Master of Educational Leadership

Informacje ogólne

Opis programu

Uniwersytet Dar Al-Hikma uruchomił szereg programów licencjackich i magisterskich w oparciu o plan edukacyjny oparty na badaniu potrzeb tych programów na rynku pracy, w tym programu Master of Educational Leadership, pierwszego mistrza języka arabskiego w Dar Al-Hekma.

Program jest akredytowany przez saudyjskie Ministerstwo Edukacji i kwalifikuje jego absolwentów do zdobycia szerokich możliwości zatrudnienia na rynku pracy w kilku obszarach, w tym: przywództwo i zarządzanie instytucjami edukacyjnymi, ocena programów nauczania, doradztwo edukacyjne, stanowiska badawcze w dziedzinie edukacji oraz szkolenie nauczycieli w zakresie najnowszych metod nauczania.

Komunikat programowy

Rozwój edukatorów przywództwa zdolnych do skutecznego i wyróżniającego wpływu na instytucje edukacyjne i społeczności lokalne.

Master of Educational Leadership Program w Dar Al Hekma University

Ponieważ w Arabii Saudyjskiej istnieje duże zapotrzebowanie na kobiety z umiejętnościami przywódczymi i menedżerskimi, które mogą przyczynić się do rozwoju kraju, Master of Educational Leadership spełnia tę potrzebę poprzez:

 • Zapewnij kobietom niezbędne umiejętności przywódcze, które pozwolą im wspierać pozytywne zmiany we wszystkich dziedzinach edukacji i życia.
 • Wykorzystanie innowacyjnych podejść umożliwiających kobietom przywództwo edukacyjne.
 • Promuj świadomość zadań nadzorczych nauczycieli i promuj najlepsze praktyki etyki i etyki.
 • Zastosuj umiejętności przywódcze przy użyciu najnowszych teorii, jednocześnie poprawiając planowanie uczniów i umiejętności w zakresie projektowania instruktażowego.
 • Stymulowanie kreatywności, rozwiązywanie problemów, skuteczna komunikacja i umiejętności analityczne poprzez pracę w klasie i doświadczenia w terenie.
 • Wzmocnienie koncepcji badań naukowych i ich zaawansowanych strategii oraz ich znaczenia w dziedzinie edukacji.
 • Nadążanie za postępem technologicznym poprzez szkolenie studentów w zakresie korzystania z technologii w nauczaniu i uczeniu się.
 • Program został opracowany przez ekspertów z kierownictwa edukacyjnego i administracji szkolnej zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami. Uczniowie korzystają z przyjaznego środowiska, w którym dzielą się swoimi doświadczeniami, dzielą się pomysłami i ćwiczą tolerancję, aby zwiększyć pewność siebie i ducha zespołu.

Możliwości kariery lub perspektywy zawodowe

Program magisterski w zakresie przywództwa edukacyjnego, akredytowany przez saudyjskie Ministerstwo Edukacji, kwalifikuje absolwentów do uzyskania

Szerokie możliwości zatrudnienia na rynku pracy, w tym:

 • Przywództwo i zarządzanie instytucjami edukacyjnymi,
 • Ocena programów nauczania / Doradztwo edukacyjne, stanowiska badawcze w dziedzinie edukacji oraz
 • Trenuj nauczycieli w zakresie najnowszych metod nauczania.
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Located in the heart of the metropolitan city of Jeddah, Dar Al-Hekma is one of Saudi Arabia's leading teaching and research universities for young women. Since its opening in 1999, Dar Al-Hekma is de ... Czytaj więcej

Located in the heart of the metropolitan city of Jeddah, Dar Al-Hekma is one of Saudi Arabia's leading teaching and research universities for young women. Since its opening in 1999, Dar Al-Hekma is dedicated to endowing its pupils with the skills and knowledge they need to flourish and succeed in a rapidly changing world.?? Pokaż mniej