Big Data Management - klucz do sukcesu w biznesie

Czy to w handlu klasycznym, czy w sklepie internetowym, w usługach finansowych, lotnictwie, turystyce czy w branży telekomunikacyjnej: w prawie każdej branży dane określają dziś dzisiaj istotnie sukces przedsiębiorstwa. Nie chodzi tylko o ilość zebranych danych, ale przede wszystkim o ich analityczne opracowanie i opłacalne wykorzystanie.

Jako menedżer dużych zbiorów, Twoim celem jest wygenerowanie maksymalnej wartości strategicznej z danych. Koordynujesz odpowiednie projekty i pracujesz na styku Top Management, Data Engineer i Data Analyst. Zna zasady zarządzania informacjami, rozumie techniki sztucznej inteligencji i zna nowe technologie i korzyści dla środowiska biznesowego. Jednocześnie zdajesz sobie sprawę z potrzeb swojej firmy i możesz pogodzić wykorzystanie danych ze strategią firmy. Wreszcie, wykorzystujesz swoje know-how do krytycznego analizowania aktualnych trendów w dużych danych, do rozróżniania czystego szumu od możliwych rozwiązań oraz do kierowania odpowiednich zaleceń do kierownictwa.

dane

75933_Immagine.jpg

Multi kampus

Studium, trzy miasta, niezliczone doświadczenia

W wybranych programach magisterskich podczas studiów można przełączać się między miejscami nauki Bad Honnef i Dublin.

twoje korzyści

  • Zdobądź cenne doświadczenie za granicą podczas studiów
  • Rozszerz swoją sieć poprzez kontakty międzynarodowe
  • Bez dodatkowych opłat
  • Zmiana jest możliwa raz na semestr (na koniec każdego semestru)

Wymagania

  • Studiują w modelu stacjonarnym
  • Twój program studiów jest oferowany w wybranym kampusie

Jakie perspektywy kariery masz jako menedżera dużych danych?

Duże i szybko rozwijające się firmy dużo inwestują w budowanie systemów i struktur zarządzania danymi. Istnieje wiele możliwości dla wykwalifikowanych specjalistów. W niemal wszystkich branżach zorientowanych na przyszłość menedżerowie dużych projektów zarządzania danymi mają doskonałe perspektywy zawodowe, w tym w branży IT, medialnej, internetowej, motoryzacyjnej i usług finansowych, a także w marketingu i sprzedaży. Jako odpowiedzialny menedżer projektu w zarządzaniu danymi, odpowiadasz za centralną funkcję interfejsu między zarządzaniem a implementacją techniczną. Opracowują konkretne rozwiązania dla Twojej firmy w oparciu o dane klientów, rynku i konkurencji i zawsze śledzą najnowsze osiągnięcia, na przykład w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Absolwenci IUBH są wysoko cenieni zarówno w firmach krajowych, jak i międzynarodowych. W naszych "Dniach kariery" masz już możliwość nawiązania wstępnych kontaktów z przyszłymi pracodawcami podczas studiów.

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 11 więcej kursów w IUBH University of Applied Sciences »

Ostatnia aktualizacja April 6, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Paź 2019
Duration
4 - 8 semestry
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Paź 2019