Master of Chemical Engineering

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

O

Ważne jest zrozumienie podstaw studiów podyplomowych na uniwersytecie Texas A&M University. Poniżej znajdują się podstawy rządzące kształceniem absolwentów.

Kim jesteś?

Klucz do wielu procesów i procedur zależy od tego, jakim jesteś uczniem. Texas A&M w Katarze ma tę zaletę, że jest domem dla dwóch kategorii doktorantów; w zależności od kampusu są przyjmowani

Student College Station - Jeśli zostałeś przyjęty do głównego kampusu, jesteś "studentem College Station" (czasami będziesz nazywany "głównym studentem kampusu"). Departament na głównym kampusie jest ostatecznie odpowiedzialny za ciebie, ale nasze biuro studiów podyplomowych może ci pomóc w wielu dziedzinach.

Katar Student - Jeśli zostałeś przyjęty do kampusu Kataru, jesteś "katarskim studentem". Obecnie tylko inżynieria chemiczna ma program, więc wszyscy nasi studenci Kataru są kierunkami inżynierii chemicznej. Program na kampusie Katar jest odpowiedzialny za studenta, ale zaangażowany jest również odpowiedni departament domu w głównym kampusie. Ponownie biuro studiów podyplomowych może Ci pomóc w wielu dziedzinach Niektóre procesy i procedury będą się różnić w zależności od tego, czy jesteś studentem College Station, czy studentem Kataru.

Kto co robi?

Urząd Studiów Absolwenckich OGS (zlokalizowany na głównym kampusie)
Niezależnie od tego, czy jesteś studentem College Station, czy Katarem, jesteś pod parasolem Office of Graduate Studies na głównym kampusie. OGS określa minimalne wymagania dotyczące stopnia i sposobu przyznawania tego dyplomu. Są one oficjalnym posiadaczem zapisów dla absolwentów, a wszystkie dokumenty (plan studiów, praca dyplomowa itp.) Ostatecznie trafiają do biura w celu zatwierdzenia i złożenia wniosku.

Usługi studiów podyplomowych (zlokalizowane w kampusie Kataru)
To jest biuro kampusu Kataru, które ułatwia interakcję między kampusem Kataru a akademickimi programami znajdującymi się tutaj. Pomagamy i udzielamy wskazówek wszystkim absolwentom kampusu Kataru w ich postępach na drodze do uzyskania stopnia naukowego. Zbieramy oficjalne dokumenty do przekazania do głównego kampusu, a także przechowujemy dokumentację dla każdego ucznia. Jesteśmy również odpowiedzialni za wszystkie asystentury absolwentów lub inne kwestie związane z zatrudnieniem, ponieważ dotyczą one absolwentów. Abyśmy mogli pełnić tę rolę, musisz nas informować na bieżąco o wszystkich twoich działaniach na kampusie Katar.

Wydział akademicki / program akademicki

W zależności od kategorii studentów (patrz wyżej) jesteś studentem na wydziale akademickim (kampus główny) lub odpowiednim programie akademickim (kampus katarski). Departamenty są czasami określane jako „departamenty domowe”. Te działy / programy mogą ustanowić bardziej rygorystyczne wymagania i procesy dotyczące progresji i przyznawania dyplomów. Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieją wymagania OGS i wymagania wydziału / programu, w którym jesteś studentem. Członkowie wydziału programów w kampusie w Katarze są bezpośrednio powiązani z odpowiednimi wydziałami macierzystymi.

Ważne kontakty

Studenci Kataru

 • Qatar Graduate Studies Office - graduate.studies@qatar.tamu.edu
 • Program Inżynierii Chemicznej - hamad.farooqi@qatar.tamu.edu

Studenci College Station

 • Wydział Inżynierii Chemicznej Doradca Graduate: Towanna Arnold
 • Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Graduate Advisor: Tammy Carda
 • Wydział Inżynierii Mechanicznej Graduate Advisor: Missy Cornett
 • Kierownik ds. Inżynierii ropy naftowej Absolwent programu: Eleanor Schuler
 • College of Science: Będzie to zależeć od tego, z którym działem uczelni jesteś związany, więc pracuj bezpośrednio ze swoim doradcą wydziałowym w kampusie w Katarze.

Wymagania stopnia

Jak wspomniano powyżej, zarówno uniwersytet (za pośrednictwem OGS), jak i odpowiedni departament / program mają określone wymagania, które należy spełnić, oraz ograniczenia dotyczące kursów, które można podjąć, a co ważniejsze, co można wykorzystać w swoim planie studiów. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem College Station, czy Katarem, musisz spełniać te wymagania.

To powiedziawszy, niezwykle ważne jest, aby wiedzieć o nich i postępować zgodnie z nimi.

Wymagania uniwersyteckie Wymagania uniwersyteckie to minimalne wymagania, które musisz spełnić, aby otrzymać stopień naukowy. Można je znaleźć w katalogu absolwentów uniwersytetu A&M w Teksasie, a te będą zależeć od stopnia, w jakim się starasz; Master of Science, Master of Engineering lub Ph.D.

Ważna uwaga dla studentów College Station MS w zakresie kursów nauczania na odległość MS i Ph.D. uczniowie mogą korzystać z kursów kształcenia na odległość tylko do 25% kursów używanych na ich planie studiów. Kursy kształcenia na odległość to takie, które mają przypisany numer sekcji 7XX. M. Eng. studenci mogą wziąć wszystkie swoje kursy poprzez kształcenie na odległość od M.Eng. Program odległości w inżynierii naftowej jest zatwierdzonym programem.

Wymagania dotyczące wydziału / programu Wymagania te będą różne dla każdego działu / programu, w którym jesteś studentem. Większość działów ma informacje dostępne online. Poniżej znajdują się linki do aktualnie dostępnych. Jeśli nie masz pewności co do tego lub nie możesz nic znaleźć, skontaktuj się z doradcą wydziału.

Wydział Inżynierii Chemicznej (College Station Campus)
Strona programu studiów podyplomowych
Podręcznik dla absolwentów

Program Inżynierii Chemicznej (Kampus Katarski)
Strona programu studiów podyplomowych
Podręcznik dla absolwentów

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (College Station Campus)
Strona programu studiów podyplomowych
Wymagania dotyczące wykształcenia absolwentów

Wydział Inżynierii Mechanicznej (College Station Campus)
Strona programu studiów podyplomowych
Wymagania stopnia absolwenta

Wydział Inżynierii Naftowej (College Station Campus)
Strona programu studiów podyplomowych
Wymagania stopnia absolwenta

College of Science
Będzie się to różnić w zależności od działu, w którym jesteś studentem. Skontaktuj się bezpośrednio z doradcą wydziału.

Plan stopniowy

Jaki jest twój plan studiów?

Twój plan studiów to wiele rzeczy, ale najprostszym sposobem, aby o tym pomyśleć, jest to, że dosłownie jest to "to, co masz zamiar wziąć, gdy idziesz w kierunku swojego stopnia". Czy masz sens?

W tym miejscu urząd studiów podyplomowych naprawdę angażuje się w kształcenie absolwentów. Są oni oficjalnymi "posiadaczami" twoich danych akademickich, w tym oficjalnym planem studiów (i wszelkimi zmianami wprowadzonymi do twojego planu studiów), tytułem pracy dyplomowej (jeśli dotyczy) i ukończeniem studiów. Zasadniczo wszystkie dokumenty kończą się OGS.

Pierwszym krokiem do ukończenia swojego planu studiów jest zwołanie komitetu absolwenta. Ta komisja poprowadzi Cię i doradzi przez całą karierę absolwenta.

 • Wasz MS powinien składać się z co najmniej jednego członka wydziału (najlepiej przewodniczącego), którego badania ściśle odpowiadają waszym zainteresowaniom badawczym.
 • M. Eng. Twoje obowiązki w komisji najprawdopodobniej przypadną w udziale doradcy absolwenta danego wydziału lub programu.

Powinieneś skonsultować się z przewodniczącym komisji i członkami, aby zdecydować, jakie kursy zamierzasz podjąć od pierwszego semestru do ostatniego.

Możesz użyć formularza GSI, aby łatwiej mapować różne plany. Gdy ty i twoja komisja / doradca będziecie zadowoleni z planu studiów, będziecie musieli przesłać formularz GSI do biura studiów magisterskich w Katarze. Pomożemy ci wtedy w wprowadzeniu twojego planu studiów do internetowego systemu zgłaszania stopni naukowych. Po wprowadzeniu i złożeniu, twój plan studiów online będzie kierowany drogą elektroniczną do zatwierdzenia przez członków komisji, następnie program domowy i / lub departament, a na koniec przez OGS.

To naprawdę nie jest zbyt skomplikowane, więc dołożymy wszelkich starań, aby to zrobić przed końcem pierwszego semestru lub będziesz mieć zatrzymanie rejestracji umieszczone na swoim rekordzie i nie będzie w stanie uzyskać kursów, które chcesz wziąć.

Jak się zgłosić

 1. Wypełnij aplikację online
 2. Prześlij wymagane dokumenty po otrzymaniu loginu i hasła
 3. Zgłoś swoje wyniki GRE
 4. Departament wymaga zadowalającego wyniku GRE-V. Jeśli wnioskodawca nie może spełnić wymogu GRE, akceptujemy TOEFL. Minimalny wynik testu internetowego (iBT) przed TOEFL wynosi 80, z co najmniej 20 w (i) mówieniu i (ii) słuchaniu części egzaminu.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat rekrutacji absolwentów

Recenzja Przyznaje się przez Wydział Absolwentów

Decyzje o przyjęciu absolwenta są podejmowane przez poszczególne wydziały absolwentów i są konkurencyjne; w związku z tym należy skontaktować się z konkretnym działem lub programem przed złożeniem wniosku, aby omówić zamiar złożenia wniosku. Decyzja o przyjęciu kandydata na program studiów prowadzący do uzyskania tytułu magistra jest wspólną odpowiedzialnością wydziału akademickiego, wydziału międzyuczelnianego (w stosownych przypadkach) i / lub uczelni.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Since the fall of 2003, Texas A&M University at Qatar has offered Bachelor of Science degrees in chemical engineering, electrical engineering, mechanical engineering, and petroleum engineering. Te ... Czytaj więcej

Since the fall of 2003, Texas A&M University at Qatar has offered Bachelor of Science degrees in chemical engineering, electrical engineering, mechanical engineering, and petroleum engineering. Texas A&M at Qatar also offers two graduate degrees in chemical engineering since the fall of 2011: a Master of Science (M.S.) and a Master of Engineering (M.Eng.). In addition to engineering courses, Texas A&M at Qatar provides instruction in science, mathematics, liberal arts, and the humanities. The curriculum offered at Texas A&M at Qatar are identical to the ones offered at the main campus in College Station, Texas. Courses are taught in English and in a coeducational setting. The reputation for excellence is the same, as is the commitment to training engineers equipped to lead the next generation of engineering throughout the world. Pokaż mniej