Master of Arts w North African and Middle Eastern Studies (NAMES)

Informacje ogólne

Opis programu

Master of Arts in North African and Middle Eastern Studies (NAMES) oferuje intensywne studia z zakresu nauk społecznych i humanistycznych koncentrujące się na Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Program wykorzystuje w szczególności wiedzę wykładowców w Afryce Północnej, oferując jednocześnie możliwość uczęszczania na wykłady regionalnych specjalistów oraz prowadzenia badań terenowych lub archiwalnych.

Wyniki nauki

Absolwenci programu NAMES będą potrafili wykazać się wiedzą z zakresu historii i społeczeństwa regionów NAME; krytycznie analizować współczesne problemy regionu z wykorzystaniem teorii i metod nauk społecznych; krytycznie i analitycznie pisać o problemach w regionie oraz krytycznie czytać materiały o regionie i oceniać teoretyczną orientację autora (ów).

137989_pexels-photo-2087388.jpeg

Wymagania stopnia

Studenci z odpowiednim wykształceniem akademickim mogą ukończyć program studiów NAMES w ciągu jednego roku kalendarzowego. Ci, którzy potrzebują kursów podstawowych, będą potrzebować więcej czasu, aby je ukończyć.

Kursy podstawowe
(oferowane online)

 • FAS 2210 Graduate Academic Skills
 • HIS 2302 Afryka Północna i Bliski Wschód w XX wieku

Wymagane kursy

 • INS 5362 Seminarium dla absolwentów w NAMES
 • SSC 5302 Multidyscyplinarne metody badawcze
 • Seminarium tezy SSC 5310
 • HIS 5361 Historia Afryki Północnej

Kursy związane z NAMES (6 kursów)
(w tym jeden przedmiot do wyboru z dowolnego programu magisterskiego)

 • HIS 5361 Historia [Maroka, Algierii, Tunezji, Libii lub Egiptu]
 • HIS 5311 Kolonizacja i dekolonizacja w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie
 • HUM 5312 Kultura popularna w Afryce Północnej
 • HUM 5323 Społeczeństwo i polityka w literaturze i filmie Afryki Północnej
 • INS 5399 Seks, władza i polityka w Afryce Północnej PSC 5350 Polityka na Bliskim Wschodzie
 • SSC 5304 Migracja i społeczności imigrantów z Afryki Północnej. SSC 5306 Problemy we współczesnej Afryce Północnej
 • SSC 5351 Miasto w świecie islamskim

Możliwości zawodowe

Program ma na celu zaspokojenie potrzeb studentów, którzy chcą zostać specjalistami w regionie poprzez poznanie jego kultury, historii, ekonomii i polityki. Studenci przyjeżdżają do programu z różnych środowisk akademickich, w tym studiów międzynarodowych, stosunków międzynarodowych, nauk politycznych, historii, geografii, antropologii, ekonomii, socjologii, studiów śródziemnomorskich, studiów afrykańskich, studiów płci. i studia bliskowschodnie. Robią karierę jako analitycy, konsultanci, doradcy ds. Kultury, a także zapisują się na międzynarodowe studia doktoranckie. programy w dziedzinach pokrewnych.

Warunki przyjęć

Wszystkie zgłoszenia do programu NAMES zostaną ocenione w ramach oficjalnego procesu rekrutacyjnego AUl. Kandydaci, którzy nie zostaną przyjęci bezpośrednio, mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, osobiście lub przez Skype.

Kryteria wyboru obejmują:

 • Stopień licencjata z GPA 3.0 lub równoważny
 • Osoby, dla których angielski nie jest językiem ojczystym lub osoby nieposiadające dyplomu na uniwersytecie z językiem angielskim, muszą mieć minimalny wynik TOEFL 550 (lub równoważny), aby móc zapisać się do programu w pełnym wymiarze godzin; kandydaci z wynikami od 500 do 549 mogą zapisać się do AUI Language Centre w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Podczas szkolenia z języka angielskiego nie mogą brać udziału w żadnych kursach merytorycznych, ale mogą uczęszczać na kursy języka arabskiego.
 • Chociaż nie ma wymagań językowych dotyczących przystąpienia do programu NAMES lub ukończenia go, idealny kandydat będzie uczył się jednego z języków regionalnych odpowiednich do zamierzonych projektów badawczych (arabski, tamazight, francuski, hiszpański itp.).

Ten stopień, podobnie jak wszystkie inne stopnie naukowe Uniwersytetu Al Akhawayn, jest dyplomem państwowym (Bulletin Officiel nr 5998).

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Inaugurated in 1995 by His Majesty King Hassan II and Crown Prince Abdallah bin Abdel-Aziz of Saudi Arabia, Al Akhawayn University redefines the classic American liberal arts educational experience at ... Czytaj więcej

Inaugurated in 1995 by His Majesty King Hassan II and Crown Prince Abdallah bin Abdel-Aziz of Saudi Arabia, Al Akhawayn University redefines the classic American liberal arts educational experience at an affordable price on an architecturally stunning modern campus amidst the beauty of Morocco's Middle Atlas Mountains. Pokaż mniej