Read the Official Description

IPSA : Aeronautics and Space Graduate School of Engineering

IPSA to szkoła inżynierska oferująca 5-letni sylabus (akredytowany przez CTI) w 100% dedykowana Aeronautyce i Kosmosowi. Zainteresowanie "wszystkim lotnictwem" jest szczególnym źródłem motywacji w szkole, a pasją dzielą się zarówno uczniowie, jak i wykładowcy. IPSA znajduje się w Paryżu i Tuluzie.

Nasz program licencjacki (3 lata) odbywa się w języku francuskim (w Paryżu i Tuluzie) i inicjuje studentów w dziedzinie aeronautyki. Przedmiotem badań są: matematyka, fizyka, nauki lotnicze, informatyka i elektronika. W trakcie trzeciego roku studiów studenci mogą specjalizować się w systemach lotniczych i kosmicznych.

Nasz program magisterski (2 lata) jest w pełni nauczany w języku angielskim (tylko w Paryżu). W ciągu tych 2 lat uczniowie mogą zindywidualizować swoje kursy poprzez opcje i kierunki naukowe (energia i napęd, mechanika i konstrukcje statków powietrznych, systemy wbudowane, mechatronika, wyrzutnie kosmiczne i satelity, itp.).

Na skrzyżowaniu światów przemysłowych i akademickich badania są jedną z podstawowych osi pedagogiki IPSA . IPSA posiada 7 laboratoriów badawczych:

 • Laboratorium w autonomicznych systemach powietrznych (LS2A)
 • Laboratorium w inteligentnych systemach (LS2I)
 • Laboratorium w złożonych systemach (LSCI)
 • Laboratorium w symulacji numerycznej i obliczeniach (LSNC)
 • Laboratorium Termodynamiki i Termodynamiki (L2TI)
 • Laboratorium Mechaniki Materiałów i Konstrukcji (L2MS)
 • Laboratorium badań aerodynamicznych i modelowania (LEMA)

Program główny

Program studiów magisterskich składa się z głównych kierunków i opcji (energia i napęd, mechanika i konstrukcje statków powietrznych, systemy wbudowane, mechatronika, wyrzutnie kosmiczne i satelity itd.), Które stanowią osie pogłębiania, niezbędne do zdobycia rzetelnej wiedzy w swojej dziedzinie. Rozwój ten zawsze był oparty na pracach szkolnej rady ds. Rozwoju.

"Diplôme d'ingénieur", równoważne inżynierowi Master of Aerospace przyznanemu przez IPSA stawia absolwenta w stanie rozwiązać każdy problem związany z aeronautyką i kosmosem. Szkolenie IPSA umożliwia także absolwentom pracę w pokrewnych zaawansowanych dziedzinach aeronautyki i kosmosu, w szczególności w transporcie lądowym, który wykorzystuje techniki i technologie podobne do stosowanych w aeronautyce.

Program studiów IPSA jest w pełni zgodny z przyszłymi oczekiwaniami przemysłu francuskiego i światowego w dziedzinie aeronautyki.

IPSA jest akredytowana przez "Commission des Titres d'Ingénieurs" (CTI, organ akredytacyjny dla francuskich szkół technicznych), posiada certyfikat EUR-ACE® i jest częścią IONIS Education Group. https://www.ionis-group.com/

IPSA w liczbach

 • 1700 studentów w dwóch kampusach: Paryż-Ivry i Tuluza
 • 3000 absolwentów
 • 60 uczelni partnerskich
 • 200 branż partnerskich
 • 40 stowarzyszeń studenckich
 • 28-tygodniowy obowiązkowy staż końcowy
 • 85% studentów zatrudnionych w ciągu 3 miesięcy po ukończeniu studiów

Warunki przyjęć

Wybieralność

Nasz magister inżynierii jest otwarty dla kandydatów posiadających 3-letni tytuł licencjata (lub równoważny) w inżynierii lotniczej, mechanice, elektrotechnice i inżynierii mechatronicznej lub pokrewnych dziedzinach.

Wymagania językowe

Wynik egzaminu TOEFL 79, TOEIC 785, IELTS 5,5 lub Cambridge BULATS.

Wstęp na wniosek, ewentualnie z wywiadem na skype. Zapytaj nas o formularz wniosku.

Termin składania wniosków

15 maja

Skontaktuj się z nami

IPSA
63 bis Boulevard de Brandebourg
94 200 Ivry sur Seine

IPSA znajduje się u bram Paryża. Jest łatwo dostępny transportem drogowym i publicznym.

Program taught in:
Język angielski
Last updated February 11, 2019
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Wrześ. 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
20,250 EUR
Deadline
Maj 15, 2019
By locations
By date
Data początkowa
Wrześ. 2019
Application deadline
Maj 15, 2019

Wrześ. 2019

Location
Application deadline
Maj 15, 2019
Data końcowa