Edukacja ta jest jedyną w swoim rodzaju w Skandynawii i jedną z nielicznych w Europie. W trakcie edukacji rozwijasz swoją wiedzę, umiejętności i umiejętności oceny w zakresie technologii tekstylnej. Szwedzka Szkoła Tekstylna jest częścią University of Borås a wszystkie programy z branży tekstylnej znajdują się tutaj, www. HB .se / pl / The-Swedish-School of of Textiles /

Tutaj punktem wyjścia są włókna tekstylne: na czym one polegają, jakie mają znaczenie i co można z nimi zrobić. Ta edukacja łączy i specjalizuje się w różnych elementach, które rozwijają wiedzę teoretyczną i praktyczną. Jednym z tych powtarzających się elementów w całej edukacji jest perspektywa zrównoważonego rozwoju.

Istotą inżynierii włókienniczej jest sprawienie, by tekstylia zachowały swój tekstylny charakter nawet wtedy, gdy zyskają nowe umiejętności i interaktywność poprzez różne procesy techniczne. Aby odnieść sukces, procesy muszą radzić sobie ze specjalnymi warunkami tekstyliów. Dlatego kursy kładą nacisk na myślenie procesowe i aspekty zrównoważonego rozwoju, które są również decydującą siłą napędową dla badań prowadzonych przez wydział. Praktyczne umiejętności laboratoryjne studentów są szkolone poprzez pisemne zadania, a wymagania dotyczące umiejętności komunikacji naukowej wzrastają przy każdym zadaniu.

Udogodnienia
Szwedzka Szkoła Tekstylna ma dobrze wyposażone laboratoria, zarówno warsztaty przemysłowe, jak i średnie i małe laboratoria badawcze. Tutaj zdobędziesz praktyczne doświadczenie w licznych zadaniach z rosnącą niezależnością w celu zwiększenia dojrzałości naukowej. Zwróć uwagę, że powinieneś posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie tkania, dziania i innych struktur tekstylnych, gdy wchodzisz do programu, ponieważ nie są one częścią programu nauczania. Wspierani przez wysoko wykwalifikowanych techników możesz zaprojektować i wykonać nowe tkaniny, które wezwał do twoich zadań. Również środowisko badawcze w dziale oferuje wiele możliwości interakcji z doktorantami i personelem w zakresie technik charakteryzacji i prowadzenia projektów badawczych.

Struktura programu
W pierwszym roku oferowane są kursy z przedmiotów takich jak technologia materiałów włókienniczych, technologia kompozytowa i chemia włókiennicza. Biokompozyty i recykling kompozytowy są ogniwami w łańcuchu zrównoważonego rozwoju. Inne kursy w tym roku to rozwój produktów tekstylnych i elektronika tekstylna.

W drugim roku trwania programu podstawa badań jest szczególnie wyraźna. Zaczyna się od kursów w zakresie funkcjonalnych i inteligentnych tekstyliów, gdzie będziesz miał możliwość zastosowania wszystkich wymaganych umiejętności w dziedzinie elektroniki i chemii włókienniczej, aby stworzyć konceptualne artefakty tekstylne. Teraz powinieneś być dobrze przygotowany, aby zademonstrować swoją wiedzę, umiejętności i umiejętności w projekcie pracy dyplomowej, zaprojektowanym i przeprowadzonym w związku z prowadzeniem projektów badawczych. Tutaj znajduje się również kurs metodyczny z obszernym przeglądem literatury oraz kurs metod naukowych, zarówno w oparciu o bieżący temat pracy magisterskiej.

Perspektywy rozwoju kariery
Po ukończeniu studiów ścieżki kariery są otwarte, a studenci mogą rozpocząć pracę w przemyśle w R

Wymagania wstępne
Aby jak najlepiej wykorzystać program, potrzebne są dobre umiejętności z zakresu matematyki, metod produkcji tekstyliów, technologii materiałów włókienniczych i chemii włókienniczej. Wymagania wstępne są licencjat z 180 punktów w inżynierii włókienniczej lub równoważnych kwalifikacji. "Równoważne kwalifikacje" oznaczają, że wnioskodawca powinien zaliczyć trzyletnie szkolenie inżynierskie, w tym co najmniej 15 punktów z matematyki, 7,5 punktów z chemii (co najmniej połowę z chemii organicznej), 7,5 punktów z inżynierii materiałowej (co najmniej materiały polimerowe) i 15 kredytów w metodach produkcji tekstyliów. Ponadto wymagana jest znajomość angielskiego odpowiednika angielskiego 6.

Test samooceny

University of Borås opracował test samooceny, w którym można sprawdzić, które obszary należy poprawić przed rozpoczęciem studiów.

Zobacz, jak to działa: https: // zagraj. HB .se / media / t / 0_cn8vzj4z

Zarejestruj się, aby przetestować tutaj: https://atom.hiryzr.com/candidate/onboarding/9r1n2

Magister

  • Master of Science (120 punktów) z wyróżnieniem w dziedzinie inżynierii włókienniczej

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 7 więcej kursów w University of Borås »

Ostatnia aktualizacja July 3, 2018
Ten kurs jest Na kampusie
Data początkowa
Duration
2 - 2 lat
W pełnym wymiarze godzin
Cena
101,000 SEK
na rok. Brak czesnego - obywatele UE / EOG