Program magistra inżynierii chemicznej

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

W dzisiejszym społeczeństwie zasoby są coraz mniejsze, a wpływ procesów produkcyjnych na środowisko jest przedmiotem coraz większych obaw.

Umiejętności inżynierii chemicznej są niezbędne przy opracowywaniu technologii przetwarzania, która nie jest szkodliwa dla środowiska. Może to obejmować takie zadania, jak opracowywanie nowatorskich procesów, które są energooszczędne i wydajne pod względem surowców lub procesów recyrkulacji odpadów w wartościowe produkty.

Inżynieria chemiczna to dyscyplina inżynieryjna łącząca chemię, fizykę, matematykę, biologię i ekonomię w celu przenoszenia surowców do produktów chemicznych. Produkty te obejmują na przykład paliwa, towary, specjalistyczne chemikalia, farmaceutyki i żywność.

Inżynierowie chemiczni są zwykle zatrudnieni w sektorze przemysłowym w takich obszarach, jak projektowanie produktu, projektowanie procesów, obsługa procesów, badania, marketing i zarządzanie.

Program daje podstawowe umiejętności niezbędne we współczesnym przemyśle chemicznym i przetwórczym. Program obejmuje również wiele dziedzin naukowych i technologicznych, które są niezbędne dla dobrobytu ludzi, czystego środowiska i zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.

Zamierzone efekty kształcenia

W tym programie magisterskim zdobędziesz wystarczającą wiedzę naukową i technologiczną do kariery w inżynierii chemicznej w różnych dziedzinach przemysłu procesowego.

Różnorodne metody nauczania oraz wielokulturowe i interdyscyplinarne grupy badawcze zapewniają, że rozwiniesz dobre umiejętności pracy zespołowej i projektowej, komunikacji, języków, prezentacji, kultury i przywództwa.

Po ukończeniu studiów będziesz:

  • mają solidne podstawy teoretyczne w podstawowych obszarach inżynierii chemicznej;
  • posiadają silne umiejętności analizy inżynierskiej i rozwiązywania problemów;
  • posiadać praktyczne umiejętności inżynierskie, takie jak umiejętność dokonywania przybliżeń i podejmowania decyzji w warunkach niepewności;
  • mieć odwagę tworzyć innowacje i nowe rozwiązania techniczne;
  • posiadać umiejętności pracy projektowej i komunikacyjne niezbędne w nowoczesnym środowisku pracy.

Podczas studiów będziesz w stanie tworzyć nowe zrównoważone rozwiązania w odpowiedzi na główne globalne wyzwania. Nauczysz się tworzyć, projektować, rozwijać i promować innowacje i nowe technologie oraz pracować w międzynarodowym zespole.

Jako absolwent będziesz posiadał unikalny zestaw umiejętności do tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska procesów i produktów chemicznych. Staniesz się także kompetentnym profesjonalistą w szybko rozwijającym się, multidyscyplinarnym obszarze ochrony środowiska i będziesz mógł kontynuować studia na studiach doktoranckich.

Struktura i studia stopnia

Program magistra inżynierii chemicznej dwuletni program. Prowadzi to do uzyskania stopnia magistra inżyniera, mgr inż. (Tech.), Czyli 120 punktów ECTS.

Program obejmuje specjalizację, drobne i fakultatywne studia.

W studiach specjalizacyjnych , 82 punktach ECTS, poznasz operacje jednostkowe, dynamikę płynów, symulację procesów, projektowanie produktów i procesów, bioenergię i biorafinerie.

Zalecane drobne badania obejmują biochemiczną inżynierię chemiczną, zaawansowane uzdatnianie wody i zaawansowaną chemię.

Możesz wybrać dowolny kurs oferowany przez LUT na studiach obieralnych, aby uzyskać 120 punktów ECTS.

Studia dwustopniowe dla studentów z uczelni partnerskich

Studenci z partnerskiego uniwersytetu mogą studiować jako studenci podwójnego stopnia na LUT. Studenci przyjęci na studia z podwójnym dyplomem otrzymują świadectwo ukończenia dwóch uniwersytetów po spełnieniu wymagań dotyczących obu uniwersytetów.

Uniwersytet partnerski programu inżynierii chemicznej, podwójny stopień naukowy, to Uniwersytet Górniczy w Petersburgu w Rosji.

Perspektywy rozwoju kariery

Inżynierowie chemiczni i procesowi odgrywają ważną rolę w dostarczaniu innowacji, które ciągną nas do przodu.

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności do pracy w różnych dziedzinach przemysłu procesowego, dla firm chemicznych i producentów sprzętu, najczęściej w zakresie badań, rozwoju, projektowania i eksploatacji.

Inne potencjalne pozycje obejmują nadzór nad budową nowych zakładów, ocenę bezpieczeństwa i kwestii środowiskowych, nadzór nad działaniami zakładu itp.

Możesz znaleźć zatrudnienie w przemyśle chemicznym, rafinacji biomasy, przetwórstwie spożywczym lub metalurgicznym. Absolwenci tego programu znaleźli pracę w firmach takich jak Outotec, UPM, Stora Enso, Norilsk Nickel, Orion Pharma, Dow i Kemira.

Ponadto umiejętności inżynierów chemicznych są coraz bardziej poszukiwane poza tradycyjnym przemysłem procesowym, na przykład w sektorze energetycznym.

Otrzymasz także solidną podstawę do kontynuowania studiów na studiach doktoranckich.

Jak się zgłosić

Chcesz się zgłosić na studia magisterskie z inżynierii chemicznej?

Podejmij jedną z najważniejszych decyzji na przyszłość i ucz się z nami - obiecujemy, że Twoja inwestycja się opłaci.

Każdego roku jest duża liczba studentów z całego świata rozpoczynających studia na LUT University .

Być ciekawym. Bądź jednym z nas.

Możesz ubiegać się o przyjęcie do tego programu studiów magisterskich w ramach toczącego się lub zwykłego procesu rekrutacji:

  • Wstęp normalny: 1 grudnia 2020-20 stycznia 2021
  • Rekrutacja: 1 października 2020-31 maja 2021
Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Pokaż mniej
Lappeenranta , Lahti + 1 Więcej Mniej