Magister w komunikacji i stylizacji mody

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Stylizacja modowa jest dziś zarówno świetną okazją, jak i skomplikowanym wyzwaniem. Styliści mody i komunikatorzy mają zaszczyt i obowiązek czytać i interpretować markę lub produkt, który szanuje jej tożsamość, a jednocześnie przesuwa granice, aby zaprojektować świat wokół niego i opowiedzieć najbardziej wciągającą historię wszechczasów. Master in Fashion Communication and Styling szkoli kluczowe postacie zajmujące się ewolucją nowych mediów i kluczową rolą komunikacji wizualnej. Potrafią w tym samym czasie objąć większą estetykę, aby przeczytać, jak moda ma dziś znaczenie dla społeczeństwa, aby zniszczyć zasady i ponownie je zapisać.

Posiadając silne zaplecze kulturowe, studenci kończą swoje szkolenie, nabywając umiejętności zarządzania projektami, aby być gotowi do wniesienia wartości do produktów mody poprzez wszystkie aspekty komunikacji. Ćwiczą na trzech tematycznych projektach przeznaczonych do wykorzystania w mediach cyfrowych, tworząc treści takie jak obrazy, filmy, projekty redakcyjne i komponowanie strojów.

Cel - Magister jest adresowany do kandydatów, zarówno Włochów, jak i obcokrajowców, którzy mają dobry pierwszy stopień w dziedzinie mody, komunikacji i marketingu, a także młodych profesjonalistów z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Możliwości kariery - Fashion Communicators posiada kwalifikacje do pracy w charakterze menedżerów komunikacji, konsultantów wizerunku, stylistów mody, badań i selekcji trendów, a także PR. W tych rolach mogą znaleźć pracę w biurach prasowych, agencjach public relations, firmach zajmujących się organizacją imprez, wydawnictwach i działach projektowych włoskich i międzynarodowych domów mody.

Metodologia i struktura - Kurs Master jest podzielony na uzupełniające się moduły, które prowadzą od nabycia solidnej metody opracowywania projektu do faktycznej produkcji trzech zdjęć i projektu końcowego.

Po zdobyciu twardych umiejętności w zakresie podstawowego tła historycznego, kulturowego i wizualnego oraz mocnych narzędzi metodycznych, studenci analizują funkcjonowanie najważniejszych procesów komunikacyjnych w modzie: od działalności biura prasowego po pokazy mody jako momenty zwiększające widoczność i potwierdzające tożsamość marki. ; od dynamiki branży wydawniczej po internet i nowe media.

Moduły związane z podstawowymi dziedzinami dyscypliny poszerzają wiedzę uczniów na temat narzędzi wizualnych, kulturowych i metodologicznych, które pomagają im w realizacji projektów. Tematyka związana z wyróżniającymi się dyscyplinami obejmuje warsztaty, wykłady oraz trzy główne projekty, na które składają się tematyczne sesje zdjęciowe.

Program kończy się osobistym projektem, który ocenia nabyte umiejętności i wydobywa postawy każdego ucznia pod względem kreatywności i stylu. Najlepszy finałowy projekt roku może zostać opublikowany i promowany w Vogue Italia poprzez sponsoring Sary Sozzani Maino, koordynatora kursu.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej