Master's Program in Industrial Design Engineering

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Nowe produkty są wprowadzane na rynek codziennie i w coraz szybszym tempie, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów.

W rezultacie konkurencja między producentami wchodzi w nową fazę.

Ponieważ rozwój produktu jest uważany za transdyscyplinarny, wymaga intensywnej wiedzy na temat metod produkcji i projektowania, narzędzi do projektowania i produkcji, ergonomii, estetyki i zrównoważonego rozwoju. Umiejętności w tych obszarach pomagają szybko reagować na potrzeby rynku i wytwarzać uzasadnione i użyteczne produkty na konkurencyjnym rynku.

Program Master in Engineering Design Engineering zapewnia studentom wiedzę na temat innowacyjnego projektowania, metod produkcji, czynników ludzkich, kreatywnego rozwiązywania problemów, zaawansowanych materiałów, wyzwań przemysłowych i biznesowych oraz zagadnień środowiskowych. Wiedza ta jest potrzebna na różnych etapach rozwoju produktu, aby zaspokoić potrzeby branż, wesprzeć użytkowników produktu i odpowiedzieć na problemy środowiskowe.

Ten program magisterski łączy wiedzę i metody pracy w inżynierii produkcji, wzornictwie przemysłowym i rozwoju materiałów. Podkreśla połączenie kwalifikacji inżynierskich i umiejętności projektowych poprzez kursy projektowe, w których studenci wykorzystują swoją wiedzę w praktyce. Projekty realizowane są w ścisłej współpracy z branżami.

Program Master in Engineering Design Engineering wykorzystuje masowe otwarte kursy online (MOOC), umożliwiając studentom zdalne ukończenie prawie połowy studiów. Kursy online i ćwiczenia internetowe są elastycznym i dynamicznym sposobem na ukończenie studiów.

Zamierzone efekty kształcenia

Absolwenci zdobędą kompleksową wiedzę na temat procesów produkcyjnych i projektowania produktów. Produkty mogą różnić się od prostych stacjonarnych do czegoś tak wyrafinowanego jak samochód.

Jako inżynier projektowania przemysłowego musisz współpracować z ekspertami z innych dziedzin i dostarczać rozwiązania. Ten program przygotowuje Cię do kształtowania przyszłości. Nauczysz się widzieć problemy z wielu perspektyw i optymalnie reagować dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

Dowiesz się o innowacyjnym projektowaniu, metodach produkcji, czynnikach ludzkich, kreatywnym rozwiązywaniu problemów, zaawansowanych materiałach, wyzwaniach przemysłowych i biznesowych oraz zagadnieniach środowiskowych.

Program przygotuje Cię do multidyscyplinarnej pracy projektowej z innymi inżynierami, marketerami, nabywcami i kierownikami projektów. Przeprowadzisz badania teoretyczne i metodologiczne zintegrowane z projektami z firmami regionalnymi.

Po ukończeniu studiów zobaczysz problemy z wielu perspektyw i znajdziesz innowacyjne rozwiązania dla procesów produkcyjnych, produktów konsumenckich, interakcji i procesów. Dowiesz się o praktycznych zagadnieniach w procesach projektowania i produkcji w projektach stosowanych w ścisłej współpracy z fińskimi firmami.

Będziesz w stanie skutecznie opracowywać i projektować nowe produkty i usługi w globalnej skali przemysłowej. Podczas studiów zdobędziesz umiejętności wizualizacji koncepcji, rozwoju produktu oraz perspektyw technologicznych i handlowych. Zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat modelowania i wizualizacji w systemach CAD 3D.

Będziesz:

