Przeczytaj oficjalny opis

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

9. edycja - Mistrzowski kurs projektowania graficznego oferuje wysoki poziom przygotowania zawodowego, który opiera się na metodzie projektowania, opanowaniu umiejętności technicznych i technologicznych oraz ciągłej aktualizacji na temat najnowszych wymagań rynkowych.

Oprócz silnego zaplecza kulturowego na korzeniach i ewolucji projektowania i komunikacji wizualnej, nasi studenci otrzymują ciągłe szkolenia na temat najczęściej używanego i zaawansowanego oprogramowania dzięki rozwojowi wielu projektów. Współpracują oni z włoskimi i międzynarodowymi firmami zaangażowanymi w różne dziedziny, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia na współczesnym scenariuszu projektowania graficznego.

Projektant graficzny ukończył studia magisterskie i zajmuje się szczególnie sprawami społecznymi, a etyka komunikacji radzi sobie z procesem twórczym w najlepszym wydaniu i jest gotowa zaspokoić potrzeby marek, nad którymi pracuje, z osobistym wyrazem ekspresji.

Cel

Magister jest dostosowany do absolwentów lub specjalistów w dziedzinie grafiki, architektury, projektowania, sztuk pięknych i reklamy. Uczestnicy z profesjonalnym (minimum dwuletnim) doświadczeniem w dziedzinie zarządzania, komunikacji, marketingu, public relations lub komunikacji wizualnej (grafika, produkt, wnętrze, reklama, fotografia, sieć lub społeczność) są również mile widziani.

Możliwości zawodowe

Grafik pracuje w firmach reklamowych i komunikacyjnych, agencjach internetowych, wydawnictwach lub jako freelancer w swoim własnym obiekcie; jest w stanie współdziałać z wieloma klientami z różnych dziedzin dzięki rozwiniętej wszechstronności. Ta profesjonalna postać ma niezbędne narzędzia do aktualizowania i przewidywania czasu, oferując swoim klientom innowacyjne rozwiązania.

Metodologia i struktura

Magister ma kompletny i wyartykułowany program dzięki zrównoważonej strukturze dydaktycznej, zorganizowanej w trzech głównych obszarach: kulturze, narzędziach i technikach oraz projekcie.

Główne cele obszaru kulturalnego obejmują nabywanie pojęć i skuteczną metodę komunikacji kilku rodzajów projektów. Obszar ten obejmuje wykłady, zajęcia, warsztaty i indywidualne opracowania.

Obszar narzędzi i technik ma na celu zastosowanie projektowania graficznego w różnych kontekstach ze szczególnym uwzględnieniem obszarów rozwijających się (wideo, komunikacja społeczna, mobilny interfejs użytkownika / UX, projektowanie interfejsu i publikacja cyfrowa).

Obszar projektu jest głównie praktyczny i strategiczny, a jego celem jest pełne zarządzanie projektem komunikacyjnym we wszystkich jego fazach we współpracy z firmami lub innymi zewnętrznymi partnerami.

Lekcje i zajęcia są zorganizowane jako briefy robocze i warsztaty. Uczestnicy pracują na podstawie prawdziwych briefów, które są wstawiane od początku w kontekście, który rekonstruuje dynamikę pracujących firm i pracowni w wielu kontekstach, takich jak studia komunikacyjne, firmy lub wizualne działy w instytucjach. Profesorów wybierają eksperci i profesjonaliści z odpowiednich dziedzin nauczania.

W ostatnich edycjach Master gościł wyjątkowych gości, takich jak:

David Moretti - dyrektor artystyczny WIRED Magazine
Marco Cendron - dyrektor kreatywny z poprzedniej współpracy z Mondadori / ROLLING STONE Italy / GQ Italy
Riccardo Luna - Edytor innowacji dla gazety La Repubblica

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 3 więcej kursów w IED – Istituto Europeo di Design Florence »

Ostatnia aktualizacja February 25, 2019
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Luty 2020
Duration
10 miesięcy
W pełnym wymiarze godzin
Cena
18,900 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Luty 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data początkowa
Luty 2020
Termin nadsyłania zgłoszeń

Luty 2020

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa