Master of Arts in Strategic Design

Informacje ogólne

Opis programu

Projektowanie strategiczne

Master of Arts (w języku angielskim)

Nasz program studiów magisterskich Projekt strategiczny koncentruje się na systematycznym badaniu związków i interakcji między pomysłami, ludźmi, markami i przestrzenią, budując spójny zestaw zaplanowanych decyzji w celu skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami.

Ze szczególnym naciskiem na rozwijanie silnych umiejętności w zakresie badań i syntezy innowacji marki, nasz program studiów magisterskich przygotowuje projektantów do strategicznego podejścia i rozwiązywania złożonych problemów, budowania solidnych umiejętności komunikacji interdyscyplinarnej i międzykulturowej oraz nauki współtworzenia z innymi interesariuszami projektowymi. Wyposaża studentów w umiejętności i wiedzę specjalistyczną do pracy i kierowania sektorami strategii, projektowania, marki, badań i rozwoju w branży kreatywnej i innowacyjnej.

Fakty

Rozpoczęcie kursów: 1 października

Czas trwania: 4 semestry (dwa lata)

Forma studiów: stacjonarne

Punkty kredytowe: 120 ECTS

Stopień: Master of Arts

Opłaty: 900 euro / miesiąc

Język nauczania: angielski

Komunikacja międzykulturowa

Przyjdź i studiuj w kreatywnym sercu Berlina

Dziedzina projektowania drastycznie się zmienia, z zawodu zajmującego się tworzeniem przedmiotów i wyglądu na taki, który strategicznie zmieni i wpłynie na każdy aspekt codziennego życia. W złożonym konkurencyjnym świecie opartym na pomysłach i innowacjach instytucje prywatne i publiczne strategicznie umieszczają tę nową, szeroko rozumianą praktykę projektową, w centrum swojej marki, aby kreatywnie reagować na nowe wyzwania, badać możliwości biznesowe i oferować znaczące transformacje. Berlin znajduje się w centrum wszystkich tych zmian, w miejscu, w którym branża kreatywna i biznesowa spotykają się i napędzają nowe dzieła sztuki, innowacje i zmiany społeczne dnia dzisiejszego i jutra, idealny kontekst strategiczny do studiowania i rozwoju kariery zawodowej.

Komunikacja w sieci globalnej

Zintegrowane myślenie

Ten kolejny kurs jest specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy ukończyli pierwszy stopień w dziedzinie projektowania komunikacji, projektowania przemysłowego, projektowania produktu, projektowania opakowań, sztuki lub architektury i którzy chcą zintegrować i poprawić swoje istniejące umiejętności zawodowe za pomocą dobrze przemyślanych procesów twórczych , metodologie projektowania, wiedza strategiczna i umiejętności przywódcze.

Masters: Projektowanie strategiczne

Wstęp i finansowanie

Wstęp jest przyznawany zgodnie z przepisami dotyczącymi przyjęć na uniwersytety w Niemczech oraz przepisami dotyczącymi programu studiów magisterskich w zakresie projektowania strategicznego.

Wymaga licencjata (lub równoważnego zgodnie z niemieckimi przepisami o przyjęciu na uniwersytet) w dziedzinie projektowania komunikacji lub innej dyscypliny związanej z projektowaniem. Procedura rekrutacyjna obejmuje osobistą rozmowę z dyrektorem programu (może się odbyć przez Skype) oraz ocenę portfolio. Portfolio powinno zawierać od 15 do 20 własnych dzieł.

Najpierw prześlij swoje pisemne podanie i portfolio. Po sprawdzeniu Twojego zgłoszenia zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Program rozpoczyna się w każdym semestrze zimowym. Regularny czas trwania programu studiów wynosi dwa lata (cztery semestry). Możesz ubiegać się z rocznym wyprzedzeniem o semestr zimowy. Termin składania wniosków upływa 30 lipca. W przypadku studentów zagranicznych, którzy muszą ubiegać się o wizę studyjną, zalecamy jak najwcześniejsze złożenie wniosku.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The design akademie berlin, SRH Hochschule für Kommunikation und Design, equips the next generation of experts and leaders in Communication, Marketing, Advertising and Design.

The design akademie berlin, SRH Hochschule für Kommunikation und Design, equips the next generation of experts and leaders in Communication, Marketing, Advertising and Design. Pokaż mniej