Master of Science in Theoretical Physics

Informacje ogólne

Opis programu

Fizyka ciągle się rozwija i zadaniem fizyka teoretycznego jest wykorzystanie i udoskonalenie istniejących teorii i modeli, znalezienie nowych do opisania niedawno odkrytych zjawisk lub rzucenie nowego światła na stare problemy. Oparty na wiedzy naukowej w naszym dziale i współpracownikach, ten program magisterski oferuje zaawansowaną wiedzę z zakresu fizyki teoretycznej w silnym i postępowym środowisku badawczym.

Powody do wyboru

Edukacja pierwszej klasy, ściśle związana z badaniami

Znajdujemy się w centrum uniwersyteckim Albanova, dzielonym przez Stockholm University i Royal Institute of Technology (KTH), prowadzimy wiodące badania na świecie. Z Nordic Institute for Theoretical Physics (Nordita) obok, obejmujemy prawie wszystkie pola teoretyczne od teorii strun i zjawisk kwantowych po ogólną teorię względności i kosmologię. Tworzy to silne i żywe środowisko badawcze, które chcemy odzwierciedlić w naszym programie magisterskim. Ponieważ wszyscy nauczyciele są aktywnymi badaczami, nasi uczniowie mają wspaniałe możliwości kontaktu z różnymi dziedzinami poprzez wykłady, sesje laboratoryjne, projekty grupowe i prace magisterskie.

Program mentorski w celu wzmocnienia twoich niezależnych umiejętności

Znaczna część twoich studiów odbędzie się w Albanova, gdzie koncentrujemy się na wykładach i sesjach laboratoryjnych. Chcemy, aby nasi uczniowie rozwijali swoje umiejętności samodzielnej pracy, a także w grupach, dlatego nasze nauczanie koncentruje się na projektach kursów. Pomiędzy uczniami i nauczycielami są dobre relacje, a my zapewniamy studentom silne wsparcie akademickie, zawsze mając łatwo dostępnych nauczycieli. Ponadto program obejmuje unikalny system mentorski, w którym doktorat. studenci działają jako mentor dla studentów studiów magisterskich w kwestiach praktycznych, a także jako wstęp do różnych dziedzin badawczych.

Struktura programu

Ten dwuletni program daje zaawansowaną wiedzę i szerokie kwalifikacje w zakresie korzystania z metod matematycznych i statystycznych, które mają zastosowanie w fizyce teoretycznej. Oprócz obowiązkowego zestawu kursów, ten program jest elastyczny i możesz stworzyć swój unikalny profil, łącząc interesujące Cię kursy. Nasze opcjonalne kursy obejmują takie dziedziny, jak kwantowa teoria pola, kosmologia, fizyka astrocząstek i zaawansowana fizyka statystyczna. Ostatnim elementem studiów jest projekt dyplomowy, w ramach którego studenci mogą zastosować swoją wiedzę i zaplanować, przeprowadzić i zgłosić projekt badawczy. Często wykonuje się to wraz z jedną z naszych grup badań fizyki teoretycznej. Zarys programu zilustrowano poniżej. Pamiętaj, że ten kontur może ulec zmianie.

Pierwszy rok

  • Programowanie i informatyka dla fizyków 7,5 punktów
  • Elektrodynamika 7,5 punktów
  • Matematyczne metody w fizyce 7,5 kredytów
  • Fizyka statystyczna 7,5 punktów
  • Analytical Mechanics 7.5 credits
  • Opcjonalne kursy 15 punktów

Drugi rok

  • Opcjonalne kursy 15 i stopień 45 projektów
    lub
  • Kursy fakultatywne 30 i 30 stopni

Perspektywy rozwoju kariery

Jako student fizyki na Stockholm University zdobywasz doświadczenie w pracy w środowisku badawczym pierwszej linii i zaawansowane rozumienie fizyki teoretycznej poprzez analizę, modelowanie i syntezę złożonych informacji. Nasz program stanowi doskonałą podstawę do doktoratu. studiuje i otwiera wiele opcji kariery poza dziedziną akademicką. Zdolność i szkolenie w zakresie krytycznej oceny i analizy złożonych nowych zjawisk, często przy użyciu wyrafinowanych metod matematycznych, są przydatne w dyscyplinach takich jak bioinformatyka, matematyka stosowana i sektory takie jak współczesny przemysł, finanse, ubezpieczenia i komunikacja.

Dlaczego Stockholm University ?

Studiowanie na Stockholm University w Stockholm University robi różnicę

Stockholm University jest jednym ze 100 najwyżej ocenianych uniwersytetów na świecie i największą szwedzką instytucją szkolnictwa wyższego z najwyższej jakości edukacją i wybitnymi badaniami w wielu różnych dziedzinach.

Nasz kampus znajduje się w Królewskim Parku Narodowym, zaledwie kilka minut od centrum Sztokholmu. Sztokholm został niedawno oceniony jako najbezpieczniejsza stolica w Europie i słynie z wielu zielonych i czystych terenów. Sztokholm jest liderem w obszarach takich jak opieka społeczna, równość, IT, zrównoważony rozwój i innowacje. Znany z bycia otwartym społeczeństwem, Szwecja zajmuje także drugie miejsce na świecie w Indeksie Postępów Społecznych.

Wymagania kwalifikacyjne

Bachelor of Science Degree, w tym co najmniej 90 punktów ECTS z fizyki. Ponadto musisz wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego odpowiadającą szwedzkiemu poziomowi szkoły średniej.

Wnioski i czesne są wymagane, chyba że jesteś obywatelem UE / EOG lub posiadasz status długotrwałego / stałego pobytu w Szwecji (lub tymczasowy pobyt z powodów innych niż studia).

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-clas ... Czytaj więcej

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-class education in a number of programs and courses, at the Master's level more than 30 study programs are given in English. Pokaż mniej