Master of History (Leuven)

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Ten mistrz poszerza twoją wiedzę historyczną i wyposaża cię w niezbędne narzędzia do realizacji metodologicznego podejścia do badań przeszłości. Przez cały stopień poznasz współczesne tematy debaty historycznej oraz główne osiągnięcia teoretyczne, które stanowią obecnie podstawę tej dziedziny.

O czym jest ten program?

Master of Arts in History to roczny program o szerokiej perspektywie międzynarodowej. Poznasz podstawy badań naukowych, zdobędziesz dogłębną wiedzę na różne tematy oraz szeroko dyskutujesz i godzisz rozbieżne poglądy. Dzięki tej krytycznej metodzie zyskasz niezrównane kompetencje w przetwarzaniu i analizowaniu informacji oraz opracowywaniu innowacyjnej syntezy części. Masz do wyboru specjalizację w okresie historycznym lub skupienie się na określonych tematach historycznych: mediach, książkach, religii, ruchach protestacyjnych, seksualności, postkolonializmie, prostytucji, nauce, migracji, rolnictwie, polityce.

Ten oparty na badaniach mistrz pozwoli ci oderwać się od narodowych paradygmatów i zaangażować się w wielkoskalowe perspektywy teoretyczne i metodologiczne dotyczące przeszłości. Składa się z trzech części: modułu podstawowego, modułu metodologicznego oraz serii kompleksowych kursów do wyboru. W trakcie studiów oczekuje się również pracy magisterskiej, która jest najwyższym punktem naszego programu, w którym masz możliwość napisania obszernego i oryginalnego studium historycznego z wykorzystaniem umiejętności i wiedzy zdobytej podczas kursu.

Możesz również wziąć udział w naszych programach stażowych, w ramach swojego stopnia, i w ten sposób rozwijać podstawowe umiejętności w różnych sektorach: dziedzictwo i kultura, media, rząd i sektor polityczny, a także prywatne badania.

Silne strony

 • Dzięki elastycznemu programowi możesz zaprojektować i dostroić własny kurs.
 • Zdobędziesz cenne umiejętności w różnych sektorach poprzez program stażowy.
 • Będziesz miał okazję zarabiać od międzynarodowych władz na różnych tematach historycznych.

Czy to dla mnie odpowiedni program?

 • Lubisz prowadzić niezależne badania historyczne od etapu planowania, dobrze komunikujesz swoje ustalenia i możesz je skutecznie dostarczać.
 • Chcesz pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie minionych wydarzeń i ćwiczyć nowe metody badań historycznych.
 • Chcesz być zanurzony w najnowocześniejszych badaniach historycznych w szerokiej gamie języków.

Wszyscy kandydaci muszą wykazać się wystarczającymi umiejętnościami w mowie i piśmie w języku angielskim.

Cele

Master of History: Efekty uczenia się

Po ukończeniu studiów magisterskich:

 1. Posiadać dogłębną wiedzę i zrozumienie jednego lub więcej okresów historycznych i / lub metodologii historycznej.
 2. Potrafi krytycznie zastanowić się nad złożonością badań historycznych i zdaje sobie sprawę, że każde spojrzenie na przeszłość zależy od lokalizacji i czasu i nigdy nie jest pozbawione wartości.
 3. Potrafi samodzielnie sformułować oryginalne pytanie badawcze na podstawie istniejącej historiografii i znajdując odpowiednie źródła oraz napisać pracę magisterską na podstawie krytycznej analizy tych materiałów.
 4. Postępuj zgodnie z etyką zawodu w użyciu i opisie źródeł oraz poprzez dokładne cytowanie istniejących stypendiów.
 5. Potrafi pisać i prezentować swoje prace w stylu naukowym oraz w dobrym angielskim akademickim.
 6. Potrafi aktywnie uczestniczyć w debatach na temat historii i roli przeszłości we współczesnym społeczeństwie.

Możliwości zawodowe

Master of Arts in History zapewni ci duże doświadczenie w tej dziedzinie i różnorodne umiejętności zbywalne. Poprzez różne tryby nauki nauczysz się myśleć, analizować, krytykować, interpretować, debatować, wyciągać wnioski i wyrażać je jasno na piśmie. Poznasz podstawowe zasady wielu innych ważnych dyscyplin, takich jak prawo, nauki polityczne i ekonomia.

Master of History w KU Leuven przygotuje również wiedzę i kompetencje potrzebne do zbadania szerszego zakresu możliwości kariery w różnych sektorach, w tym w rządzie i polityce, mediach i komunikacji, organizacjach dziedzictwa i kultury oraz w szerokim zakresie prywatne firmy. Zapewni również doskonałe szkolenie dla tych, którzy chcą kontynuować doktorat. lub dalsze kształcenie zaawansowane.

Rozpocznij karierę podczas studiów

Studenckie centrum kariery z przyjemnością poprowadzi Cię na właściwą drogę do pierwszego doświadczenia zawodowego. Centrum pomaga także w poszukiwaniu ciekawej pracy i pomaga w rozmowach kwalifikacyjnych. Dla studentów, którzy chcą założyć własną firmę, KU Leuven ma również Lcie, społeczność KU Leuven , która zachęca studentów innowacyjnymi i przedsiębiorczymi pomysłami.

Nie wiesz od czego zacząć? Bazy danych Studenckiego Centrum Karier zawierają oferty pracy, wolontariatu, projektów innowacyjnych i ofert pracy dla studentów. Możesz także odwiedzić jedno z wydarzeń organizowanych przez Centrum Karier.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked ... Czytaj więcej

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked among the top 100 in the world. Pokaż mniej
Odwiedź witrynę uczelni