Badanie światowej klasy fotoniki

Ten program magisterski jest wysoce międzynarodowy, w pełni nauczany w języku angielskim, i zapewnia multidyscyplinarny zasięg w dziedzinie optyki i fotoniki.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i zdecydowanie zachęcamy do składania wniosków przez studentów, którzy uzyskali lub zamierzają uzyskać tytuł licencjata lub równoważne kwalifikacje w dziedzinie fizyki, nauk przyrodniczych lub inżynierii.

Dlaczego fotonika?

Wynalezienie lasera w 1960 roku utorowało drogę do nowej ery badań w dziedzinie optyki i fotoniki. Dzięki optykom i fotonice, które działają jako katalizatory i czynniki wspomagające, wynalazek technologii fotonicznych ma daleko idące konsekwencje, wywołując rewolucję w wielu dziedzinach nauki, medycyny i technologii.

Wybitnymi przykładami, które zostały dotknięte są mikroskopia i obrazowanie, spektroskopia, leczenie medyczne, nauki przyrodnicze, astronomia, biologia, chemia i technologie komunikacyjne. Elektronika, dominująca technologia XX wieku utraciła swoją pozycję do optyki i fotoniki w XXI wieku, którą często określa się mianem "stulecia światła". Wielkie wyzwania w badaniach podstawowych i ogromny rynek produktów zdominowanych optycznie napędzają ewolucję w optyce i fotonice.

W dzisiejszych czasach fotonika jest jedną z kluczowych technologii umożliwiających sprostanie wielkim wyzwaniom XXI wieku, np. W dziedzinie energii, mobilności, zdrowia, komunikacji, środowiska i bezpieczeństwa. Istnieje niewiele technologii, które rządzą i rządzą w naszym codziennym życiu tak samo, jak fotonika.

114488_ger52502.jpg

Dlaczego Jena?

Jena jest kolebką nowoczesnej fotoniki! Nie ma innego miasta, w którym fotonika jest tak głęboko zanurzona w każdym aspekcie społeczeństwa i codziennego życia. Jena ma długą tradycję charakteryzującą się symbiozą między badaniami naukowymi a szybko rozwijającym się przemysłem optycznym, w tym dużym potencjałem innowacji, udokumentowanym już przez pionierów Jeny Carl Zeiss, Otto Schott i Ernsta Abbe. W rzeczywistości Jena jest źródłem innowacji w dziedzinie humanistyki i nauki od XVII wieku. To multidyscyplinarne podejście, wspólne dla naukowców z Jeny, międzynarodowej reputacji Jeny w czołowych obszarach badawczych, wiodących światowych firm w dziedzinie technologii fotonicznych, a także niezwykle wysokiej żywotności wyróżnia Jena z każdego innego miejsca na świecie.

114489_ger10202.jpg

Abbe School of Photonics w Jenie

Szeroka edukacja akademicka na najwyższym międzynarodowym poziomie w nowoczesnym środowisku badawczym zapewnia gruntowną, aktualną wiedzę w różnych dziedzinach - od nauk podstawowych i fizyki laserowej po nauki materiałowe i nauki o życiu - to nasza Szkoła Aboniczna Fotoniki. Najnowocześniejsze laboratoria o najwyższych międzynarodowych standardach oferują optymalne warunki do badań na pograniczu fotoniki.

Kamieniem węgielnym naszej filozofii jest docenienie i docenienie naszego doktoratu. i doktorantów jako prawdziwych naukowców pod każdym względem. W związku z tym oferujemy indywidualnie dostosowany i bardzo elastyczny program spełniający naukowe podstawy i zainteresowania każdego kandydata. Gwarantuje to optymalny poziom przygotowania do kluczowych i wiodących stanowisk w nauce, przemyśle lub na stanowiskach rządowych.

114490_ACP-Lab_Limpert_Klas_ka.jpg

Nasi absolwenci

Nasz program absolwentów umożliwia długotrwałe profesjonalne kontakty z naszymi nauczycielami i głównymi naukowcami. Ma on na celu umożliwienie absolwentom otrzymywania informacji z pierwszej ręki na temat najnowszych wydarzeń w środowisku akademickim. Uczenie się przez całe życie i tworzenie sieci to niezbędne warunki wstępne, aby być na bieżąco z szybko zmieniającymi się trendami w nauce, technologii i edukacji. Zapraszamy do obejrzenia naszych magisterskich absolwentów tutaj: www.asp.uni-jena.de/msc_alumni .

