Portugalia

Studia w Portugalii

Szkolnictwo wyższe w Portugalii

Portugal oferuje politechniki i uniwersytetu typu edukacji, która dostarczana jest przez prywatnych lub publicznych uczelni, instytutów uniwersyteckich lub instytuty politechniczne. Uniwersytety przez rząd przyjmować studentów przez konkurencyjny system zwany numerus clausus, lub "rekrutacja ograniczenia ". Studenci muszą zdać egzaminy, które przetestować je na konkretne tematy i otrzymywać minimalne oceny, zanim zostaną one prawnie dozwolone do stosowania w uczelni. Kryteria przyjęcia dla wielu studiów licencjackich i magisterskich studiów prowadzonych w uczelniach publicznych są zwykle bardziej wymagający i selektywne niż kryteriów oczekiwanych przez politechnikach i uniwersytetach prywatnych.

Portugalski system szkolnictwa wyższego jest wyjątkowo zorientowane badania studenci politechniki, ale oferują szansę na zdobycie stopni w dziedzinach zawodowych, takich jak psychologia, prawa, ekonomii, medycyny i nauk przyrodniczych.Stopnie obejmujące edukacyjny, technologii, inżynierii i liberalne kariery sztuki są przez obu politechnikach i uniwersytetach. Wszystkie prywatnych i publicznych uczelni wyższych nie może działać, jeśli nie zostały uznane przez Portugalia 's Ministério da Ciência, Tecnologia e Ensino Superior (Ministerstwo Nauki, Techniki i Szkolnictwa Wyższego).

Zagraniczni studenci, którzy chcą uczestniczyć w uczelni portugalską muszą ekwiwalent dyplomu de Ensino Secundári, która jest podobna do wysokiego amerykańskiego dyplomu szkoły średniej, a także dokumentację określającą punktacji egzaminu wstępnego badania. Ponieważ Portugalia jest częścią Unii Europejskiej i przylega do Procesu Bolońskiego, studenci otrzymywać Bachelor 's (Licenciatura), mistrz ' s (mestrado) i doktorat (Doutoramento) stopni, które są porównywalne do tych, które się w USA i większość Europa.

Wymagania wizowe dla studentów

Europejskich studentów Unii nie potrzebują wizy, aby studiować w Portugalii, mimo że UE studenci mogą potrzebować, aby pokazać mogą się utrzymać, zanim zostaną dopuszczeni do rozpoczęcia zajęć na uczelni portugalskiej. Alternatywnie, studenci spoza UE będą musiały uzyskać wizę studencką, czy planują pozostać w Portugalii od ponad trzech miesięcy. Formalności niezbędne do rozpoczęcia procesu ubiegania się o wizę posiada ważny paszport; wypełniony wniosek, jeden paszport zdjęcie; się akceptacja uniwersytecie kopiowania z trasy podróży i bilet samolotu; dowód ubezpieczenia zdrowotnego i wyciągów bankowych lub innego dowodu studenta finansowa Status.

Wyższe wykształcenie nie jest wolny w Portugalii, ale stypendia i inne pomoc finansowa może być dostępne dla uprawnionych uczniów. Średni koszt rocznego czesnego na Bachelor 's i mistrz ' s studiów wynosi około 1300 dolarów do 1800 dolarów USdolarów, czyli 950 do 1300 euro. Stopnie doktora kosztują znacznie więcej.

Dlaczego warto studiować w Portugalii?

Z Portugalia 's szkolnictwa wyższego zwiększającą nacisk na technologie i badania w dziedzinie przestrzeni kosmicznej, biotechnologii i odnawialnych zasobów, studentów, którzy są zainteresowani w realizacji kariery w tych branżach będzie, że portugalskie uczelnie mają więcej do zaoferowania niż wiele innych instytucji. Ponadto, wsi Portugalia 's jest zróżnicowany geograficznie i klimatycznie, oferując malownicze góry, piękne łąki i mil wybrzeża dla studentów doświadczyć i zbadać.

