Żyjemy w świecie miast, a nasza planeta jest coraz bardziej miejska. Miasta są nowym motorem globalnej gospodarki, a jednocześnie mogą być głównymi podmiotami, które muszą stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu i walczyć z nierównością i ubóstwem. Jeśli w przeszłości przeżywamy etapy, w których świat był organizowany przez imperia, a następnie przez państwa narodowe, w przyszłości będziemy coraz bardziej żyć w świecie miast, w świecie SuperCities.

Żyjemy bezprecedensową "cyfrową rewolucją" w zbiegu 4 megatrendów, czyli chmury, urządzenia mobilne, sieci społecznościowe i inteligencja zastosowane w "Big Data". Nigdy nie mieliśmy większej mocy obliczeniowej ani łatwiejszego dostępu do informacji lub lepszych opcji komunikacji fizycznej i cyfrowej, a to zmienia sposób, w jaki ludzie żyją, pracują, dobrze się bawią, uczą się i odnoszą. Zmienia się także polityka, gospodarka, społeczeństwo i oczywiście miasta, które dziś korzystają z możliwości, które wcześniej nie istniały.

STRUKTURA PROGRAMU

1 rok

Dzięki temu programowi Supercities przygotujemy nowe pokolenie liderów, którzy chcą zmieniać świat przez miasta. Liderzy, którzy mogą zostać włączeni w projekty innowacyjne promowane przez najnowsze firmy technologiczne działające w obszarze miast lub rozwijać się jako przedsiębiorcy w destrukcyjnym środowisku, w którym będą tworzyć własne firmy start-up poprzez multidyscyplinarną współpracę.

Szkolenie i doświadczenie zdobyte przez studentów programu Supercities pozwolą im również na współpracę z bankami rozwoju, organizacjami międzynarodowymi i agencjami miejskimi działającymi w dziedzinie projektowania i budowy miast przyszłości.

Moduły

  • Inteligentne Terytoria: Megatrendy FutureCities
  • CityRegions i diamenty terytorialne
  • Streetwear: Ponowne odkrywanie centrum miast
  • Cyfrowe miasto i ekosystemy innowacji
  • Rozwiązania Smart City
  • Eko-urbanizm
  • Globalna łączność w przyszłych miastach
  • Inteligentne rozwiązania mobilności w miastach
  • "City Solutions LAB" @Ecobox

Przywództwo programowe

Alfonso Vegara

Założyciel i honorowy prezydent Fundacion Metropoli

Alfonso Vegara jest założycielem i honorowym prezydentem Fundacion Metropoli, międzynarodowego centrum doskonałości zajmującego się badaniami, projektowaniem i innowacjami w miastach na całym świecie. Fundacion Metropoli ma sojusz z firmą Microsoft, aby pracować w różnych miastach świata na styku terytorium i technologii. W 2016 r. Instytucja zakończyła projekt "Karaibski diament Kolumbii", który został nagrodzony przez Światowy Kongres Smart City Expo w Barcelonie w 2015 r. Jako "Nagroda za Innowacyjny Pomysł Roku", a także z prestiżową nagrodą "2017 Global Award for the Year" Doskonałość "Międzynarodowego Towarzystwa Urbanistów i Regionalnych Planistów.

Celem pracy Alfonso Vegara jest promowanie strategicznych wartości miast i ich przyszłych szans w złożonym i wzajemnie powiązanym świecie. Jego pomysły i projekty są przedstawione w książkach, które napisał: "Territorios Inteligentes" i ostatnio "Supercities. Inteligencja terytorium "; ta ostatnia publikacja otrzymała nagrodę Gerda Albersa za najlepszą książkę roku 2016 autorstwa ISOCARP.

Program prowadzony przez:
  • Język angielski

Zobacz 9 więcej kursów w Harbour Space »

Ostatnia aktualizacja Sierpień 17, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Otwórz rejestrację
Duration
1 rok
W pełnym wymiarze godzin
Cena
22,900 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Otwórz rejestrację
Termin nadsyłania zgłoszeń

Otwórz rejestrację

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa