Master of Supercities

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Żyjemy w świecie miast, a nasza planeta jest coraz bardziej miejska. Miasta są nowym motorem globalnej gospodarki, a jednocześnie mogą być głównymi podmiotami, które muszą stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu i walczyć z nierównością i ubóstwem. Jeśli w przeszłości przeżywamy etapy, w których świat był organizowany przez imperia, a następnie przez państwa narodowe, w przyszłości będziemy coraz bardziej żyć w świecie miast, w świecie SuperCities.

Żyjemy bezprecedensową "cyfrową rewolucją" w zbiegu 4 megatrendów, czyli chmury, urządzenia mobilne, sieci społecznościowe i inteligencja zastosowane w "Big Data". Nigdy nie mieliśmy większej mocy obliczeniowej ani łatwiejszego dostępu do informacji lub lepszych opcji komunikacji fizycznej i cyfrowej, a to zmienia sposób, w jaki ludzie żyją, pracują, dobrze się bawią, uczą się i odnoszą. Zmienia się także polityka, gospodarka, społeczeństwo i oczywiście miasta, które dziś korzystają z możliwości, które wcześniej nie istniały.

STRUKTURA PROGRAMU

1 rok

Dzięki temu programowi Supercities przygotujemy nowe pokolenie liderów, którzy chcą zmieniać świat przez miasta. Liderzy, którzy mogą zostać włączeni w projekty innowacyjne promowane przez najnowsze firmy technologiczne działające w obszarze miast lub rozwijać się jako przedsiębiorcy w destrukcyjnym środowisku, w którym będą tworzyć własne firmy start-up poprzez multidyscyplinarną współpracę.

Szkolenie i doświadczenie zdobyte przez studentów programu Supercities pozwolą im również na współpracę z bankami rozwoju, organizacjami międzynarodowymi i agencjami miejskimi działającymi w dziedzinie projektowania i budowy miast przyszłości.

Moduły

  • Inteligentne Terytoria: Megatrendy FutureCities
  • CityRegions i diamenty terytorialne
  • Streetwear: Ponowne odkrywanie centrum miast
  • Cyfrowe miasto i ekosystemy innowacji
  • Rozwiązania Smart City
  • Eko-urbanizm
  • Globalna łączność w przyszłych miastach
  • Inteligentne rozwiązania mobilności w miastach
  • "City Solutions LAB" @Ecobox

Przywództwo programowe

Alfonso Vegara

Założyciel i honorowy prezydent Fundacion Metropoli

Alfonso Vegara jest założycielem i honorowym prezydentem Fundacion Metropoli, międzynarodowego centrum doskonałości zajmującego się badaniami, projektowaniem i innowacjami w miastach na całym świecie. Fundacion Metropoli ma sojusz z firmą Microsoft, aby pracować w różnych miastach świata na styku terytorium i technologii. W 2016 r. Instytucja zakończyła projekt "Karaibski diament Kolumbii", który został nagrodzony przez Światowy Kongres Smart City Expo w Barcelonie w 2015 r. Jako "Nagroda za Innowacyjny Pomysł Roku", a także z prestiżową nagrodą "2017 Global Award for the Year" Doskonałość "Międzynarodowego Towarzystwa Urbanistów i Regionalnych Planistów.

Celem pracy Alfonso Vegara jest promowanie strategicznych wartości miast i ich przyszłych szans w złożonym i wzajemnie powiązanym świecie. Jego pomysły i projekty są przedstawione w książkach, które napisał: "Territorios Inteligentes" i ostatnio "Supercities. Inteligencja terytorium "; ta ostatnia publikacja otrzymała nagrodę Gerda Albersa za najlepszą książkę roku 2016 autorstwa ISOCARP.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Harbour.Space is an innovative private university that combines technology and design, taught by industry leaders from around the world. The university is located in Barcelona, Spain and Bangkok, Thai ... Czytaj więcej

Harbour.Space is an innovative private university that combines technology and design, taught by industry leaders from around the world. The university is located in Barcelona, Spain and Bangkok, Thailand. Pokaż mniej