Opanowanie planowaniem finansowym i zarządzaniem podatkami

Informacje ogólne

Opis programu

Magister rachunkowości finansowej i zarządzania podatkami

Departament Bankowości i Finansów

Wprowadzenie

 • W 1994 roku dział ten został utworzony jako Sekcja Bankowości i Finansów. W 2000 roku nasza szkoła została przekształcona w instytut technologiczny. W 2009 roku założyliśmy program masteringu finansowego i planowania podatkowego.
 • W sierpniu 1994 r. Założyliśmy pięć-letnie kolegium dzienne.
 • W sierpniu 1996 roku założyliśmy dwuletnie kolegium wieczorowe
 • W sierpniu 1998 roku założyliśmy 2-letnie college w weekendzie.
 • W sierpniu 2000 roku założyliśmy 2-letnią szkołę techniczną w dniach i wieczorach.
 • W sierpniu 2001 roku założyliśmy 2-letnią szkołę techniczną w weekendzie.
 • W sierpniu 2002 roku założyliśmy 4-letnią szkołę techniczną w czwartkowej szkole wieczorowej.
 • W sierpniu 2003 roku założyliśmy 4-letnią szkołę techniczną w dziale dziennym.
 • W 2009 roku założyliśmy program masteringu finansowego i planowania podatkowego.

Cecha

Departament Bankowości i Finansów

Naszym celem jest podnoszenie kwalifikacji specjalizujących się we wszystkich aspektach finansów. Nasz program nauczania został zaprojektowany tak, aby zarówno teoria, jak i praktyka były równie cenione. Stworzyliśmy także aplikację wspierającą aplikację, która pomaga naszym studentom uzyskać jak najwięcej licencji. W współpracuje z organizacjami w celu zapewnienia praktycznych możliwości szkoleniowych dla studentów.

Planowanie Finansowe i Zarządzanie Kapitanem Podatkowym

Jest to pierwsza uczelnia utworzona na podstawie punktu widzenia planów finansowych klientów na Tajwanie. Celem jego założenia jest zapewnienie profesjonalnej wiedzy na temat zarządzania dochodami i podatkami, tak aby nasi studenci byli dobrze wyszkoleni na własny rachunek lub stali się profesjonalnymi podatkowymi menedżerami.

Naszym celem jest kultywowanie talentów specjalizujących się w planowaniu finansowym i kwestiach związanych z podatkami oraz prowadzenie przemysłu planowania finansowego w kierunku zdecydowanego kierunku rozwoju.

Obiekt

Mamy 22 nauczycieli w pełnym wymiarze godzin. Nasz personel nauczycielski składa się z 1 profesora, 6 profesorów stowarzyszonych, 11 asystentów, 3 wykładowców oraz 1 osoby studiujących doktorantów i innych specjalistów z branży, aby wspierać nasze nauczanie.

Posiadamy "Centrum Nauczania Bankowości i Finansów", gdzie mamy "studio bankowości elektronicznej i informacji finansowej" oraz "studio praktyki planowania inwestycji i finansów", aby stworzyć symulowane środowisko, w którym uczniowie mogą być podłączeni do informacji rynkowych w czasie rzeczywistym i uczyć się Jak prowadzić powiązane operacje i zwiększyć skuteczność nauczania.

Planowanie programów nauczania

W celu rozwijania naszych studentów w profesjonalne talenty specjalizujące się we wszystkich aspektach finansów, oprócz podstawowych teorii, przygotowujemy uczniów z pełną wiedzą i pomagają im poprawić swoją konkurencyjność zawodową. W oparciu o plan i plany kariery uczniów, opracowaliśmy nasze podstawowe kursy i podzieliliśmy je na dwa programy: biznesowy program podejmowania decyzji finansowych oraz program podejmowania decyzji inwestycyjnych. W każdym programie istnieją pewne podstawowe licencje, które pomogą, a także wymagają od studentów.

Współpraca branżowa

Obecnie współpracujemy z Prezesem Securities Corp., Polarities Securities Co., Ltd, APEX International Financial Engineering Res. & Tech. Co., Ltd., itp., Aby zapewnić studentom praktyczne możliwości szkolenia.

Wizja

Szanse po ukończeniu studiów

 • Finanse papierów wartościowych: praca w papierach wartościowych, bankach lub towarzystwach ubezpieczeniowych
 • Korporacje: pracujący jako personel zarządzający finansami, personel księgowy i personel administracyjny
 • Funkcjonariusz publiczny

Prowadzenie zaawansowanej edukacji w zakresie finansów, ekonomiki lub programów magisterskich związanych z biznesem

Absolwentka Instytucji Planowania Finansowego i Zarządzania Podatkami

Jest to pierwsza uczelnia utworzona na podstawie punktu widzenia planów finansowych klientów na Tajwanie. Celem jego założenia jest zapewnienie profesjonalnej wiedzy na temat zarządzania dochodami i podatkami, tak aby nasi studenci byli dobrze wyszkoleni na własny rachunek lub stali się profesjonalnymi podatkowymi menedżerami. Naszym celem jest kultywowanie talentów specjalizujących się w planowaniu finansowym i kwestiach związanych z podatkami oraz prowadzenie przemysłu planowania finansowego w kierunku zdecydowanego kierunku rozwoju. Poświęcamy długoterminowemu rozwojowi branży planowania finansowego poprzez kultywowanie wysokiej jakości talentów planowania finansowego oraz określenie podstaw i struktury teorii planowania finansowego i praktycznej wiedzy.

wytrzymałość

Jesteśmy pierwszą uczelnią, która opracowuje nasz program nauczania na podstawie sześciu programów egzaminacyjnych Certified Financial Planner (CFP). Zakres kursów jest następujący: podstawowe planowanie finansowe, zarządzanie ryzykiem i planowanie ubezpieczenia, dobrobyt pracowników i planowanie emerytury, planowanie inwestycji, planowanie transferu podatku od gruntów, inne opłaty i mienie, a także pełne planowanie finansowe. Jesteśmy upoważnieni przez FPAT jako wykwalifikowana instytucja szkoleniowa w zakresie CFP; Więc po podjęciu odpowiednich kursów zaprojektowanych w naszej instytucji studenci otrzymują tytuł egzaminu z sześciu programów egzaminacyjnych. Obszary objęte zakresem badań obejmują kwestie zawodowe, z którymi borykają się indywidualne zarządzanie finansami, takie jak planowanie inwestycji, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie podatkami, zarządzanie relacjami z klientami itd.

Planowanie programów nauczania

 1. Przygotowanie sześciu głównych programów szkoleniowych w zakresie WPRyb i związanych z nim zaawansowanych tematów 2. Kurs Metoda Badań ma na celu pomóc studentom zwiększyć ich zdolność do wykonywania badań i niezależnego myślenia 3. Kursy komunikacji i marketingu są również zawarte w programie nauczania, ponieważ są one niezbędne do wykonywania profesjonalnego planowania finansowego

Wizja

Po ukończeniu studiów student może pracować jako konsultant finansowy w pełnym wymiarze lub podejmować pracę w dziedzinie planowania finansowego lub zarządzania majątkiem w organizacjach finansowych, oferując produkty finansowe, takie jak bankowość, papiery wartościowe, kontrakty futures i usługi doradztwa inwestycyjnego.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Embracing the philosophy of holistic education, we are dedicated to cultivating students’ practical skills. Currently, we have three colleges which are the Colleges of Finance, Management and Informat ... Czytaj więcej

Embracing the philosophy of holistic education, we are dedicated to cultivating students’ practical skills. Currently, we have three colleges which are the Colleges of Finance, Management and Informatics, four graduate schools, 12 departments, 1 departmental team (1??) and 1 degree program. Additionally, we established an on-the-job Master program in 2010. In order to enhance the quality of our teaching staff, professors such as Lee Chia-Tung, Chen Ming-Zhang, Chen Guang-Xian, Xu Sheng-Hsiung, Lin Wei-Yi, Pan Zhao-Xian, Luo Neng-Qing, Hua Ming-Shu, Chen Wen-Xian have been recruited. Pokaż mniej