 • nauczyć się praktycznych umiejętności komunikacji, współpracy i prezentacji w rzeczywistym projekcie;
 • być w stanie identyfikować i rozwiązywać problemy w projektowaniu produktu lub usługi na podstawie badań konsumentów, producentów i produktów;
 • być w stanie zidentyfikować i zastosować swoje doświadczenia w tworzeniu udanego produktu lub usługi;
 • być w stanie planować, prowadzić i organizować projekt badawczy zgodnie z ustalonymi praktykami naukowymi oraz pisać i przedstawiać plan badań naukowych i raport z badań;
 • zrozumieli, w jaki sposób wytwarzane są produkty przy użyciu różnych metod i rozwiązują rzeczywiste problemy związane z produktami o wysokiej wydajności;
 • rozpoznaje i porównuje różne metody produkcji przy użyciu różnych materiałów, w tym blachy, kompozytów i drewna, i rozumie, w jaki sposób działają powiązane oprogramowanie do projektowania 3D, zespoły i symulacja oprogramowania 3D;
 • rozumie rolę ergonomicznego projektowania w wydajności człowieka w codziennej pracy i życiu;
 • rozumie znaczenie doboru materiałów i projektowania dla produkcji i zrównoważonego rozwoju;
 • poznaj teorie, metody, umiejętności projektowania i wytwarzania oraz narzędzia do zastosowania w różnych problemach i scenariuszach rozwoju produktu;
 • rozumie znaczenie projektowania opakowań, zachowań konsumentów, trendów rozwojowych i wartości dodanej dzięki nowym technikom;
 • umieć definiować problemy i łączyć się z innymi grupami badawczymi i fińskim przemysłem;
 • być w stanie stosować i opracowywać systematyczne i analityczne środki i narzędzia do rozwiązywania między-technologicznych zadań wyboru materiałów;
 • być w stanie zdefiniować i przeanalizować właściwości, mocne i słabe strony oraz obszary zastosowania głównych grup materiałów budowlanych do różnych rodzajów zastosowań;
 • być w stanie oceniać i wykorzystywać najnowsze wyniki i dokumenty materiałoznawstwa oraz uzyskiwać modele analityczne w oparciu o zasady czynników LCC, LCA i MIPS przy wyborze materiału;
 • znać różne technologie wytwarzania przyrostowego i być w stanie wybrać odpowiednie procesy dla różnych zastosowań i projektowania produktu do wytwarzania przyrostowego;
 • znać możliwości wytwarzania przyrostowego w rozwoju produktu, prototypowaniu i wytwarzaniu części;
 • zdobycie kompleksowej wiedzy o produkcji jako istotnej części procesu produkcyjnego.

Struktura i studia stopnia

Program studiów magisterskich w dziedzinie inżynierii projektowania przemysłowego to dwuletni program. Prowadzi to do uzyskania tytułu magistra inżyniera, mgr. (Tech.), Czyli 120 punktów ECTS.

Program organizowany jest na terenie kampusu Lahti. Niektóre wykłady i tutoriale odbywają się również w kampusie Lappeenranta.

Ten program jest odpowiedni dla osób zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin w Finlandii lub za granicą.

Program obejmuje studia podstawowe i studia specjalizacyjne.

Badania podstawowe (32 punkty ECTS) dotyczą metod badawczych, materiałów konstrukcyjnych, matematyki stosowanej, drukowania 3D i produktów o wysokiej wydajności.

Studia specjalizacyjne (88 punktów ECTS) obejmują takie tematy, jak projektowanie opakowań, produkcja opakowań, produkcja blach, inżynieria zrównoważonego projektowania, komunikacja i wizualizacja projektu, ergonomia projektowania, projektowanie produktu, procesy produkcyjne, myślenie projektowe, projektowanie systemów konstrukcyjnych i mechanicznych oraz formowanie i montaż do projektowania wyrobów metalowych.

Praca magisterska, 30 punktów ECTS, jest częścią studiów specjalizacyjnych. Teza jest zaawansowanym projektem badawczym, który wymaga około sześciu miesięcy pracy w pełnym wymiarze godzin. Studenci kończą go w czwartym semestrze.

Perspektywy rozwoju kariery

Zapotrzebowanie na ekspertów ds. Inżynierii wzornictwa przemysłowego rośnie z powodu nowych osiągnięć technologicznych i ich znaczenia dla rozwoju naszego społeczeństwa.

Absolwenci programu mają różnorodne możliwości kariery w działach projektowych firm jako projektanci przemysłowi, menedżerowie marek, projektanci produktów, kierownicy produkcji, inżynierowie projektanci, projektanci interakcji, projektanci opakowań itp., W badaniach, a nawet we własnej firmie projektowej.

Jak się zgłosić

Zainteresowany aplikowaniem na studia magisterskie z inżynierii projektowania przemysłowego?

Podejmij jedną z najważniejszych decyzji na przyszłość i ucz się z nami - obiecujemy, że Twoja inwestycja się opłaci.

Każdego roku duża liczba studentów z całego świata rozpoczyna studia na LUT University .

Być ciekawym. Bądź jednym z nas.

Możesz ubiegać się o przyjęcie do tego programu studiów magisterskich w ramach toczącego się lub zwykłego procesu rekrutacji:

 • Regularne przyjęcie: 2 grudnia 2019 r. - 22 stycznia 2020 r
 • Bilet wstępu: 1 października 2019 r. - 31 maja 2020 r
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Pokaż mniej
Lappeenranta , Lahti + 1 Więcej Mniej