Magister w Kierunku Kreatywnym

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE W JĘZYKU WŁOSKIM.

Dziś dyrektor kreatywny musi być w stanie kierować procesem strategicznym i kreatywnym w całości, mając do czynienia ze złożonością z elastyczną mentalnością i umiejętnościami rozwiązywania problemów. Główną cechą tego profesjonalisty jest świadomość nowych pomysłów i nowych możliwości dla dialogu marek i konsumentów, które kształtują najnowsze narzędzia technologiczne, cyfrowe i społecznościowe.

Kurs magisterski w kierunku Kreacja jest odpowiedzią na te niezwykłe zmiany w dziedzinie edukacji. To szansa na napisanie przyszłości reklamy, laboratorium, w którym doświadczać odrodzenia twórczości, czytając liczne fizyczne i wirtualne zmiany środowiska i przekładając je na nowe języki i formy komunikacji.

Szkolenie zapewnia pełną wiedzę na temat procesów i metodologii, które umożliwiają tworzenie globalnych kampanii komunikacyjnych z uwzględnieniem wszystkich etapów koncepcji, projektowania i rozwoju komunikacji reklamowej. Magister jest ukończył tygodniową podróż studyjną w Londynie, aby odwiedzić niektóre z najważniejszych i innowacyjnych agencji reklamowych i komunikacyjnych i spotkać odpowiednich dyrektorów kreatywnych, planistów, dyrektorów kont i dyrektorów filmowych.

Target - The Master to właściwa specjalizacja dla absolwentów kierunków twórczych - takich jak grafika, projektowanie, architektura - oraz dla absolwentów kierunków humanistycznych, takich jak literatura, antropologia, socjologia, filozofia, nauki o komunikacji. Zalecana jest znajomość oprogramowania Adobe.

Metodologia i struktura - Kurs szkoleniowy jest podzielony na obszary dyscyplinarne, które obejmują podstawowe nauczanie, konkretne działania projektowe i powiązane działania integracyjne, dając pełne zrozumienie procesów reklamowych.

Działania są projektowane i utrzymywane bezpośrednio przez jednych z najbardziej znanych włoskich i zagranicznych dyrektorów kreatywnych, dzięki czemu uczestnicy mogą analizować najbardziej udane historie przypadków i pogłębiać ewolucję, jaką narzędzia cyfrowe i społeczne oraz nowe technologie wprowadzają w świat komunikacji. Uczniom towarzyszy także rozwój myślenia lateralnego i wielokulturowego oraz uczenie się znaczenia burzy mózgów, pracy zespołowej i technik prezentacji i prezentowania pomysłu.

Poprzez połączenie zajęć teoretycznych i warsztatów, pod koniec kursu każdy uczestnik stworzy własne portfolio prac, które podkreśli osobiste cechy myśli, stworzenia, projektu i kierunku artystycznego.

Możliwości kariery zawodowej - pod koniec studiów magisterskich studenci wchodzą w świat komunikacji jako Copywriterzy, dyrektorzy artystyczni, specjaliści kreatywni lub twórcy cyfrowej, z perspektywą uzyskania roli dyrektora kreatywnego. Możliwości zatrudnienia są w agencjach reklamowych, kreatywnych butikach, agencjach cyfrowych i społecznych, zintegrowanych agencjach komunikacji i treści, platformach społecznościowych, wydawnictwach i działach kreatywnych firm, a także w start-upach i jako freelance.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej