Master of Science in Management and Entrepreneurship in Creative Economy

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 9

Opis programu

Innowacyjna edukacja biznesowa dla kreatywnych branż

Dołącz do naszej różnorodnej społeczności akademickiej przez rok wyzwań i współpracy, które pomogą Ci zmienić i ukształtować trajektorię kariery. Nasi studenci są kierowanymi projektantami, architektami, artystami wizualnymi i artystami plastycznymi, artystami wykonawczymi, pisarzami i innymi, którzy pracują w przemyśle twórczym i kulturalnym. Nasi wykładowcy są żywą mieszanką specjalistów od zarządzania i twórców. Wszyscy jesteśmy pasjonatami w pracy, która ma realny wpływ na społeczeństwo.

Ten wyjątkowy program ma na celu przyspieszenie Twojej kariery jako praktykant indywidualny, przedsiębiorca lub członek większej organizacji w ramach gospodarki kreatywnej. Podczas programu:

 • Buduj wiedzę o biznesie i zarządzaniu w kontekście branż twórczych i kulturalnych
 • Zdobądź nowe metody uczenia się, tworzenia i zarządzania, aby poprawić swój sukces zawodowy i satysfakcję - w społecznie odpowiedzialny i znaczący sposób
 • Rozwijaj zróżnicowaną, międzynarodową sieć rówieśników, mentorów i profesjonalistów z branży poprzez kreatywne i kulturalne dziedziny

Interdyscyplinarny magister zarządzania i przedsiębiorczości w kreatywnej gospodarce opiera się na unikalnych stylach uczenia się i celach kreatywnych ludzi takich jak Ty. Zaprojektowany i nauczany przez Audencia Business School i The Glasgow School of Art's Innovation School, każdy moduł został stworzony specjalnie dla tego programu i łączy kreatywne połączenie metod nauczania i uczenia się dla biznesu i sztuki / edukacji projektowej.

Program jest akredytowany przez francuski organ akredytujący „Conférence des grandes écoles”.

Klucz informacyjny

 • Zdobyte wykształcenie: Magister zarządzania i przedsiębiorczości w kreatywnej gospodarce (Audencia); certyfikat (GSA)
 • Punkty przyznane na program magisterski: 90 punktów ECTS
 • Język angielski
 • Czas trwania mgr: Zajęcia od września do maja, po których następuje 4-6 miesięczny staż lub misja zawodowa
 • Czas trwania Pre-MSc Gateway: 2 semestry

Wybieralność

 • Magister: 4-letni licencjat
  lub wyjątkowo 3-letni dyplom z doświadczeniem lub wyróżnieniami,
  lub pomyślne ukończenie i zatwierdzenie 60 programu ECTS Pre-MSc
 • Pre-mgr MSc: 3-letni licencjat
 • biegłość w języku angielskim
 • Konkretne dowody poświęcenia branżom kreatywnym i kulturalnym (zawodowym, akademickim lub osobistym)

Rozpoczęcie programu: wrzesień

Lokalizacja:

 • MEDIACAMPUS Nantes Audencii
 • Wyżyny GSA

Czesne: mgr - 16 000 € / mgr przed-mgr - 21 000 €

Program

Twój program łączy podejścia projektowe i metody nauczania (projektowe) w Glasgow School of Art (GSA) z uznanym na arenie międzynarodowej, innowacyjnym, opartym na współpracy i odpowiedzialnym szkoleniu Audencia Business School . Program obejmuje:

 • Moduły zaprojektowane i nauczane wspólnie przez wykładowców w Audencia i GSA
 • Ucz się w Nantes, we Francji, tętniącym życiem, nowoczesnym mieście o staroświeckim stylu
 • Dwutygodniowa Międzynarodowa Szkoła Zimowa w inspirującym szkockim regionie Highlands
 • Realistyczny projekt konsultingowy lub badawczy
 • Opcjonalna praktyka w branży kreatywnej
 • Wspólne i kreatywne projekty na żywo, zarówno online, jak i offline, praca w studiu (projektowym) i inne

Audencia

Zamiast umieszczać istniejące wcześniej klasy zarządzania i kreatywne w programie tak zwanym "nowym", Audencia i GSA's Innovation School wspólnie opracowały spersonalizowany program zajęć i projektów, który reaguje na pojawiające się trendy, okoliczności i możliwości globalna gospodarka kreatywna.

Każdy aspekt programu łączy naukę w biznesie i zarządzaniu z procesami twórczymi i ludźmi. Program znajduje się w Nantes we Francji, ale członkowie wydziału GSA uczą jednej trzeciej zajęć - a najważniejszym punktem programu jest dwutygodniowa Międzynarodowa Szkoła Zimowa, która przenosi międzynarodowe szkoły projektowania w Szkocji.

Audencia Business School

Audencia należy do elitarnego 1% szkół biznesu na całym świecie, posiadających potrójną akredytację EQUIS, AACSB i AMBA. Jako światowy lider społecznej odpowiedzialności biznesu, byliśmy pierwszą francuską szkołą biznesu, która przyłączyła się do Global Compact ONZ i podpisała Zasady odpowiedzialnego zarządzania edukacją, które pomogliśmy również zdefiniować. Łączymy lukę między pasją a biznesem, łącząc kreatywność z sensownymi działaniami. Dowiedz się więcej o naszym inkubatorze przedsiębiorczości i naszym inkubatorze artystycznym, aby zobaczyć, jak wspieramy kreatywnych przedsiębiorców.

Nasze silne partnerstwo z takimi instytucjami jak Szkoła Sztuki Nantes i Szkoła Architektury Nantes przyczyniają się do twórczej atmosfery. Nawiązaliśmy sojusz z innymi wiodącymi instytucjami w Nantes, aby zjednoczyć i wzbogacić inżynierię, zarządzanie, architekturę i kreatywność. Dzięki naszej sieci będziesz współpracować z członkami wydziału, którzy mają rozległe doświadczenie w branży, badaczami, którzy specjalizują się w różnorodnych dziedzinach oraz partnerami biznesowymi i kreatywnymi potrzebującymi prawdziwych rozwiązań.

The Glasgow School of Art

Należąca do 20 najlepszych szkół sztuki i projektowania na całym świecie, GSA's Innovation School to kreatywny zespół badaczy, wykładowców i magistrantów oraz doktorantów. Wspólnie zajmujemy się złożonymi kwestiami poprzez innowacyjne praktyki projektowe i spersonalizowane zaangażowanie społeczności, aby pomóc poprawić indywidualne i zbiorowe samopoczucie.

Naszą podstawową ekspertyzą jest rozwój i ekspresja twórczej współpracy. Współtworzymy nowe produkty, systemy i usługi na lepszą przyszłość, a także rozwijamy zdolności potrzebne do realizacji i utrzymania tych innowacji. Innymi słowy, rozwijamy kreatywne społeczności, aby dokonać zmian transformacyjnych.

Partnerstwo szkoły innowacji z Highlands and Islands Enterprise uzupełnia program, zapewniając dostęp do innowacyjnych projektów branży kreatywnej w regionie. GSA prowadzi także kampus w Singapurze we współpracy z Singapore Institute of Technology, gdzie nauczanie i badania koncentrują się na roli projektu w zmieniającym się i zróżnicowanym kulturowo otoczeniu gospodarczym.

prawa autorskie (c) David Freer

Kultura twórcza

Magister zarządzania i przedsiębiorczości w Creative Economy jest alternatywą dla programu MBA lub MFA. Oferuje wyjątkową kreatywną kulturę ze stopniem uznawanej i odpowiedzialnej społecznie szkoły biznesu i zarządzania.

Diverse creative peers

Poznasz pomysłowych i zmotywowanych ludzi z całego świata, których głównym celem jest rozwój branży twórczej i kulturalnej.

W przeciwieństwie do programu MBA, magister zarządzania i przedsiębiorczości w kreatywnej gospodarce, oferuje międzynarodową sieć kreatywnych osób zainspirowanych do tworzenia, pisania, budowania, rozwijania i wykonywania w nowy i ekscytujący sposób.

W przeciwieństwie do programu MFA, twoi koledzy z klasy będą pochodzić z różnych środowisk twórczych. Zamiast pokoju pełnego grafików na przykład w każdej klasie będziesz współpracować z muzykami, artystami cyfrowymi, projektantami mody, fotografami, pisarzami, architektami i nie tylko. Ta szeroka sieć lepiej odzwierciedla, z kim będziesz pracować w trakcie swojej kariery w branżach kreatywnych.

Unikalne metody nauczania

Umiejętności biznesowe i menedżerskie pomogą Ci zwiększyć Twój talent i lepiej wspierać branże kultury i kreatywne, na których Ci zależy. Nie oznacza to, że musisz cierpieć z powodu sztywnego programu biznesowego i zarządzania.

Inspirujące lokalizacje

Nantes, Francja

W przypadku większości programów będziesz w Audencia's Media Campus w Nantes we Francji. Położony w malowniczej Dolinie Loary, Nantes słynie z innowacyjnej społeczności i jakości życia.

Tradycyjne winnice i instalacje sztuki współczesnej, leniwe łodzie rzeczne i prężnie rozwijający się przemysł - Nantes to kwitnące nowoczesne miasto o starym stylu. Jako trzecie co do wielkości miasto przemysłu we Francji, blisko Paryża, Nantes oferuje wiele możliwości. Dowiedz się o życiu studenckim w Audencia.

The Highlands, Szkocja (Forres)

Podczas dwutygodniowej Międzynarodowej Szkoły Zimowej w Szkole Innowacji GSA dołączysz do jeszcze bardziej zróżnicowanej grupy międzynarodowych rówieśników w Szkocji. Będziesz żyć i ćwiczyć prawdziwą kreatywność w ramach współpracy w nowym kampusie kreatywnym w romantycznej, naturalnej scenerii Highlands i Wysp Szkocji.

Klasycznie piękne budynki włoskie (zbudowane około 1830 r.) Zapewniają teraz inspirujące studio, przestrzeń warsztatową i wystawienniczą, a także najnowocześniejsze obszary do badań, nauczania, prototypowania i elastycznej pracy laboratoryjnej. Mieszkaj u progu pofałdowanej wsi, pięknych plaż i dramatycznych górskich krajobrazów, łącząc się z nowym zestawem potencjalnych możliwości pracy i staży z partnerami GSA, takimi jak Highlands i Islands Enterprise.

Profil ucznia

Uczniowie, którzy dołączą do tego programu:

 • są kreatywnymi ludźmi, którzy pasjonują się swoim obszarem specjalizacji
 • chcą badać dziedziny przemysłu kreatywnego i kulturalnego
 • Uwielbiam pracować z ludźmi z całego świata
 • wiedzieć, że współpraca będzie dotyczyła różnych dziedzin i dyscyplin
 • zrozumieć znaczenie biznesu i zarządzania dla przemysłów kreatywnych i kulturalnych
 • są motywowane zdolnością twórczego i kulturalnego przemysłu do poprawy życia ludzi

Partnerzy międzynarodowi

Audencia należy do elitarnego 1% szkół biznesowych posiadających potrójną akredytację EQUIS, AACSB i AMBA. Nasze silne międzynarodowe partnerstwa stanowią podstawę twojego programu. Będziesz współpracować z członkami wydziału posiadającymi rozległe doświadczenie w branży, badaczami specjalizującymi się w tej dziedzinie oraz partnerami korporacyjnymi w ramach gospodarki kreatywnej.

Magister zarządzania i przedsiębiorczości w kreatywnej gospodarce wspiera Ubisoft, wiodący globalny twórca, wydawca i dystrybutor interaktywnej rozrywki i usług oraz Scintillo, innowacyjny holding kulturalnych i kreatywnych organizacji w Paryżu.

Ucz się i kontaktuj z ekspertami branżowymi z Ubisoft i innych firm, budując sieć kontaktów branżowych na swoją przyszłą karierę.

Kariera

Przemysł kreatywny i sektor kultury (CCI) wykazały się wyjątkową odpornością na kryzys gospodarczy i są w stanie rozwijać się w przyszłości ze względu na ich rolę jako prekursorów w gospodarce kreatywnej.

 • 2,25 biliona USD wygenerowane przez CCI na całym świecie
 • 29 milionów osób zatrudnionych przez CCI na całym świecie
 • 3,3% ludności aktywnej zawodowo w UE znajduje się w sektorze kultury i branży twórczej
 • 19,1% miejsc pracy w branży kultury i branży twórczej mają osoby w wieku poniżej 30 lat

Ten program jest niezwykle istotny dla kariery twórczych ludzi. Przygotowuje cię do szeregu ścieżek kariery w przemyśle kreatywnym i kulturalnym oraz do kreatywnej gospodarki, w tym do praktyka i przedsiębiorcy, a także do ról w większej instytucji, organizacji lub firmie.

Uwaga: Statystyki są oparte na liczbie odpowiedzi na pytanie. Odnoszą się do wszystkich klas do tej pory, chyba że ustalono inaczej.

Branże

 • Sztuka, rozrywka i rekreacja
 • Sektor reklamowy
 • Sektor informacji i komunikacji

Około połowa wszystkich twórczych miejsc pracy znajduje się również poza przemysłem kreatywnym i kulturalnym.

Pozycje

Przykłady stanowisk w branżach kreatywnych obejmują:

 • Główni oficerowie kreatywni, dyrektorzy artystyczni, dyrektorzy kreatywni
 • Dyrygenci i animatorzy kreatywności i innowacji w organizacjach
 • Przedsiębiorcy i intrapreneurs w branży twórczej i kulturalnej
 • Strategowie marki
 • Strategowie ds. Treści
 • Kierownicy projektów i kuratorzy
 • Szefowie trendów i przyszłości
 • Menedżerowie organizacji artystycznych

Firmy

Przykłady firm zatrudniających studentów Audencia w branży twórczej i kulturalnej obejmują:

 • Ubisoft
 • EMI Group Limited
 • Kanał
 • Luwr
 • CarpeDiem Film
 • Coyote Productions
 • National Film Board of Canada
 • Sydney Symphony Orchestra
 • Galeria OTWARTE ŚCIANY

Sieć

Ponieważ Magister Zarządzania i Przedsiębiorczości w Kreatywnej Gospodarce wymaga kreatywnego wykształcenia, stworzysz globalną sieć projektantów, architektów, artystów, muzyków, aktorów, pisarzy i innych osób pracujących w branżach kreatywnych.

