Magister w Big Data Management

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

Big Data Management - klucz do sukcesu w biznesie

Czy to w handlu klasycznym, czy w sklepie internetowym, w usługach finansowych, lotnictwie, turystyce czy w branży telekomunikacyjnej: w prawie każdej branży dane określają dziś dzisiaj istotnie sukces przedsiębiorstwa. Nie chodzi tylko o ilość zebranych danych, ale przede wszystkim o ich analityczne opracowanie i opłacalne wykorzystanie.

Jako menedżer dużych zbiorów, Twoim celem jest wygenerowanie maksymalnej wartości strategicznej z danych. Koordynujesz odpowiednie projekty i pracujesz na styku Top Management, Data Engineer i Data Analyst. Zna zasady zarządzania informacjami, rozumie techniki sztucznej inteligencji i zna nowe technologie i korzyści dla środowiska biznesowego. Jednocześnie zdajesz sobie sprawę z potrzeb swojej firmy i możesz pogodzić wykorzystanie danych ze strategią firmy. Wreszcie, wykorzystujesz swoje know-how do krytycznego analizowania aktualnych trendów w dużych danych, do rozróżniania czystego szumu od możliwych rozwiązań oraz do kierowania odpowiednich zaleceń do kierownictwa.

dane

75933_Immagine.jpg

Multi kampus

Studium, trzy miasta, niezliczone doświadczenia

W wybranych programach magisterskich podczas studiów można przełączać się między miejscami nauki Bad Honnef i Dublin.

twoje korzyści

  • Zdobądź cenne doświadczenie za granicą podczas studiów
  • Rozszerz swoją sieć poprzez kontakty międzynarodowe
  • Bez dodatkowych opłat
  • Zmiana jest możliwa raz na semestr (na koniec każdego semestru)

Wymagania

  • Studiują w modelu stacjonarnym
  • Twój program studiów jest oferowany w wybranym kampusie

Jakie perspektywy kariery masz jako menedżera dużych danych?

Duże i szybko rozwijające się firmy dużo inwestują w budowanie systemów i struktur zarządzania danymi. Istnieje wiele możliwości dla wykwalifikowanych specjalistów. W niemal wszystkich branżach zorientowanych na przyszłość menedżerowie dużych projektów zarządzania danymi mają doskonałe perspektywy zawodowe, w tym w branży IT, medialnej, internetowej, motoryzacyjnej i usług finansowych, a także w marketingu i sprzedaży. Jako odpowiedzialny menedżer projektu w zarządzaniu danymi, odpowiadasz za centralną funkcję interfejsu między zarządzaniem a implementacją techniczną. Opracowują konkretne rozwiązania dla Twojej firmy w oparciu o dane klientów, rynku i konkurencji i zawsze śledzą najnowsze osiągnięcia, na przykład w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Absolwenci IUBH są wysoko cenieni zarówno w firmach krajowych, jak i międzynarodowych. W naszych "Dniach kariery" masz już możliwość nawiązania wstępnych kontaktów z przyszłymi pracodawcami podczas studiów.

Ostatnia aktualizacja Sierpień 2019

Informacje o uczelni

Your interest in studying at our IUBH University of Applied Sciences shows that you are thinking seriously about your future. Our locations in Bad Honnef and Berlin are the right places for anyone loo ... Czytaj więcej

Your interest in studying at our IUBH University of Applied Sciences shows that you are thinking seriously about your future. Our locations in Bad Honnef and Berlin are the right places for anyone looking to achieve a challenging managerial position in the service industry of the 21st century. And becoming one of its top decision-makers. Pokaż mniej
Bad Honnef , Berlin , Monachium + 2 Więcej Mniej