Master of Science in Computer Vision

Informacje ogólne

Opis programu

Wizja komputerowa to dynamiczny obszar badań, który umożliwia komputerom pozyskiwanie, przetwarzanie i analizowanie danych z cyfrowych obrazów lub filmów w czasie rzeczywistym. Szybki rozwój wizji komputerowej miał ogromny wpływ na technologie takie jak pojazdy autonomiczne, robotyka przemysłowa, analiza danych, systemy nadzoru i inne. W miarę wzrostu zapotrzebowania na naukowców i inżynierów przeszkolonych w tej dziedzinie, Master of Science in Computer Vision przygotuje cię do rozwoju w nowej erze technologii.

W tym programie wykorzystasz podstawy matematyki i programowania na wysokim poziomie oraz będziesz mieć możliwość zbudowania własnych technologii widzenia komputerowego w celu rozwiązania rzeczywistych problemów. Do czasu ukończenia programu będziesz biegły w narzędziach i technikach, które mają wiele zastosowań w różnych branżach, takich jak produkcja, medycyna, duże zbiory danych i bezpieczeństwo, żeby wymienić tylko kilka.

Jeśli jesteś podekscytowany udziałem w szybko rozwijających się badaniach i postępach w dziedzinie wizji komputerowej, program MS in Computer Vision jest dla Ciebie.

Kto powinien realizować ten stopień?

Ten program jest skierowany do absolwentów posiadających tytuł licencjata w dziedzinie informatyki lub dziedziny pokrewnej. Ma on na celu wypełnienie luki w wiedzy między podstawowymi podstawami uczenia maszynowego a standardowymi w branży zastosowaniami wizji komputerowej poprzez dalsze pogłębianie wiedzy na temat matematyki i zasad informatyki. Ponadto nauczysz się projektować i rozwijać własne oprogramowanie komputerowe.

Jako student tego programu będziesz:

 • Zostań biegłym inżynierem komputerowym

  Zanurz się głęboko w podstawowych językach programowania, zajmując się szkoleniami ze struktur danych, sztucznej inteligencji, sieci neuronowych i nie tylko.

 • Realizuj projekty komputerowe od podstaw

  Zastosuj algorytmy i techniki wizji komputerowej, aby wdrożyć działające prototypy w celu rozwiązania istotnych problemów branżowych.

 • Zdobądź doświadczenie w środowisku współpracy laboratoryjnej

  Współpracuj z podobnie myślącymi osobami i partnerami branżowymi, aby stawić czoła wyzwaniom związanym z badaniami z zakresu wizji komputerowej.

Akademicki plan działania

Jako student MS w Computer Vision będziesz spędzać czas na zajęciach z matematyki i informatyki, aby zdobyć głęboką, podstawową wiedzę z zakresu widzenia komputerowego. Projekt Capstone pod koniec programu da ci szansę na rozwój kariery zawodowej dzięki praktycznemu doświadczeniu i praktycznym zastosowaniom studiów, w miarę budowania pełnego, działającego prototypu projektu.

Program MS in Computer Vision wymaga ukończenia co najmniej 31 punktów z łącznym GPA 3,0 lub lepszym. Ten program w pełnym wymiarze godzin zazwyczaj trwa jeden rok z trzema trymestrami po 15 tygodni każdy.

Warunki przyjęcia

Aby ubiegać się o program MS in Computer Vision, musisz mieć tytuł licencjata, najlepiej w dziedzinie informatyki lub ściśle powiązanych dziedzin, takich jak inżynieria, informatyka lub matematyka stosowana.

Dowód biegłości w języku angielskim

Jest to konieczne, jeśli angielski nie jest pierwszym językiem wnioskodawcy. Od tego wymogu można odstąpić, jeśli kandydat posiada dowód ukończenia co najmniej czterech lat ostatniej edukacji w instytucji, w której angielski jest podstawowym językiem nauczania.

Osoby nie będące rodzimymi użytkownikami języka angielskiego muszą przedstawić dowód znajomości języka angielskiego na jeden z następujących sposobów:

 • Minimalny wynik testu z języka angielskiego jako języka obcego (TOEFL) wynosi 550 (egzamin papierowy), 213 (egzamin komputerowy) lub 80 (iBT - test internetowy). Kod TOEFL: 1493

 • Minimalny wynik w międzynarodowym systemie testowania języka angielskiego (IELTS) wynosi 6,5 lub więcej. (www.ielts.org)

 • Minimalny wynik Cambridge English: Advanced (znany również jako Certificate in Advanced English lub CAE) na poziomie C1 lub wyższym.

 • Ukończenie czterech lat szkoły średniej lub szkoły średniej w szkole anglojęzycznej lub szkole międzynarodowej, w której podstawowym językiem nauczania jest angielski.

 • Ukończenie studiów licencjackich w anglojęzycznej instytucji.

Omawiane tematy

Studenci programu MS in Computer Vision zyskają kompleksowe zrozumienie wizji komputerowej i uczenia maszynowego. Po pomyślnym zakończeniu programu uzyskasz i / lub poprawisz:

 • Dogłębna wiedza z matematyki od algebry liniowej po rachunek wektorowy, który pomoże ci rozszerzyć lub rozwinąć istniejące algorytmy widzenia komputerowego.
 • Praktyczna wiedza z zakresu analizy obrazów i wideo w celu wdrożenia inteligentnych systemów.
 • Akademickie umiejętności badawcze w zakresie widzenia komputerowego i uczenia maszynowego.

Perspektywy kariery

Absolwenci MS w Computer Vision mogą realizować zaawansowane wybory zawodowe i oferty pracy w istniejących i rozwijających się dziedzinach, takich jak systemy cyberfizyczne, analizy mediów społecznościowych, przemysł 4.0 i obrazowanie medyczne, gdzie umiejętności w zakresie widzenia komputerowego są bardzo poszukiwane.

Potencjalne kariery

Inżynier wizji komputerowej

Inżynier komputerowy jest odpowiedzialny za projektowanie i rozwój zaawansowanych algorytmów komputerowego przetwarzania obrazu i wideo.

Programista sztucznej inteligencji

Programista sztucznej inteligencji jest odpowiedzialny za projektowanie i rozwój modeli AI i oprogramowania, które mogą mieć aplikacje do wizji komputerowej, takie jak wizja robotyczna.

Data Scientist (dane obrazu i wideo)

Analityk danych jest odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie analiz danych obejmujących obrazy i filmy.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

As the world’s first college to offer a bachelor’s degree program dedicated to game development, DigiPen Institute of Technology has long been the top choice for students pursuing a career in the digi ... Czytaj więcej

As the world’s first college to offer a bachelor’s degree program dedicated to game development, DigiPen Institute of Technology has long been the top choice for students pursuing a career in the digital interactive media industries. Pokaż mniej