Master of Science in Statistics

Informacje ogólne

Opis programu

Master of Science in Statistics

Stopień magistra statystyki ma na celu zapewnienie jednostkom podstaw akademickich niezbędnych do kontynuowania studiów doktoranckich; przygotowanie kompetentnych statystów, którzy są przygotowani do przyjęcia obowiązków w biznesie, przemyśle i obsłudze publicznej; oraz przedstawienie uzupełniającego programu dla absolwentów specjalizujących się w dziedzinach, w których statystyki są chętnie wykorzystywane, takich jak nauki społeczne, sądownictwo karne i nauki fizyczne. Klasy podstawowe obejmują statystykę matematyczną, analizę regresji, analizę wielowymiarową i projektowanie eksperymentalne.

Program SHSU Statistics jest szeroko szanowany w całym stanie i poza nim. Nasi absolwenci są poszukiwani przez najlepszych statystów Ph.D. programy w całym kraju. Inni są zatrudnieni jako analitycy danych w dużych ośrodkach medycznych i firmach farmaceutycznych, jako naukowcy zajmujący się marketingiem i bankowością, a także jako instruktorzy i profesorowie uczelni.

Matematyka Wymagania wstępne

Wymagania wstępne dla programu studiów magisterskich w statystyce składają się z szeregu rachunku, algebry liniowej i statystyki opartej na rachunku różniczkowym .

Kandydaci, którzy nie mają wszystkich warunków wstępnych do pełnego przyjęcia do programu dla absolwentów, mogą zostać warunkowo przyjęci i będą zobowiązani do ukończenia kursów wstępnych po wejściu do programu. Uczniowie powinni ukończyć wszystkie kursy wstępne, które mają być zaliczone do nauczania lub do asystentury.

Podział programu

 • Wpis do katalogu: Master of Science (MS)
 • Długość: 37 godzin kredytowych
 • Zapisy: jesień, wiosna

Terminy składania wniosków

 • Jesień: 1 sierpnia
 • Wiosna: 1 grudnia

Należy pamiętać, że terminy składania wniosków będą się czasami zmieniać. Skontaktuj się ze swoim doradcą akademickim (wymienionym w sekcji kontakt), aby potwierdzić terminy składania wniosków.

Wstęp

Wnioskodawcy ubiegający się o przyjęcie do programu studiów podyplomowych w statystykach muszą przesłać bezpośrednio do Biura Absolwentów Rekrutacji:

 1. Aplikacja absolwenta
 2. Opłata za zgłoszenie
 3. Oficjalny zapis (transkrypcje) wszystkich poprzednich prac kolegium
 4. Oficjalne wyniki GRE
 5. Oficjalne wyniki egzaminu TOEFL lub IELTS (dla kandydatów międzynarodowych)
 6. Trzy listy polecające

Ogólna klasyfikacja GPA 3.0 lub wyższa jest preferowana do przyjęcia do programu statystycznego. Wyniki GPA i GRE nie stanowią jednak podstawowych kryteriów przyjęcia. Na podstawie przeglądu licencjatu wnioskodawcy, Wydział Matematyki i Statystyki może wymagać ukończenia studiów pierwszego stopnia jako warunku przyjęcia.

Wymagania

Stopień wymaga co najmniej trzydziestu siedmiu godzin zaliczenia absolwentów. Ustny kompleksowy egzamin jest zarządzany przez komitet doradczy dla każdego kandydata na stopień. Egzamin ustny musi być zaplanowany z Graduate Advisor co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Studenci muszą być zapisani na semestr, w którym przystępują do kompleksowego egzaminu. Wymogi określone w planie studiów podlegają drobnej modyfikacji przez departament. Ponadto, aby zapewnić zrównoważony program, wszystkie zajęcia muszą być zatwierdzone przez doradcę absolwenta lub upoważnionego przedstawiciela wydziału statystyki absolwentów.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

For more than 137 years, Sam Houston State University has been preparing students for meaningful lives of achievement. Its motto, “The Measure of a Life is its Service,” echoes across SHSU’s seven col ... Czytaj więcej

For more than 137 years, Sam Houston State University has been preparing students for meaningful lives of achievement. Its motto, “The Measure of a Life is its Service,” echoes across SHSU’s seven colleges and beyond its Texas campus through student research, creative endeavors, service learning, volunteering and more. Pokaż mniej