Przeczytaj oficjalny opis

Zadaniem chemii przemysłowej jest wykorzystanie wiedzy chemicznej do badań i rozwoju procesów mających na celu uzyskanie produktów i materiałów o znaczeniu przemysłowym.

Program studiów magisterskich z chemii przemysłowej na Uniwersytecie w Parmie proponuje szkolenia ukierunkowane na najbardziej aktualne aspekty przemysłu chemicznego, takie jak badanie energooszczędnych procesów syntezy o wysokiej selektywności w celu zmniejszenia wpływu na środowisko , mające na celu uzyskanie wysokiej konsumpcji i wysokiej jakości produktów dla różnych sektorów zastosowań.

Kurs obejmuje 11 kursów z treściami teoretycznymi i eksperymentalnymi, z tak wieloma egzaminami do oceny. Szkolenie kończy się kursami wolnego wyboru, z ważnością dwunastego egzaminu, a kończy pracą eksperymentalną trwającą 6 miesięcy. Magister przygotowuje zawód chemika przemysłowego z możliwościami zatrudnienia w laboratoriach badawczych, rozwojowych i kontroli procesu w różnych sektorach przemysłowych, w których wymagana jest wiedza chemiczna, zarówno w produkcji, jak i kontroli jakości oraz bezpieczeństwo i ochrona środowiska.

Magister chemii przemysłowej przygotowuje się również do uzyskania dostępu do zawodu, w szczególności na poziomie doradztwa, lub do kontynuowania studiów w ramach studiów doktoranckich, zazwyczaj w dziedzinie nauk chemicznych i chemii stosowanej.

Ponieważ w Parmie

Ponieważ kurs jest częścią Wydziału Nauk Chemicznych, Życia i Środowiska, przyznany przez MIUR jako „Departament Doskonałości 2018-2022” z nadzwyczajnym finansowaniem badań i nauczania. Pobudzające środowisko, pełne laboratoriów, wyposażone w instrumenty awangardowe. Drzwi do świata, który oferuje możliwe nauczanie w języku angielskim, programach studiów Erasmus i stypendiach OverWorld, aby rozwinąć pracę eksperymentalną za granicą.

Kurs oferuje możliwość poznania ważnych firm i prestiżowych uniwersytetów oraz interakcji z nimi poprzez uczestnictwo w programach wymiany również w międzynarodowych projektach badawczych. Gwarantujemy sieć kontaktów i współpracy z wieloma krajowymi i międzynarodowymi firmami, ośrodkami badawczo-rozwojowymi w najbardziej innowacyjnych sektorach przemysłowych (przemysł spożywczy, chemiczny, farmaceutyczny, instytuty CNR) oraz kontaktami z firmami spin-off, które powstały w wewnątrz działu, rzeczywistości pełne bodźców, które rozpalają pomysły!

Co cię czeka po ukończeniu studiów

Jako absolwent chemii przemysłowej możesz aspirować do odgrywania znaczących ról w projektowaniu zaawansowanych procesów, produktów i materiałów do innowacyjnych zastosowań technologicznych. Stopień ten przygotowuje Cię również do zawodu chemika lub do kontynuacji studiów w ramach studiów doktoranckich, zazwyczaj w dziedzinie chemii lub nauk materiałowych.

Możliwości zatrudnienia, do których będziesz mieć dostęp, obejmują badania i rozwój, kontrolę jakości, kontrolę działań produkcyjnych, analizy w różnych rodzajach przemysłu chemicznego oraz w wielu sektorach.

Umiejętności, które zdobędziesz, pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w wielu firmach z branży chemicznej, nawet w zakresie marketingu i sprzedaży. Krajowy wskaźnik zatrudnienia w rok po ukończeniu studiów wynosi 87,5% dla chemii przemysłowej (źródło AlmaLaurea 2017).

Program prowadzony przez:
Włoski

Zobacz 13 więcej kursów w University of Parma »

Ostatnia aktualizacja May 12, 2019
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Paź 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paź 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Paź 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa