Magister Biotechnologii Środowiska I Zdrowia

University of Oviedo

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Magister Biotechnologii Środowiska I Zdrowia

University of Oviedo

Magister Biotechnologii Środowiska i Zdrowia

Master in Biotechnology of Environment and Health jest multidyscyplinarną propozycją mającą na celu poszerzenie wiedzy w zakresie zastosowań biotechnologicznych związanych ze środowiskiem i zdrowiem. W szczególności MBEH koncentruje się na badaniu wpływu zmian środowiskowych na zdrowie, silnej subdyscyplinie nowo powstałego podmiotu zwanego zdrowiem środowiskowym.

Program studiów został zaprojektowany w celu dostarczenia studentom solidnej wiedzy w zakresie podstawowych naukowych i technicznych zasad biotechnologii stosowanych do analizy ryzyka chemicznego i biologicznego, które mają wpływ na środowisko i zdrowie. Wczesne wykrywanie, zapobieganie i ocena ryzyka, wraz z wykorzystaniem nowoczesnych technik biotechnologicznych w celu ochrony środowiska i zdrowia, stanowią rdzeń mistrzów.

Kurs obejmuje również nauczanie w zakresie zarządzania i marketingu biotechnologii, prawa własności intelektualnej i przemysłowej, prawa ochrony środowiska, a także umiejętności zawodowe i zasady etyczne w odniesieniu do działań biotechnologicznych.

Kurs będzie prowadzony głównie w języku angielskim, z odpowiednimi częściami po hiszpańsku. Kompletny program studiów magisterskich organizowany jest w ciągu dwóch lat dla tych studentów, którzy są zainteresowani uzyskaniem stopnia doktora i dla tych, którzy chcą podążać zawodową karierą w profilu biotechnologicznym.

POTENCJALNI STUDENCI

Absolwenci biotechnologii lub pokrewnych dyscyplin, takich jak biologia, chemia, inżynieria chemiczna, farmacja i medycyna, którzy chcą zdobywać szkolenia jako specjaliści w dziedzinie biotechnologii lub którzy są zainteresowani kontynuowaniem edukacji w ramach programu doktoranckiego ( pierwszy rok wystarcza w tym drugim przypadku hiszpańskim licenciados).

Profesjonaliści z różnych dziedzin zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy na temat zastosowań biotechnologicznych związanych ze środowiskiem i zdrowiem.

Opis

Master w biotechnologii środowiska i zdrowia - (MBEH) ma mieszany charakter badawczy i / lub profesjonalny. Główną cechą MBEH jest wzmocnienie synergii pomiędzy tradycyjnie odrębnymi dziedzinami:

 1. Pomiędzy naukami eksperymentalnymi, stosowanymi i społecznymi, dzięki wyraźnemu interdyscyplinarnemu charakterowi.
 2. Między studentami z różnych środowisk, od Asturii, reszty Hiszpanii i za granicą, także dzięki podwójnemu tytułowi i szerokiej międzynarodowej współpracy.
 3. Między uniwersytetem, prywatnymi firmami i ogółem społeczeństwa, dzięki modułom realizowanym w prywatnych firmach, cenny udział Europejskiego Centrum Biznesu i Innowacji (CEEI) w Principado de Asturias, z szerokim i uznanym doświadczeniem w tworzeniu firmy biotechnologiczne i liczne firmy, w których studenci mogą realizować oferty pracy / projektów.

MBEH to multidyscyplinarna propozycja mająca na celu poszerzenie wiedzy na temat zastosowań biotechnologicznych związanych ze środowiskiem i zdrowiem. Szczególny nacisk kładziony jest na zbadanie, w jaki sposób zmiany w środowisku mogą wpływać na zdrowie, potężny niedawno powstały subdyscyplinę znaną jako zdrowie środowiska. Nie odkładając na bok naukowych podstaw i możliwości badawczych i rozwojowych, jakie oferuje ta dziedzina, mistrzowie są zorientowani na profesjonalizację studentów, biorąc pod uwagę praktyczne aspekty, takie jak wczesne wykrywanie, ocena toksycznych zagrożeń oraz zastosowania biotechnologiczne przydatne dla ochrona zdrowia i środowiska jest traktowana priorytetowo. Dokładniej rzecz ujmując, w drugim roku szczególne znaczenie ma tworzenie w przedsiębiorstwach biotechnologicznych i zarządzanie nimi, aspekty prawne i własność intelektualna itp. W zakresie biotechnologicznym i środowiskowym, aby przyczynić się do zwiększenia przedsiębiorczości i samozatrudnienia ucznia. możliwości.

BEH Master skierowany jest do studentów, którzy ukończyli studia biotechnologiczne, a także do absolwentów i specjalistów w dziedzinach pokrewnych, takich jak biologia, chemia, inżynieria chemiczna, farmacja, medycyna, między innymi. Interesy praktyczne jednego z dwóch osobno osobników, tj. Zdrowia i środowiska, wraz z wrażliwością społeczną, którą budzą, są dobrze znane, ale w tym Master's staramy się badać oba aspekty jednocześnie w tym, co mają wspólnego i jak jeden wpływa na drugiego.

OCZEKIWANY PROFIL ABSOLWENTA

Ten Magister stara się nadać swoim kandydatom następujące cechy:

 • Profil: pracownik naukowy, zawodowy lub przedsiębiorca w zależności od przedsiębiorstwa według wybranej ścieżki formacyjnej.
 • Zdolność do rozwoju w międzynarodowym środowisku zawodowym
 • Specjalizacja w interwencji naukowej / technicznej w tematyce związanej ze środowiskiem i zdrowiem
 • Multidyscyplinarna wiedza na temat zastosowań biotechnologicznych w dziedzinie ochrony środowiska i sanitarnych
 • Zdolność do debaty w środowisku naukowym, technicznym, instytucjonalnym, handlowym i przemysłowym
 • Wielokulturowość i języki
 • Zdolność do podejmowania inicjatywy i podejmowania decyzji

W związku z tym absolwenci będą skłonni wykonywać następujące rodzaje zadań:

 • Konsultant środowiskowy i ocena ryzyka.
 • Rozwój i optymalizacja rozwiązań biotechnologicznych.
 • Kierunek multidyscyplinarnych projektów i zespołów.
 • Tworzenie i zarządzanie firmami biotechnologicznymi.
 • Nauczanie i badania w dziedzinie biotechnologii, środowiska i biomedycyny.

Charakterystyka MBEH

Nauczanie wielodyscyplinarne: Szeroki wachlarz wyspecjalizowanych wykładowców z uniwersytetów i sektorów prywatnych.

Umiędzynarodowienie:

Tytuł podwójnego mistrza z Université de Pau et des Pays de l'Adour (Francja) i Universidad de Oviedo dla studentów, którzy studiują jeden rok akademicki w każdej z dwóch instytucji. Stypendia będą dostępne.

Tytuł podwójnego mistrza zostanie przyznany studentom z Tecnológico de Monterrey (Meksyk) i Universidad de Oviedo, którzy studiują dwa semestry (pierwszy i czwarty na uniwersytecie początkowym oraz drugi i trzeci na partnerskim uniwersytecie) w każdej z dwóch uczestniczących instytucji.

Tytuł podwójnego magistra zostanie przyznany studentom z Università di Bologna (Włochy) i Universidad de Oviedo, którzy studiują jeden rok akademicki w każdej z dwóch instytucji.

Tytuł podwójnego mistrza zostanie przyznany studentom z Universidad de Oviedo, którzy studiują drugi rok akademicki na University of Cranfield (Wielka Brytania).

 • Nauczanie dwujęzyczne w języku hiszpańskim (30%) i angielskim (70%).
 • Wykładowcy z zagranicznych uczelni i centrów badawczych (6 krajów i dwóch kontynentów).
 • Umowy z różnymi zagranicznymi uczelniami w odniesieniu do staży.

Badania i formacja zawodowa

 • Dobra znajomość naukowych / technicznych zasad biotechnologii.
 • Praktyczne szkolenie ukierunkowane na ocenę ryzyka, ochronę środowiska i zdrowie.
 • Praktyczne i magisterskie projekty w obiektach publicznych i prywatnych.

Promowanie przedsiębiorczości i samozatrudnienia

Moduł formatywny w zakresie własności intelektualnej, aspektów prawnych oraz tworzenia i zarządzania bio-przedsiębiorstwami (we współpracy z Centro Europeo de Empresas e Innovación - CCEI - Principado de Asturias).

Mieszka w Oviedo

Oviedo jest stolicą w Księstwie Asturii (północna Hiszpania). Stare Miasto pełne jest pięknych placów i wąskich uliczek, z bogatą spuścizną kulturalną i artystyczną. Miasto jest bardzo czyste (uchwalone jako jedno z najczystszych miast w Hiszpanii od wielu lat), bezpieczne i wszystko jest dostępne pieszo.

Położone na północnym wybrzeżu Hiszpanii Asturia jest jednym z tych niesamowitych miejsc, które często są pomijane w bardziej słonecznych i cieplejszych miejscach na południu, a jednocześnie mają wiele do zaoferowania odwiedzającym.

Podczas pobytu w Oviedo jesteś tylko 25 minut jazdy autobusem od Gijon na wybrzeżu i wiele wiosek rybackich na wspaniałe owoce morza. Możesz iść na nartach rano i być na plaży po południu. Jest to raj dla spacerowiczów, mnóstwo górskich szlaków pieszych i tak dalej.

Niektóre międzynarodowe osoby podróżujące i komentarze uczniów pomogą Ci wyrazić swoją opinię o nas.

Podczas pobytu w Oviedo możesz być zainteresowany nauką lub doskonaleniem swojej hiszpańskiej wiedzy. La Casa de la Lenguas zaoferuje ci możliwość zrobienia tego.

Pomożemy Ci również znaleźć odpowiednie zakwaterowanie i ogólnie zaplanować z nami swoją scenę.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język hiszpański
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja February 12, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2018
Duration
Czas trwania
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Hiszpania - Oviedo
Data rozpoczęcia: Wrześ. 2018
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2018
Hiszpania - Oviedo
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą