Magister w choreografii

Fontys University of Applied Sciences

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Magister w choreografii

Fontys University of Applied Sciences

Program w skrócie

Ta dwuletnia innowacyjna Joint Degree Master Choreography w niepełnym wymiarze godzin jest prowadzona wspólnie przez Codarts University of the Arts w Rotterdamie i Fontys School of Fine and Performing Arts w Tilburgu. Program jest przeznaczony do wspierania doświadczonych twórców ruchu z różnych dziedzin, podczas gdy oni przeprowadzają badania nad pytaniami rozpoczynającymi się od ich obecnej praktyki. Kurs odbywa się w środowisku edukacyjnym, które wystawia uczniów na szeroki zakres podejść, dyscyplin ruchu i kreatywnych domen, jednocześnie wspierając ich w utrzymywaniu połączeń z ich własną dziedziną pracy. Studenci są współtwórcami kursu i będą odpowiedzialni za kształtowanie treści poszczególnych zadań oraz tworzenie kohorty produktywnej nauki z rówieśnikami. Kurs odbywa się w 2-tygodniowych programach intensywnych, które odbywają się 3 razy w roku w kampusie Codarts w Rotterdamie lub Fontys w Tilburgu, z których oba mają pełne wyposażenie taneczne, teoretyczne i cyrkowe.

Czego od nas oczekiwać

Rok 1 ma ukierunkowanie wewnętrzne, ponieważ uczniowie są kierowani przez nauczycieli, trenerów i nauczycieli-gości w rozwijaniu swoich umiejętności. Rok 2 ma ukierunkowanie na zewnątrz, a uczniowie sprawdzają zdobytą wiedzę, poznając i generując odpowiedzi na alternatywne konteksty robocze.

Czego oczekujemy od Ciebie?

Kandydaci, którzy zostaną uwzględnieni w tych mistrzach, powinni spełniać następujące kryteria: Masz stałe relacje z instytucją lub osobą w dziedzinie pracy, które mogą zapewnić im zasoby studyjne (poza intensywnościami), informacje zwrotne i, jeśli to możliwe, możliwość zaprezentowania Twoja ostatnia produkcja w odpowiednim forum publicznym. -To jest coś, co zespół kursu może ci pomóc, jeśli nie masz pojęcia, kto i gdzie może to być.

1 rok

Rok 1 ma ukierunkowanie wewnętrzne, ponieważ uczniowie są kierowani przez nauczycieli, trenerów i nauczycieli-gości w rozwijaniu swojego podejścia do następujących kwestii:

  • Potencjalne trajektorie i wyniki badań artystycznych.
  • Krytyczne spojrzenie na własne praktyki i dyscypliny ze szczególnym naciskiem na potencjał współtworzenia.
  • Testowanie potencjalnych pytań, kreatywne myślenie o sposobach komunikacji i generowanie reakcji opartych na ruchu.
  • Angażowanie w bieżące perspektywy teoretyczne, technologiczne i projektowe.
  • Rozpoczęcie produktywnego dyskursu na temat ich pracy.

Rok 2

Rok 2 ma ukierunkowanie na zewnątrz, a uczniowie sprawdzają zdobytą wiedzę, poznając i generując odpowiedzi na alternatywne konteksty robocze. Pod koniec programu student przygotuje ostateczne dzieło, które zostanie przedstawione w kontekście publicznym oraz wspierającą tezę, która dokumentuje ich proces badawczy i umieszcza go w odpowiednim kontekście teoretycznym lub artystycznym.

Nacisk na rok 2 jest umieszczony na:

  • Zdolność do angażowania się w szersze dyskursy.
  • Zdobycie wzbogaconej wiedzy o kontekstach wykraczających poza ich własną dyscyplinę oraz wyzwań, strategii i potencjału twórczej pracy w tych kontekstach.
  • Rozwijanie repertuaru indywidualnych strategii twórczych oraz umiejętność refleksji i generowania "choreografii" związanej z tymi strategiami.

Po ukończeniu szkoły

Absolwent studiów zyska nowe sposoby podejścia i komunikowania swojej twórczej praktyki i zrobi to w sposób, który otworzy drzwi do akademickich, edukacyjnych i kreatywnych dziedzin. Staną się ekspertem od kreatywnego ruchu, który może pracować z każdym, w dowolnym miejscu i czasie: inwestycja w siebie i ich kariery.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Fontys University of Applied Sciences

Ostatnia aktualizacja May 17, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
24 miesięcy
W niepełnym wymiarze czasu
Price
Cena
5,600 EUR
Studenci UE / EOG: 2,060 EUR rocznie. Studenci spoza UE / EOG 5,500 EUR rocznie.
Locations
Niderlandy - Tilburg, North Brabant
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Niderlandy - Tilburg, North Brabant
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą