Międzynarodowy Magister Finansów

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd

Master of Finance (iMF) Zhejiang University International Business School (ZIBS) poświęcony jest rozwijaniu liderów o globalnej wizji, umiejętnościach w branży i nienagannym profesjonalizmie. Studenci opanują zasady finansów i analizy informacji, nauczą się umiejętnie stosować teorie finansowe w rzeczywistych warunkach, zdobędą głęboką wiedzę na temat najnowszych trendów branżowych w Chinach i za granicą oraz rozwiną silne umiejętności przedsiębiorcze i innowacyjne. Absolwenci będą przygotowani do osiągania doskonałych wyników w branży finansowej i technologicznej oraz w rządzie oraz do stania się konkurencyjnymi na całym świecie praktykami finansów.

134965_pic4.pngZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134965_pic4.png" />

Funkcje programu

Zorientowany na FinTech

Master of Finance specjalizuje się w technologii finansowej i zapewnia studentom solidne podstawy w zakresie ekonomii stosowanej, zarządzania, prawa i informatyki. Interdyscyplinarne podejście programu i skupienie się na najnowocześniejszych teoriach i nowych technologiach wyposaża absolwentów w innowacyjne zastosowania FinTech w administracji, przemyśle, edukacji i badaniach.

Znani profesorowie i eksperci

Program iMF jest prowadzony przez znanych ekspertów FinTech z Chin i ściśle współpracuje z Zhejiang University Academy of Internet Finance i Cambridge Centre for Alternative Finance, aby zgromadzić wybitnych światowych ekspertów, naukowców i liderów branży w FinTech w celu uczestnictwa w wykładach, mentoringu, praktyczne doświadczenie i badania.

Wymiana międzykulturowa

Międzynarodowa społeczność studencka programu iMF rekrutuje studentów z Chin i zagranicy oraz posługuje się językiem angielskim jako głównym językiem nauczania, integrując kultury wschodnie i zachodnie oraz promując międzykulturowe zrozumienie. Międzynarodowy kampus, na którym znajduje się program, skupia także wybitnych studentów studiów inżynierskich, biologicznych i innych kierunków wymiany kulturalnej i intelektualnej.

Współpraca z wiodącymi firmami

ZIBS współpracuje z renomowanymi programami FinTech, takimi jak Ant Financial, aby zapewnić studentom wyjątkowe możliwości stażu i platformy do badań w FinTech. Studenci korzystają nie tylko z kursów praktycznych i mentorów korporacyjnych, ale także mają możliwość prowadzenia badań w Centrum Usług Finansowych Uniwersytetu Zhejiang-Ant oraz rozwoju kariery w Chinach i za granicą.

Struktura programu

iMF to stacjonarne studia magisterskie trwające 2 lata. Studenci muszą zdobyć co najmniej 38 punktów za kursy i 4 punkty za staż. Staż powinien trwać nie krócej niż 6 miesięcy, z czego co najmniej 3 miesiące powinny zajmować stanowiska związane z finansami w firmach finansowych, korporacjach lub rządzie. Wymagana jest końcowa praca naukowa.

134963_pic3.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134963_pic3.jpg" />

Informacje o przyjęciu: wnioskodawcy zagraniczni

Kwalifikacja aplikacji

 • Uzyskać tytuł licencjata lub równoważny z odpowiednim doświadczeniem zawodowym
 • Brak wymagań dla języka chińskiego

Wymagany proces aplikacji i dokumenty

 • Aplikuj przez internet
 • Wyślij pocztą następujące dokumenty potwierdzające (* dokumenty przesłane do wniosku MFW nie zostaną zwrócone)
  • Podpisany formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem (białe tło, rozmiar 35 mm x 45 mm)
  • Kopia ważnego paszportu (strona ze zdjęciem)
  • Oryginał lub notarialna kopia w najwyższym stopniu
  • Oficjalne transkrypcje każdego posiadanego stopnia
  • Oficjalny raport wyników TOEFL lub IELTS (jeśli dotyczy) (kod departamentu TOEFL C603)
  • Raport wyników GRE lub GMAT (jeśli jest dostępny) (Kod departamentu dla GRE: 4741)
  • Osobiste oświadczenie (minimum 1500 słów) w języku angielskim lub chińskim
  • Pełny życiorys i dwa listy referencyjne z podpisami osób polecających i danymi kontaktowymi (jeden akademicki i jeden specjalista)
  • Przekazanie opłaty za wniosek (800 RMB)
 • Wywiady: Biuro rekrutacyjne ZIBS iMBA skróci listę kandydatów i określi, kto zostanie przesłuchany. Wywiady będą odbywać się osobiście lub za pośrednictwem wideokonferencji.

Czesne

Czesne za program wynosi 148 000 RMB, płatne przez 2 lata w dwóch ratach.

Skontaktuj się z pracownikami ZIBS przed złożeniem wniosku przez Internet, a my pomożemy ci we wszystkim, gdzie potrzebna jest pomoc.

 • Kopie miękkie wszystkich dokumentów aplikacyjnych należy przesłać na adres zibs-imf@intl.zju.edu.cn
 • Wersje papierowe należy wysłać na następujący adres:
  • Zespół Programowy iMF, Pokój. 405, Art and Science Building, Zhejiang University International Business School .718 East Haizhou Road, Haining, Prowincja Zhejiang, Chiny 314400,
  • + 86 571 87572711

Stypendium ZIBS dla studentów pierwszego roku (10000-20000 RMB)

Stypendium studenckie ZIBS pierwszego roku zostało ustanowione, aby nagradzać osoby o wybitnym potencjale globalnego przywództwa. Jest otwarty dla wszystkich studentów zagranicznych pierwszego roku.

Stypendium będzie wypłacane studentom co miesiąc jako dodatek na utrzymanie, począwszy od miesiąca po okresie rejestracji studenta. Stypendium będzie wypłacane przez okres jednego roku szkolnego (10 miesięcy). Studenci są jednak zobowiązani do opłacenia czesnego w całości po rejestracji.

Wytyczne dotyczące aplikacji

 1. Wypełnij formularz wniosku o stypendium na pierwszy rok ZIBS.
 2. Wyślij kopię aplikacji, w tym dokumenty aplikacyjne i formularz stypendialny ZIBS na pierwszy rok, na adres zibs-imf@intl.zju.edu.cn.
 3. Wyślij wersję papierową pakietu aplikacji, jak wyżej, na poniższy adres: iMF Program Team, Rm. 405, Arts and Science Building, Zhejiang University International Business School , 718 East Haizhou Road, Haining, Prowincja Zhejiang, Chiny 314400 + 86571 87572711

Kryteria oceny

Oferta stypendialna zostanie ustalona na podstawie: Wnioskodawcy: wykształcenie (70%) + wyniki wywiadu (30%).

Wynik zostanie ogłoszony do końca czerwca, a także określony w liście rekrutacyjnym.

134961_pic5.jpgZhejiang University International Business School","author_url":"","source":""}" alt="134961_pic5.jpg" />

Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the ... Czytaj więcej

Zhejiang University International Business School (ZIBS) was founded on the ZJU International Campus at Haining in November 2018 to facilitate academic and corporate exchange between the West and the East. With a legacy of academic excellence, innovation, and entrepreneurship from China, ZIBS embraces and embodies the future. The business school prepares responsible and aspiring leaders, and the ecosystem it serves, to face the challenges of an increasingly complex global business environment. By connecting people and ideas, ZIBS shapes the future of business in the new global economic era. Pokaż mniej