114491_ger21704.jpg

Twój Master of Science in Photonics od Jena

  • Nasz program magisterski oparty jest na wieloletnich doświadczeniach z zakresu edukacji fotonicznej na Wydziale Fizyki i Astronomii cieszącego się międzynarodowym uznaniem Uniwersytetu im. Friedricha Schillera w Jenie.
  • Jednocześnie program jest osadzony w nowoczesnym środowisku badawczym Centrum Fotoniki Abbe , wiodącego europejskiego centrum nauki fotonicznej, oraz lokalnych instytutów fotonicznych znanych na całym świecie niemieckich stowarzyszeń badawczych Fraunhofer, Leibniz i Helmholtz.
  • Program studiów magisterskich jest częścią całego programu edukacyjnego na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu im. Friedricha-Schillera specjalizującego się w fotonice, rozpoczynającego się na poziomie licencjata (licencjat z fizyki), kontynuowanym w programie magisterskim, zakończonym zorganizowany doktorat program (Graduate Research School in Photonics). Każdy moduł jest specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić studentom umiejętności niezbędne do wypełnienia odpowiednich stanowisk w przemyśle i środowisku akademickim.
  • Oferujemy specjalne stypendia obejmujące pełne wsparcie finansowe dla najlepszych kandydatów.
  • Program Master jest połączony z renomowanymi międzynarodowymi uniwersytetami z całego świata, wspieranymi przez różne programy finansowane przez Unię Europejską. W związku z tym nasi studenci mogą spędzić nawet rok studiów na jednej z partnerskich uczelni. Długa lista tych partnerów obejmuje między innymi australijski National University Canberra i University of Sydney (obie Australii), CREOL - University of Central Florida, University of Arizona, University of Rochester (wszystkie USA), University of Toronto, INRS - Université de Rechèrche w Montréal, Université Laval w Québec City (cała Kanada) i Massey University w Wellington (Nowa Zelandia).

114492_j04101211.jpg

Struktura programu

Program studiów magisterskich składa się z czterech etapów edukacyjnych i jest uzupełniony kursami języka niemieckiego i angielskiego oraz szkoleniami ASP:

  • I - Dostosowanie: Ten etap zapewnia studentom niezbędną wiedzę z zakresu optyki, struktury materii i fizyki materii skondensowanej.
  • II - Podstawy: Ten etap zapewnia studentom solidne podstawy w następujących ważnych tematach dotyczących optyki i fotoniki: fizyki laserowej, metrologii optycznej i projektowania optycznego. Zapewnia również praktyczne doświadczenie w laboratorium optycznym.

  • III - Specjalizacja: Ten etap pozwala studentom zdobyć specjalistyczną wiedzę wybraną spośród około 20 kursów zaawansowanych.

  • IV - Praktyczne szkolenie fotoniczne i praca magisterska: 8-tygodniowy staż przemysłowy jest zaplanowany dla każdego ucznia po drugim semestrze studiów. Zgodnie z ich specjalizacją studenci realizują dziewięciomiesięczny projekt badawczy w oparciu o aktualny temat badań. Pod koniec programu uczniowie przeprowadzają zaawansowany kurs laboratorium fotonicznego i dokumentują swoje wyniki w pracy magisterskiej.

ASP_MSc_program

Uzupełnieniem programu studiów magisterskich są kursy języka niemieckiego, szkolenia międzykulturowe, szkolenia aplikacyjne, szkolenia w zakresie dobrej praktyki naukowej, a także specjalistyczne wykłady i kursy prowadzone przez znanych na całym świecie profesorów-gości .

Program prowadzony przez:
  • Język angielski
The Abbe School of Photonics
Ostatnia aktualizacja Lipiec 22, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Paź 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
200 EUR
brak czesnego, ale jedynie niewielka opłata administracyjna w wysokości 200 EUR za semestr, obejmująca np. bezpłatny transport publiczny i zniżki dla studentów na zakwaterowanie i posiłki dla mężczyzn
Termin
Sty 15, 2020
January 15 (1st priority deadline for all applicants), March 1 (2nd priority deadline for all applicants), April 15 (3rd priority deadline for all applicants, final deadline for non-EU applicants), June 15 (rolling admission deadline for EU applicants) , September 15 (rolling admission deadline for German applicants)
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paź 2019
Data końcowa
Wrz 2021
Termin nadsyłania zgłoszeń
Sty 15, 2020
January 15 (1st priority deadline for all applicants), March 1 (2nd priority deadline for all applicants), April 15 (3rd priority deadline for all applicants, final deadline for non-EU applicants), June 15 (rolling admission deadline for EU applicants) , September 15 (rolling admission deadline for German applicants)

Paź 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Sty 15, 2020
January 15 (1st priority deadline for all applicants), March 1 (2nd priority deadline for all applicants), April 15 (3rd priority deadline for all applicants, final deadline for non-EU applicants), June 15 (rolling admission deadline for EU applicants) , September 15 (rolling admission deadline for German applicants)
Data końcowa
Wrz 2021

Abbe School of Photonics- Universität Jena