Magister w projektowaniu graficznym

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE W JĘZYKU WŁOSKIM.

Rola grafików bardzo się zmieniła dzięki ewolucji technologii komunikacyjnych i zmianie handlowych strategii przedsiębiorstw; dziś projektant graficzny potrzebuje umiejętności kulturowych i organizacyjnych, które pozwolą tworzyć i zarządzać projektami komunikacyjnymi w każdym calu, koordynując ich zastosowanie dla narzędzi i rynków jeszcze szerszych. Konieczne jest zatem solidne podejście metodologiczne, aby zarządzać danymi pochodzącymi z różnych kontekstów, harmonizować je i tworzyć strategie wizualne, które można odrzucać w różnych kontekstach i formatach.

Część studentów z firm partnerskich opracowała projekty w poprzednich edycjach: Brancamenta, Casa Circondariale San Vittore Milano, Value Retail, gmina w Castelnuovo del Garda, DMC, Durex, Fà la cosa giusta, ING Direct, Mediaset, Panorama, Qn- Il Giorno, Altroconsumo, Fratelli dell'Uomo.

Target - Master skierowany jest do absolwentów kierunków kreatywnych i projektowych - grafiki, architektury, designu itd. - oraz profesjonalistów z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, zainteresowanych zdobyciem wyższego poziomu specjalizacji i aktualizacji.

Metodologia i struktura - Master proponuje kurs szkoleniowy, który integrując aspekty metodologiczne, techniczne i projektowe, prowadzi uczestników do konsolidacji kompletnego profesjonalnego podejścia, które może zostać odrzucone i wykorzystane w różnych obszarach zawodowych. Plan studiów jest podzielony na trzy obszary makro: metodologiczny, techniczny-instrumentalny i projektowy. Pierwsza faza ma na celu przygotowanie studentów do etapu badań, koncepcji, pozycjonowania, misji i wizji projektu. Druga faza pozwala im zapoznać się z głównym oprogramowaniem do zarządzania obrazem, dla fotografii, paginacji, wideo i internetu, z ogólną kompetencją odpowiednią do zarządzania wynikami. W ramach trzeciego etapu studenci stosują metodologię projektowania graficznego w jej formach kanonicznych, ze szczególnym uwzględnieniem głównych sektorów rynku, w tym wideo i społecznych. Eksperci w terenie integrują program nauczania ze specjalnymi wykładami.

W ostatnich latach Magister zorganizował konferencje i warsztaty z międzynarodowymi projektantami dotyczące najbardziej innowacyjnych zagadnień dotyczących świata komunikacji wizualnej. Sibylle Schlaich - Moniteurs; Andreas Uebele - Studio Uebele; Alfredo Carlo - Housatonic Design Network; Borja Martinez - Lo Siento; Roger Botti - Robilant Associati Fabio Iaculli Monkey Talkie; Florian Boje - Gio 'Forma; Gep Cucco D-Wok; Luisa Milani - La Tigre; Andrea Braccaloni - Leftloft; Francesco Franchi - La Repubblica; Fabio Franchino - TODO.

Możliwości kariery zawodowej - w roli projektantów komunikacji wizualnej, także jako niezależnych, możliwości zawodowe dla studentów obejmują zatrudnienie w agencjach reklamowych i komunikacyjnych; w projektach graficznych, projektowaniu produktów i wnętrzach; w firmach, instytucjach publicznych lub organizacjach usługowych.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej