Master in Design - Innowacja, strategia i produkt

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Studia pierwszego stopnia w zakresie projektowania przygotowują nową generację projektantów i strategów, którzy są gotowi podejść do rozwiązywania problemów, stawiając czoła potrzebom konsumentów i klientów w procesie projektowania. Kurs oferuje możliwość sprawdzenia różnych systemów produkcyjnych. Uczestnicy są nieustannie pobudzani i zachęcani do rozwijania własnych metod projektowania, aby tworzyć unikalne koncepcje projektowe odpowiadające wymaganiom rynku. Przez cały czas używania współczesnych języków i wyrażeń można osiągnąć przyszłe scenariusze i przekształcić je w innowacyjne rozwiązania projektowe. Kurs Master jest oparty na interdyscyplinarnym podejściu zespołowym, jak w najlepszych agencjach projektowych i think-tankach. Staż programowy stanowi osiągnięcie kursu, ponieważ umożliwia zmianę doświadczenia zawodowego na program studiów akademickich. Aby ułatwić wybór możliwości zawodowych, staż może być realizowany w studiach / firmach - odpowiadających celom kursów - lub "na kampusie" za pośrednictwem profesjonalnego projektu symulacyjnego.

Tytuł stopnia - Kurs jest uznawany przez MIUR (Ministerstwo Edukacji, Uniwersytetu i Badań) jako akademicki tytuł Master Level I o wartości 60 punktów, umożliwiający studentom dalszy rozwój studiów we Włoszech lub za granicą.

Target - Master in Design jest otwarty dla włoskich i międzynarodowych absolwentów, którzy ukończyli studia w jednej z następujących dziedzin: architektura, inżynieria, projektowanie, ekonomia i przedmioty humanistyczne.

Metodologia i struktura - Kurs Master jest zorganizowany jako eksperymentalna ścieżka, dzięki której uczniowie mogą doświadczać i wprowadzać w życie nastawienie zdobyte podczas kursu, stawiając czoła realnym projektom i sytuacjom biznesowym, stosując zasady zarówno pracy zespołowej, jak i uczenia się poprzez: robić. Główna filozofia kursu jest oparta na kliencie. Silne powiązania z głównymi firmami, zarówno włoskimi, jak i międzynarodowymi, umożliwiają zewnętrzną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, studiów przypadków i strategii biznesowych. Pod koniec tego kursu uczestnicy zwiększyli swój osobisty przegląd i są w stanie stawić czoła projektom nie tylko z produkcji i technicznego punktu widzenia, ale także z ważniejszej perspektywy strategicznej i systemowej. Studenci nabywają umiejętność wyobrażania sobie scenariuszy i złożonych ekosystemów marek, produktów i usług. Uczą się również korzystać z narzędzi badawczych etnograficznych, aby zrozumieć wartości, postawy i pragnienia ludzi.

Wstępne etapy kursu głównego obejmują tematy związane z myśleniem projektowym i odpowiednimi metodami: metodami i narzędziami projektowania zorientowanymi na użytkownika. Tradycyjne wykłady, warsztaty i sesje laboratoryjne są zorganizowane równolegle, aby umożliwić uczestnikom dostosowanie do tych samych narzędzi kulturowych i projektowych. Studenci następnie zajmują się różnymi fazami procesu projektowania, składającymi się z eksperymentalnych i interaktywnych przepływów pracy, wspieranych przez doradców Project Leadera.

Konferencje i seminaria dają studentom możliwość spotkania się twarzą w twarz ze specjalistami i agencjami branżowymi, ważnymi postaciami w dziedzinie wzornictwa, przedsiębiorczości, technologii i ekonomii. Wyniki końcowego projektu przedstawiono na zakończenie kursu komisji składającej się z profesjonalistów z branży i ekspertów.

W poprzednich edycjach opracowano projekty we współpracy z: Midea, Ferrarelle, Piaggio, Ceres, Rizoma, Tecnargilla, Vitasnella, Scoprega, Verallia, Prodir, TVS, Vibram.

Możliwości kariery zawodowej - Magister szkoli specjalistów o wysokich umiejętnościach w zakresie projektowania i innowacji, odpowiednich do pracy w charakterze projektantów w studiach, agencjach, firmach projektowych, instytucjach i zakładach samochodowych, lub w stanie rozwijać własną firmę.

Ostatnia aktualizacja Mar 2019

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej