Master of Science in Chemical Engineering

Informacje ogólne

Opis programu

"Inżynieria chemiczna" to kompleks metod przetwarzania surowców chemicznych i olejowych w produkty do celów domowych i technicznych. Takimi produktami są: ropa naftowa, olej napędowy, oleje maszynowe, środki piorące, produkty ochrony roślin i zwierząt przed szkodnikami i chorobami, półprodukty do produkcji tworzyw sztucznych, opony samochodowe, materiały budowlane i wykończeniowe.

Szkolenie inżynierów licencjackich jest wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych profesorów i odbywa się również specjalistyczne szkolenie specjalistyczne, np. produkcja chemiczna lub przemysł przetwórstwa ropy.

Po ukończeniu studenci bronią swoich kwalifikacji. Program studiów magisterskich dla tych, którzy mają tytuł licencjata trwa 4 semestry. Specjaliści w dziedzinie inżynierii chemicznej posiadają szeroką wiedzę, która pozwala pracować w dużych, średnich i małych przedsiębiorstwach, które wytwarzają różne produkty chemiczne.

W trakcie szkolenia studenci odbywają praktyki w wiodących przedsiębiorstwach chemicznych, gdzie poznają produkcję najważniejszych produktów chemii wielkotonażowej syntezy organicznej; zarządzanie produkcją, kwestie gospodarcze i ekologiczne.

Specjaliści zajmujący się przetwarzaniem ropy mają wiedzę na temat wszystkich podstawowych zagadnień związanych z paliwem i polem naftowym, na temat przetwarzania gazów. Są dobrze wykształceni w zakresie zagadnień chemicznych i inżynieryjnych związanych z przetwarzaniem ropy i gazu; zapoznaje się ze wszystkimi podstawowymi procesami przetwarzania oleju. Praktyki odbywają się w największych i znanych na świecie przedsiębiorstwach przetwórstwa ropy, takich jak "LUKOIL", gdzie studenci mogą uczyć się zaawansowanych technologii przetwarzania ropy naftowej, opracowanych przez takich światowych liderów jak "UOP", "SHELL" itp.

Ponad 2000 rosyjskich specjalistów i 200 zagranicznych inżynierów i mistrzów w 26 krajach zostało przeszkolonych przez UNIVERSITY w programie "Technologia chemiczna". Zagraniczni absolwenci z powodzeniem pracują w Afganistanie, Bangladeszu, Kolumbii, Indiach, Libanie, Nepalu, Nikaragui, Nigerii, Syrii, Wietnamie i innych krajach. Uzyskane wykształcenie pomogło niektórym z absolwentów rozpocząć i rozwinąć własną działalność chemiczną. Wielu międzynarodowym absolwentom udało się obronić tezy w Rosji i kilku innych krajach europejskich.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

VSTU is the leading regional University, which ranks among the best institutions in the number of qualified specialists of the Volgograd region, the South of Russia and some foreign countries. Univers ... Czytaj więcej

VSTU is the leading regional University, which ranks among the best institutions in the number of qualified specialists of the Volgograd region, the South of Russia and some foreign countries. University obtains a well-developed infrastructure, ensures high professional level and influences forming of social qualities of students for their successful integration in the international economy. According to the strategy of University Pokaż mniej