Departament Fotografii oferuje program magisterski, licencjacki i krótkoterminowy program studiów fotografii w języku angielskim. Studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach w języku angielskim w międzynarodowym programie FAMU. Studenci mają również możliwość pracy w studiach prowadzonych przez uznanych nauczycieli. Studia te obejmują Studio Fotografii Dokumentalnej, Studio Fotografii Scenicznej, Studio Fotografii Postkoncepcyjnej oraz Studio Multimediów.

From Kadlecová Ludmila's MA series 'between the blocks', 2013.

O NAS

FAMU to piąta najstarsza szkoła filmowa na świecie. Jego absolwenci to wielu wpływowych filmowców i scenarzystów, z których wielu jest znanych na całym świecie jako laureaci Oscarów i laureaci międzynarodowych festiwali filmowych. | Wydział Fotografii powstał w 1975 roku, co czyni go jedną z najstarszych instytucji tego typu w Europie. Szkoła znajduje się w historycznym centrum Pragi. Nasza wyjątkowa specjalizacja to połączenie klasycznych technik fotograficznych ze współczesnymi trendami multimedialnymi. Podstawowe informacje o programie, obiektach, metodach nauczania i bieżących wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej wydziału foto.amu.cz/en . WIĘCEJ INFORMACJI O APLIKACJI .

STUDYJNY Wydział Fotografii oferuje program magisterski i krótkoterminowy program studiów w zakresie fotografii w języku angielskim. Studenci studiujący w języku angielskim mają również możliwość uczestniczenia w wykładach w języku angielskim w programie międzynarodowym FAMU. | Studenci mają również możliwość pracy w studiach prowadzonych przez renomowanych nauczycieli. Te studia to Studio Fotografii Dokumentalnej, Studio Fotografii Etapowej, Studio Fotografii Postkonceptualnej i Studio multimediów.

HISTORIA I TEORIA Kursy historii i teorii fotografii, filmu, sztuki i kultury wizualnej stanowią ważną część badań fotografii w Departamencie Fotografii ("DoP"), FAMU. Wykłady i seminaria służą głównie celom kontekstu i wzmacnianiu praktyk twórczych uczniów; uczą krytycznego myślenia, praktyk badawczych i podstaw posługiwania się tekstami akademickimi w dziedzinach humanistycznych i społecznych. Oprócz instrukcji dostarczanych przez kluczowych nauczycieli DoP, skupiających się przede wszystkim na historii i współczesności obrazów technicznych, studenci mogą brać udział w innych kursach w FAMU, które koncentrują się głównie na historii czeskiej i światowej kinematografii i kultury.

UDOGODNIENIA | Studio Tabletop jest wyposażone w wielkoformatowe aparaty typu Sinar o formacie do 18 x 24 cm, w tym cyfrowe alternatywy. | Studio do fotografii życia ma system oświetlenia błyskowego o ponadstandardowej mocy 12 000 Ws; ma kamerę Hasselblad z cyfrowym oparciem i kamerę analogową Mamiya RB 67 z zestawem wymiennych obiektywów. | Studio Portrait and Figure oferuje podobny sprzęt jak powyżej i możliwość stworzenia niekończącego się tła. | Sala komputerowa i pomieszczenie do skanowania filmów (negatywów i pozytywów) są dostępne w szkole. Do bardziej wymagających prac jest skaner Hasselblad Flextight x5. | Studio prasowe w Beroun w Pradze pozwala uczniom skupić się na swojej pracy przez kilka dni, zapewniając zakwaterowanie na miejscu. Oferuje studia przystosowane do dużych i średnich formatów oraz dwie ciemne sale. Przygotowujemy również klasyczne studio ze światłem dziennym, które będzie miało aparat 18 x 24 cm.

A Farewell to Tibet by Hass XiangYu (MA series, 2016)

ŻYCIE KULTUROWE Integralną częścią charakteru szkoły jest połączenie z dynamicznym życiem kulturalnym w Pradze. Szkoła ma własną galerię w centrum Pragi. Galeria ma bogaty program wystaw studenckich. Pomagamy studentom zagranicznym w integracji w regularnych działaniach galeryjnych w Pradze, co oznacza, że ​​często uczestniczą w wystawach w renomowanych galeriach. | Unikalną korzyścią jest nasze połączenie z działem filmowym FAMU w obszarach takich jak kierunek, kamera i edycja. Wraz z naszymi uczniami regularnie uczestniczymy w ważnych europejskich festiwalach fotografii. W ramach naszych programów współpracujemy ze szkołami fotograficznymi i filmowymi na całym świecie.

FAMU at the river bank

PROGRAM MASTERS W JĘZYKU ANGIELSKIM

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Program MA jest przeznaczony dla studentów kończących studia licencjackie. Studia licencjackie z zakresu fotografii lub sztuk wizualnych są zaletą, ale nie warunkiem wstępnym. Wszyscy kandydaci powinni mieć głębokie zainteresowanie fotografią w ogóle, a także we własnych oryginalnych pracach w tych mediach. Program oferuje rozszerzenie i intensyfikację rozumienia fotografii w praktycznych, a także teoretycznych obszarach studiów i przygotowuje studentów do kariery zawodowej fotografa.
Czas trwania - 2 lata (4 semestry).

WARUNKI ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020 | Semestr zimowy: wrzesień 2019 r. - grudzień 2019 r. | Semestr letni: luty 2020 r. - maj 2020 r.

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 4 więcej kursów w FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague »

Ostatnia aktualizacja Kwiecień 14, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
4 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Cena
8,700 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Termin nadsyłania zgłoszeń