Będziesz także spotykał się i pracował z kreatywnymi profesjonalistami zaangażowanymi we współczesną praktykę i zarządzającymi procesem twórczym w wielu innych branżach. Lista zaproszonych gości i partnerów branżowych przyczyni się do twoich działań związanych z nauką i oceną. Daje to możliwość nawiązania kontaktu z profesjonalistami z branży i spełnienia potencjalnych wzorców i mentorów podczas pobytu we Francji i Szkocji.

Usługi karier

Przez cały program i po ukończeniu studiów będziesz miał dostęp do dużej, międzynarodowej, profesjonalnej sieci Departamentu Usług Karier Audencia.

Rekrutacja

Dołącz do nas! Oto zestawienie wszystkiego, co jest potrzebne do płynnego przejścia procesu aplikacji. Rekrutacja jest otwarta do czasu pełnego programu; jednak zdecydowanie zalecamy złożenie wniosku przed upływem terminu składania wniosków 31 stycznia.

Wybieralność

Magister:

 • 4-letni tytuł licencjata w dowolnej dziedzinie
 • biegłość w języku angielskim
 • Minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w branży twórczej lub kulturalnej lub konkretne dowody poświęcenia (profesjonalnego, akademickiego lub osobistego) branży twórczej lub kulturalnej

lub

 • Zakończenie programu Pre-Msc

Magister wstępny:

 • 3-letni tytuł licencjata w dowolnej dziedzinie
 • biegłość w języku angielskim
 • Minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w branży twórczej lub kulturalnej lub konkretne dowody poświęcenia (profesjonalnego, akademickiego lub osobistego) branży twórczej lub kulturalnej

Uwaga: możesz ubiegać się w ostatnim roku studiów licencjackich.

Podanie

Możesz rozpocząć aplikację online w dowolnym momencie; możesz go zapisać i wprowadzić zmiany przed przesłaniem.

Uwaga: Możesz ubiegać się w ostatnim roku studiów licencjackich.

Dokumenty

Oprócz aplikacji online będziesz musiał przesłać następujące dokumenty:

 • CV i list motywacyjny w języku angielskim
 • Kopie dyplomów i transkrypcji akademickich
 • Wynik z testu angielskiego (TOEFL, TOEIC, IELTS) *
 • Kopia dokumentu tożsamości (np. Paszport)
 • Zdjęcie (jpeg, 346 x 366 pikseli)

* Angielskie wyniki testów nie są wymagane dla native speakerów lub osób, które ukończyły studia licencjackie w języku angielskim. Skontaktuj się z nami, jeśli masz inny wynik z testu angielskiego lub planujesz zdawać test później w ciągu roku.

Czesne

 • Magister zarządzania i przedsiębiorczości w kreatywnej gospodarce: 16 000 €
 • Magister inż. W zarządzaniu i przedsiębiorczości w gospodarce kreatywnej: 21 000 €

Inne koszty związane z opłatami szkolnymi

Opłata za złożenie wniosku: 100 EUR

Obowiązkowa rejestracja w studenckim systemie zabezpieczenia społecznego (studenci poniżej 28 roku życia): Na przykład łączna kwota na rok 2018/2019 wyniosła 218 EUR. Opłatę należy uiścić najpóźniej pierwszego dnia pierwszego roku szkolnego, a za kolejne lata przed 30 września.

Koszty, takie jak opłaty wizowe, transport, zakwaterowanie i wyżywienie, są pokrywane bezpośrednio przez studenta.

Finansowanie

Zaangażowanie Audencia w doskonałość i różnorodność wynika z różnorodności stypendiów, które każdego roku przekazujemy uczniom zasłużonym z różnych środowisk.

Naszym celem jest stworzenie najlepszej edukacji biznesowej dla studentów, którzy pokażą umiejętności i motywację do bycia liderami jutra.

Ostatnia aktualizacja Listopad 2019

Informacje o uczelni

Founded in 1900, Audencia Business School is one of the best management schools in Europe. The EQUIS, AACSB and AMBA international accreditations added to the positive evaluation by AERES (the French ... Czytaj więcej

Founded in 1900, Audencia Business School is one of the best management schools in Europe. The EQUIS, AACSB and AMBA international accreditations added to the positive evaluation by AERES (the French agency that rates research and higher education) underline a commitment to teaching excellence. Pokaż mniej
Nantes , Bradford , Bilbao , Nantes , San Paulo , Toulouse , Pekin , Mediolan , Shenzhen + 8 Więcej Mniej