Magister fotografii

Informacje ogólne

Opis programu

Departament Fotografii oferuje program magisterski, licencjacki i krótkoterminowy program studiów fotografii w języku angielskim. Studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach w języku angielskim w międzynarodowym programie FAMU. Studenci mają również możliwość pracy w studiach prowadzonych przez uznanych nauczycieli. Studia te obejmują Studio Fotografii Dokumentalnej, Studio Fotografii Scenicznej, Studio Fotografii Postkoncepcyjnej oraz Studio Multimediów.

From Kadlecová Ludmila's MA series 'between the blocks', 2013.

O NAS

FAMU to piąta najstarsza szkoła filmowa na świecie. Jego absolwenci to wielu wpływowych filmowców i scenarzystów, z których wielu jest znanych na całym świecie jako laureaci Oscarów i laureaci międzynarodowych festiwali filmowych. | Wydział Fotografii powstał w 1975 roku, co czyni go jedną z najstarszych instytucji tego typu w Europie. Szkoła znajduje się w historycznym centrum Pragi. Nasza wyjątkowa specjalizacja to połączenie klasycznych technik fotograficznych ze współczesnymi trendami multimedialnymi. Podstawowe informacje o programie, obiektach, metodach nauczania i bieżących wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej wydziału foto.amu.cz/en . WIĘCEJ INFORMACJI O APLIKACJI .

STUDYJNY Wydział Fotografii oferuje program magisterski i krótkoterminowy program studiów w zakresie fotografii w języku angielskim. Studenci studiujący w języku angielskim mają również możliwość uczestniczenia w wykładach w języku angielskim w programie międzynarodowym FAMU. | Studenci mają również możliwość pracy w studiach prowadzonych przez renomowanych nauczycieli. Te studia to Studio Fotografii Dokumentalnej, Studio Fotografii Etapowej, Studio Fotografii Postkonceptualnej i Studio multimediów.

HISTORIA I TEORIA Kursy historii i teorii fotografii, filmu, sztuki i kultury wizualnej stanowią ważną część badań fotografii w Departamencie Fotografii ("DoP"), FAMU. Wykłady i seminaria służą głównie celom kontekstu i wzmacnianiu praktyk twórczych uczniów; uczą krytycznego myślenia, praktyk badawczych i podstaw posługiwania się tekstami akademickimi w dziedzinach humanistycznych i społecznych. Oprócz instrukcji dostarczanych przez kluczowych nauczycieli DoP, skupiających się przede wszystkim na historii i współczesności obrazów technicznych, studenci mogą brać udział w innych kursach w FAMU, które koncentrują się głównie na historii czeskiej i światowej kinematografii i kultury.

UDOGODNIENIA | Studio Tabletop jest wyposażone w wielkoformatowe aparaty typu Sinar o formacie do 18 x 24 cm, w tym cyfrowe alternatywy. | Studio do fotografii życia ma system oświetlenia błyskowego o ponadstandardowej mocy 12 000 Ws; ma kamerę Hasselblad z cyfrowym oparciem i kamerę analogową Mamiya RB 67 z zestawem wymiennych obiektywów. | Studio Portrait and Figure oferuje podobny sprzęt jak powyżej i możliwość stworzenia niekończącego się tła. | Sala komputerowa i pomieszczenie do skanowania filmów (negatywów i pozytywów) są dostępne w szkole. Do bardziej wymagających prac jest skaner Hasselblad Flextight x5. | Studio prasowe w Beroun w Pradze pozwala uczniom skupić się na swojej pracy przez kilka dni, zapewniając zakwaterowanie na miejscu. Oferuje studia przystosowane do dużych i średnich formatów oraz dwie ciemne sale. Przygotowujemy również klasyczne studio ze światłem dziennym, które będzie miało aparat 18 x 24 cm.

A Farewell to Tibet by Hass XiangYu (MA series, 2016)

ŻYCIE KULTUROWE Integralną częścią charakteru szkoły jest połączenie z dynamicznym życiem kulturalnym w Pradze. Szkoła ma własną galerię w centrum Pragi. Galeria ma bogaty program wystaw studenckich. Pomagamy studentom zagranicznym w integracji w regularnych działaniach galeryjnych w Pradze, co oznacza, że ​​często uczestniczą w wystawach w renomowanych galeriach. | Unikalną korzyścią jest nasze połączenie z działem filmowym FAMU w obszarach takich jak kierunek, kamera i edycja. Wraz z naszymi uczniami regularnie uczestniczymy w ważnych europejskich festiwalach fotografii. W ramach naszych programów współpracujemy ze szkołami fotograficznymi i filmowymi na całym świecie.

FAMU at the river bank

PROGRAM MASTERS W JĘZYKU ANGIELSKIM

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Program MA jest przeznaczony dla studentów kończących studia licencjackie. Studia licencjackie z zakresu fotografii lub sztuk wizualnych są zaletą, ale nie warunkiem wstępnym. Wszyscy kandydaci powinni mieć głębokie zainteresowanie fotografią w ogóle, a także we własnych oryginalnych pracach w tych mediach. Program oferuje rozszerzenie i intensyfikację rozumienia fotografii w praktycznych, a także teoretycznych obszarach studiów i przygotowuje studentów do kariery zawodowej fotografa.
Czas trwania - 2 lata (4 semestry).

WARUNKI ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020 | Semestr zimowy: wrzesień 2019 r. - grudzień 2019 r. | Semestr letni: luty 2020 r. - maj 2020 r.

Ostatnia aktualizacja Kwi 2019

Informacje o uczelni

Vibrant Historical City In The Heart Of Europe — 5th Oldest Film School In The World — One Of The Best Places On Earth To Study Cinema. Its graduates include many influential filmmakers and scriptwrit ... Czytaj więcej

Vibrant Historical City In The Heart Of Europe — 5th Oldest Film School In The World — One Of The Best Places On Earth To Study Cinema. Its graduates include many influential filmmakers and scriptwriters, many known within an international context, Oscar winners and laureates of international film festivals. Pokaż mniej