Opis programu
Program studiów magisterskich w zakresie strategicznego przywództwa w kierunku zrównoważonego rozwoju to przekształcająca 10-miesięczna edukacja mająca na celu edukację liderów zdolnych do wspierania zrównoważonego rozwoju społeczeństwa w sposób wzmacniający ich własną organizację.
Ten program obraca się wokół dwóch zintegrowanych tematów. Pierwszym jest strategiczny zrównoważony rozwój , który dotyczy tworzenia i realizacji ekonomicznie opłacalnego rozwoju produktów, systemów, organizacji i społeczności w celu wsparcia przejścia do globalnego zrównoważonego rozwoju. Studenci dowiadują się o wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem i związanych z nimi możliwościach, a także o naukowo i praktycznie zweryfikowanej metodologii strategicznego zrównoważonego rozwoju.
Drugi temat to „Prowadzenie w złożoności”, polegający na szacunku wobec złożoności i skutecznym ułatwianiu zmian. Studenci są proszeni o zbadanie znaczenia i konsekwencji złożoności dla zmian społecznych i własnego przywództwa. Uczą się o naukowo i praktycznie potwierdzonej metodologii złożonego przywództwa, aby móc prowadzić współtworzenie tętniącej życiem, zrównoważonej przyszłości.
Program składa się z 60 punktów i prowadzi do rocznego stopnia magistra.
Treść programuEdukacja dla zmiany Ten roczny program studiów magisterskich w zakresie przywództwa strategicznego w kierunku zrównoważonego rozwoju ma na celu kształcenie liderów, którzy są w stanie wspierać zrównoważony rozwój społeczeństwa w sposób wzmacniający ich własną organizację. Program jest zbudowany wokół dwóch tematów - strategicznego zrównoważonego rozwoju i wiodącej złożoności.
Strategiczny zrównoważony rozwój Dowiesz się, jak wspierać przejście do globalnego zrównoważonego rozwoju, tworząc i wdrażając korzystny ekonomicznie rozwój produktów, systemów, organizacji i społeczeństw. Dowiesz się o wyzwaniach i szansach zrównoważonego rozwoju oraz o naukowo i praktycznie potwierdzonej metodologii zrównoważonego rozwoju.
Wiodący w złożoności Drugi temat programu koncentruje się na tym, jak radzić sobie ze złożonością z szacunkiem i skutecznie wprowadzać zmiany. Odkrywasz złożoność zarówno zmian społecznych, jak i własnego przywództwa. Dowiesz się o naukowo i praktycznie potwierdzonej metodologii przewodzenia złożoności, aby móc prowadzić współpracę, która umożliwia atrakcyjną, zrównoważoną przyszłość.
Efektem kształceniaWiedza i zrozumienie
Po zakończeniu programu student:wykazać się pogłębioną wiedzą na temat wyzwań społecznych w zakresie zrównoważonego rozwoju, być w stanie opisać i scharakteryzować ich podstawowe przyczyny oraz być w stanie wyjaśnić i skrytykować odpowiedzi na te wyzwania w środowisku akademickim, świecie biznesu i innych częściach społeczeństwa.
wykazać pogłębioną wiedzę na temat metodologii strategicznego zrównoważonego rozwoju, która wspiera ustrukturyzowaną i skoordynowaną współpracę między różnymi dyscyplinami, jednostkami organizacyjnymi i sektorami społeczeństwa, w tym opartą na zasadach definicję zrównoważonego rozwoju ekologicznego i społecznego oraz strategiczne wytyczne dotyczące tego, jak organizacja może przyczynić się do przejścia społeczeństwa do zrównoważony rozwój w sposób korzystny ekonomicznie dla organizacji.
wykazać się pogłębioną wiedzą na temat metodologii przywództwa w zakresie złożoności, w tym myślenia systemowego, zmiany organizacyjnej, uczenia się organizacyjnego, zmiany transformacyjnej, rozwoju organizacji dialogicznej, dynamiki organizacyjnej, modeli mentalnych oraz ułatwiania współpracy między różnymi dyscyplinami, jednostkami organizacyjnymi i sektorami społeczeństwa.
wykazać pogłębione zrozumienie, w jaki sposób dwa główne obszary programu (strategiczny zrównoważony rozwój i przywództwo w zakresie złożoności) można zintegrować ze sobą oraz z dodatkowymi polami, koncepcjami, metodami i narzędziami jako wsparcie strategicznego przywództwa w kierunku zrównoważonego rozwoju.
wykazać się pogłębioną wiedzą metodologiczną na temat badań nad strategicznym przywództwem w kierunku zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza metodami nauk jakościowych i projektowych, oraz być w stanie wykazać się szerokim wglądem w aktualne badania tego rodzaju.Blekinge Institute of Technology","author_url":"","source":""}" />
Zdolności i umiejętności
Po zakończeniu programu student:wykazać się umiejętnością integracji i zastosowania dwóch głównych obszarów programu (strategiczny zrównoważony rozwój i złożoność przywództwa) w pracach badawczo-rozwojowych lub innych kwalifikowanych działaniach, w tym być w stanie analizować i opracowywać rozwiązania i plany strategiczne oraz wybierać, łączyć i rozwijać dodatkowe koncepcje, metody i narzędzia.
wykazać się zdolnością do samodzielnego identyfikowania i formułowania problemów mających znaczenie dla strategicznego przywództwa w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz przy wsparciu centralnej metodologii programu strategicznego zrównoważonego rozwoju i przywództwa w planie złożoności oraz przy pomocy odpowiednich metod z dziedzin uzupełniających realizować kwalifikowane zadania w określonych ramach czasowych w środowisko akademickie, świat biznesu i inne części społeczeństwa.
wykazać się umiejętnością ustnego i pisemnego wyrażania się w sposób zrozumiały dla różnych grup opisywać i przedstawiać znaczenie strategicznego przywództwa w kierunku zrównoważonego rozwoju, argumentować za wnioskami i angażować inne osoby w pracę nad zmianą i uczeniem się organizacyjnym, ułatwiać i prowadzić taką pracę oraz zastanawiać się na osobistym przywództwie.
Osąd i podejście
Po zakończeniu programu student:wykazać się umiejętnością dokonywania ocen różnych rozwiązań i planów strategicznych dotyczących tego, w jaki sposób organizacje mogą przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem odpowiednich aspektów naukowych, społecznych i etycznych, oraz rozważać etyczny aspekt prac badawczo-rozwojowych na rzecz zrównoważonego rozwoju, a zwłaszcza nauk o projektowaniu badania dotyczące strategicznego przywództwa w kierunku zrównoważonego rozwoju.
zademonstrować wgląd w możliwości i ograniczenia inżynierii i nauki jako wsparcia przejścia społeczeństwa na zrównoważony rozwój oraz w jaki sposób różni interesariusze wykorzystują naukę do swoich celów, na przykład w dyskursie na temat zmian klimatycznych.
wykazać się zdolnością do oceny i krytycznego odniesienia do różnych teorii, koncepcji, metod i narzędzi w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w tym do centralnej metodologii programu strategicznego zrównoważonego rozwoju i przywództwa w złożoności.
wykazać się umiejętnością, przy wsparciu centralnej metodologii programu dotyczącej strategicznego zrównoważonego rozwoju i przywództwa, zidentyfikowania potrzeb w zakresie dalszej wiedzy.