Magister inż. w inżynierii danych

Informacje ogólne

Opis programu

Big Data i inżynieria danych

Okazało się, że duże zbiory danych mają olbrzymi potencjał, ale jednocześnie stanowią poważne wyzwanie. Z jednej strony duże zbiory danych napędzają kolejny etap innowacji technologicznych i odkryć naukowych. W związku z tym duże zbiory danych nazwano „złotem” rewolucji cyfrowej i ery informacji. Z drugiej strony globalna ilość danych rośnie w tempie, które wydaje się trudne do kontrolowania. W tym świetle zauważono, że „toniemy w morzu danych”. W obliczu tych perspektyw i zagrożeń świat potrzebuje nowej generacji specjalistów od danych. Inżynieria danych to nowo powstająca profesja zajmująca się podejściami do dużych zbiorów danych do pozyskiwania danych, zarządzania danymi i analizy danych. Dzięki aktualnej wiedzy i najnowocześniejszym narzędziom obliczeniowym inżynieria danych ma wszystko, czego potrzeba, aby opanować erę dużych zbiorów danych.

Funkcje programu

Program inżynierii danych znajduje się na Jacobs University , prywatnej i międzynarodowej anglojęzycznej instytucji akademickiej w Bremie w Niemczech. Dwuletni program oferuje fascynujący i głęboki wgląd w podstawy, metody i technologie dużych zbiorów danych. Studenci biorą udział w dostosowanym do potrzeb programie nauczania, obejmującym wykłady, samouczki, szkolenia laboratoryjne i praktyczne projekty. Program jest osadzony w żywym kontekście akademickim i jest prowadzony przez znanych ekspertów. W wyjątkowym otoczeniu studenci współpracują również z profesjonalistami z branży na wybranych kursach. Podstawowe elementy programu i obszary specjalizacji obejmują:

 • Wyzwanie Big Data
 • Analityka danych
 • Bazy Big Data i usługi w chmurze
 • Zasady modelowania statystycznego
 • Technologie pozyskiwania danych
 • Zarządzanie Big Data
 • Nauczanie maszynowe
 • Internet przedmiotów
 • Wizualizacja danych i przetwarzanie obrazu
 • Analiza dokumentów
 • Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie
 • Prawne aspekty inżynierii danych i etyki danych

Skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać więcej informacji na temat programu nauczania inżynierii danych.

Opcje kariery

Zapotrzebowanie na inżynierów danych jest ogromne - w przemyśle, handlu i sektorze publicznym. Od IT po finanse, od motoryzacji po ropę i gaz, od zdrowia po handel detaliczny: firmy i instytucje w prawie każdej dziedzinie potrzebują ekspertów do pozyskiwania danych, zarządzania danymi i ich analizy. Z tytułem magistra magister inżynierii danych, osiągniesz sukces w tej najbardziej ekscytującej i satysfakcjonującej dziedzinie z bardzo atrakcyjnymi zarobkami. Podobnie, tytuł magistra stopień z inżynierii danych pozwala przejść do doktoratu. i do kariery naukowej i badawczej.

Wniosek i wstęp

Program inżynierii danych rozpoczyna się w pierwszym tygodniu września każdego roku. Skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat składania wniosków. Czekamy na Twoje zapytanie.

Stypendia i opcje finansowania

Wszyscy kandydaci są automatycznie brani pod uwagę na stypendia oparte na zasługach w wysokości do 12 000 EUR rocznie. W zależności od dostępności, dla wybitnie uzdolnionych studentów oferowane są dodatkowe stypendia sponsorowane przez partnerów zewnętrznych. Ponadto każdy przyjęty kandydat może poprosić o indywidualny pakiet finansowy z atrakcyjnymi opcjami finansowania.

Życie na kampusie i zakwaterowanie

Zielony i zacieniony kampus Jacobs University oferuje znacznie więcej niż tylko budynki do nauczania i badań. Jest domem dla społeczności międzykulturowej, która nie ma precedensu w Europie. Centrum zajęć studenckich, różne obiekty sportowe, studio muzyczne, prowadzona przez studentów kawiarnia / bar, sale koncertowe i nasz Dom Interfaith zapewniają, że zawsze będziesz miał coś ciekawego do zrobienia. Ponadto Jacobs University oferuje zakwaterowanie dla doktorantów w kampusie i poza nim.

Ostatnia aktualizacja Paź 2020

Informacje o uczelni

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students fr ... Czytaj więcej

Jacobs University is a private English language university located in Bremen and one of the most international academic institutions in Germany. It attracts highly talented and open-minded students from all over the world. More than 1,500 students from over 120 nations currently live and study on our residential campus. In Germany’s leading university rankings, Jacobs University has consistently achieved top marks. Pokaż mniej