla każdego, od kosmopolitycznych środowisk miejskich i spokojnych miast historycznych do góry do wspinaczki i wędrówek na pustynie na safari i plaże dla surfingu i nurkowania.Oprócz placówek kulturalnych, takich jak muzea sztuki i galerie sztuki i wydarzeń, takich jak teatr, taniec i festiwali, ważnym przystankiem dla zwiedzających jest Muzeum Apartheid się w Johannesburgu. Muzeum stanowi potężny wgląd czasami kraju przemocy przeszłości i podróż do odzysku i pojednania.

South African cuisine jest mocno na bazie mięsa i grill jest ulubiona metoda przygotowania. Republika Południowej Afryki jest również coraz bardziej znany jako producenta win.

 

Koszty życia

Koszty życia w Afryce Południowej jest stosunkowo niski w porównaniu do innych krajów wysoko rozwiniętych. Z jedną sypialnią kosztuje mieszkanie w pobliżu 350 dolarów - 450 dolarów USA za miesiąc, i narzędzia uruchomić inny 100 dolarów lub więcej. Niedrogi posiłek kosztuje około 7 dolarów USA i umiarkowanych cenach trzydaniowy posiłek dla dwóch osób można znaleźć za około 30 dolarów.