O Portugalii

Portugalia jest republiką w południowo-zachodniej Europie, w sąsiedztwie Półwyspu Iberyjskiego i graniczy z Hiszpanii na wschód i na północ i na Oceanie Atlantyckim, na południe i zachód. Portugual posiada suwerenności archipelagu Madery i Azorów, a jego nazwa pochodzi od Porto, kraju 's drugim największym mieście. Członkiem Unii Europejskiej i wymienione na wysokim HDI, lub Human Development Index, Portugalia jest ciche, zglobalizowanym naród, który również należy do ONZ, Unii Łacińskiej, NATO i Organizacja Iberoamerykańskich Zjednoczonych.

Po zatwierdzeniu obecnej konstytucji w 1976 r., Portugalia działa jako demokratyczną republikę z Lizbony jako stolicą i największym mieście. Zgromadzenie Republiki, Prezydent Republiki, rząd i premier są Portugalia 's cztery podstawowe instytucje rządowe. Podobne do USAi Europa, Portugalia ma kilka partii politycznych, z których obywatele wybierają kandydatów i wyboru. Dwa dominujące partie Partia Socjaldemokratyczna i Partia Socjalistyczna, z Partią Ekologów i portugalskiej partii komunistycznej regularnie zdobywając około dziesięć procent głosów podczas każdych wyborów.

Podstawowe dane na temat Portugalii

  • Portugalia otworzyła największą fabrykę energii słonecznej na świecie w 2006 roku, w mieście Alentejo.
  • Oprócz Portugalii i Brazylii, portugalski jest też używany w Gwinei Równikowej, Angoli, Mozambiku i na Wyspach Zielonego Przylądka.
  • Studenci wybierający zdobyć dyplom w Portugalii będzie chciał zobaczyć najdłuższy most istniejących w Europie - Vasco de Gama Bridge - który obejmuje prawie 11 mil, czyli 17,3 km i przecina rzekę Tag w pobliżu Lizbony.
  • Walki byków nadal legalne w Portugalii.
  • Portugalia jest domem dla prawie 11 milionów ludzi, z jedna trzecia mieszkańców żyje w Lizbonie i Porto.
  • Coimbra, Portugalia jest domem dla jednej z Europa 's najstarszych uczelni, Uniwersytetu Coimbra, która powstała w 1290 roku ne
  • Ze względu na ciężki wpływem katolicyzmu, Portugalia może być jednym z Europa 's najbardziej konserwatywnych krajów w odniesieniu do norm społecznych i idei. Legalizacja aborcji w 2007 r. była bardzo kontrowersyjna i przekazywane jedynie w drodze referendum.
  • Portugalski jeść więcej ryb, niż innych ludzi na świecie.


Portugalia 's klimatu

Portugal oferuje śródziemnomorską, stepowych i półpustynnych klimacie i przedstawia niektóre z najcieplejszych temperatur w Europie. Goście basenu Gwadiana pobliżu granicy Hiszpania 's może dopiec pod Latem temperatury sięgające nawet do 100 stopni Fahrenheita (38 stopni Celsjusza). Jednak śnieg spada regularnie od października do maja w Portugalii 's regionach północnej i środkowej, z temperatury zimą średnio 25 stopni Celsjusza, lub -9 Celsjusza.

Portugalia 's walut

Będąc członkiem Unii Europejskiej, Portugalia 's główną walutą jest euro, a jego Banco de Portugal stanowi znaczący składnik ESBC (Europejski System Banków Centralnych). Większość Portugalia 's finansowych i organizacji gospodarczych z siedzibą w Porto i Lizbonie ' s obszarów metropolitalnych.

Od 1974 goździków rewolucji 's, Portugalia została próbując dostosować się do szybko rozwijającej się gospodarce światowej, zmieniając poprzedni model ekonomiczny spożycia publicznego do jednego, który podkreśla prywatnych inwestycji, eksportu i innowacji technologicznych. W rezultacie tradycyjne gałęzie przemysłu, takie jak buty, drewna, odzieży i korka miały tylnym siedzeniu do usług biznesowych. Obecnie Portugalia cierpi przez poważnej recesji, która została finansowo wspierana przez unijnego programu pomocy o wartości 78 mld euro. Ekonomiści, że najgorsze lata Portugalia 'recesji s nad i, że kraj ' stopa bezrobocia s powinny rozpocząć zmniejszenie w 2014 roku.