Magister chemii przemysłowej

Informacje ogólne

Opis programu

Chemia przemysłowa jest gałęzią chemii, która wykorzystuje określoną wiedzę chemiczną do badania i opracowywania procedur mających na celu przekształcenie surowców w produkty korzystne dla ludzkości.

Drugi stopień chemii przemysłowej na University of Parma składa się z kursów teoretycznych i praktycznych, na których poruszane są najbardziej zaawansowane aspekty przemysłu chemicznego. Najważniejszym z nich jest między innymi badanie energooszczędnych i wysoce selektywnych procedur syntezy, skoncentrowanych na zmniejszaniu wpływu na środowisko i uzyskiwaniu wysokiej jakości produktów dla różnych sektorów.

Program składa się z 11 przedmiotów obowiązkowych mających na celu rozwijanie umiejętności zarówno teoretycznych, jak i eksperymentalnych (każdy z egzaminem końcowym oceniającym efekty uczenia się), jednego kursu wolnego wyboru i końcowego stażu laboratoryjnego trwającego co najmniej sześć miesięcy.

Program studiów drugiego stopnia z chemii przemysłowej przygotowuje absolwentów do kariery zawodowej w dziedzinie chemii przemysłowej, z możliwym zatrudnieniem w R

Ponadto absolwenci są również przygotowani do profesji liberalnej, zwłaszcza jako konsultanci, a także do kontynuowania studiów na doktorat. poziom, szczególnie w dziedzinie nauk chemicznych i chemii stosowanej.

Program Double Degree jest dostępny z Technologią Chemiczną na Twente University (NL).

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z profesorem Enrico Cavalli, koordynatorem komisji rekrutacyjnej ( enrico.cavalli@unipr.it )

href = "https://cdlm-ci.unipr.it/en

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The University of Parma is a State University. As such, it is self-governing and has administrative, organizational, and accountancy autonomy, providing services to the general public.

The University of Parma is a State University. As such, it is self-governing and has administrative, organizational, and accountancy autonomy, providing services to the general public. Pokaż mniej
Altavilla Vicentina , Parma + 1 Więcej Mniej