Master of Science w identyfikacji żywności

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Master of Science w Tożsamości Żywności


Poprzez zaoferowanie możliwości przeprowadzenia okresów studiów i doświadczenia zawodowego za granicą, przyczyniając się do kompleksowego podejścia do procesu obrotu "od produkcji do sprzedaży ', Master ' s kierunków studiów spełnia wszystkie wymagania dla udanej kariery w przyszłości.


Oprócz typowych produktów żywnościowych, podobnych grup produktów spożywczych istnieje w krajach europejskich, w każdym odrębnym do kraju pochodzenia, i wezwał pod różnymi nazwami:


- Lokalne produkty spożywcze, regionalne produkty żywnościowe, tradycyjne produkty spożywcze lub produkty spożywcze. Terroir *


Określenie typowych produktów spożywczych będą używane do opisania takich europejskich wszystkie produkty żywnościowe.


Kompletny widok z typowych produktów spożywczych:

&nbsp

1 kompleksowy program typowego Żywności: «z gleby i społeczności ludzkiej do terroir *»

Jak czynniki jak gleba, klimat, kulturowe lub technologiczny know-how i cały kontekst społeczno-ekologiczny uczestniczyć budowy specyfiki typowych produktów żywnościowych?


2 - Charakterystyka specyfiki typowych produktów spożywczych

Jak udowodnić autentyczność jakości typowych produktów spożywczych przez rzetelnej analizy i jak kontrolować i authentifiy jego jakość (według analizy fizycznej i chemicznej, sensoryczne i nutritionnal narzędzia)?


3 - Rozwój, apreciation i sprzedaż typowych produktów żywnościowych na rynku globalnym


Jak wartości tych produktów oraz w jaki sposób skonstruować zróżnicowanie typu produktu obok konsumentów (różne strategie z kraju do drugiego: etykieta jakość, marketing, komunikacja)?,
jak rynek tych produktów? (Międzynarodowe przepisy dotyczące obrotu, międzynarodowe regulacje i zasady, sieci dystrybucyjne, uczestników rynku i organizacja thier).

&nbsp

&nbsp

Fakty i liczby

 • 4-semestr kursu
 • Kurs odbywa się w 5 krajach europejskich
 • Uczy się w 2 językach (francuski i angielski), ale utrzymać możliwość udzielenia odpowiedzi na testy z języka angielskiego w ciągu semestru we Francji.
 • 1 Badanie podróż 3 tygodni odwiedza regionalnych firm spożywczych
 • 6/8-months profesjonalnego projektu (staż) w firmie
 • 120 punktów ECTS (European Credit System transfert) wymagane.
 • Kwalifikacje: 60 ECTS na rok są wymagane <./ Li>Zawartość kapitana

Pierwszy semestr poświęcony jest koncepcja regionalnych produktów żywnościowych.


Zamiast kursów, w tym czasie, będziesz miał pełny tydzień w linii pilotażowej, gdzie można przygotować sobie przetworzonej żywności z owoców i warzyw oraz mleka.


Poznasz wpływ pochodzenia surowca żywności na gotowych. Na przykład, można zobaczyć, jak różne pochodzenie mleka (różne typy krów, różnego rodzaju pokarmów zwierzęcych, produkcję ekologiczną ...) wpływ na smak jogurtów i serów.
Co więcej, wiele wizyt gospodarstw, MŚP lub w sklepach, gdzie regionalne spożywcze są produkowane i sprzedawane, a zwłaszcza w ciągu tygodnia od wizyty studyjnej w Lyonie w strefie górskiej są zaprogramowane.


Semestr trwa we Włoszech z analizy sensorycznej i zachowania konsumentów w sprawie regionalnych produktów spożywczych.

&nbsp

&nbsp

Wymagania wstępne

 • Minimalnym wymogiem wejście do przyłączenia tego kursu jest trzy lata wykształcenie wyższe w naukowej tematu.
 • To może być Bachelor of Science, tytuł magistra w branży przemysłu spożywczego, lub równoważny dyplom ukończenia uczelni.
 • Szczególne zainteresowanie w tym sektorze działalności. Kandydaci powinni również wykazać swoje zainteresowanie w branży spożywczej, a szczególnie zainteresowanie thier produktów szczególnych, tradycyjnych i localfood.
 • Dla tych kandydatów, obecnie pracuje i chcąc uzyskać tytuł magistra poprzez kształcenie ustawiczne, akademicki komisja zbada kryteria wyboru na zasadzie indywidualnej.Umiejętności językowe

Dobra znajomość języka angielskiego i francuskiego jest wymagane. Oficjalne certyfikaty biegłości w obu językach powinny być dostarczone do 30 czerwca (oprócz rodzimych).

 • Angielski: minimalna punktacja wynosi TOEFL 470, TOEIC 550 lub równoważne.
 • Francuski: minimalny wymagany wynik jest TEF 541, TFI 550 lub równoważne.
 • Dobra znajomość innego języka - w szczególności jednego z instytucji partnerskich - będą rozpatrywane plus.
 • Zauważ, że musisz utrzymać możliwość udzielenia odpowiedzi na testy z języka angielskiego w trakcie semestrów we Francji.


Odświeżające kursy językowe dostępne są dopiero na początku Identity Food studiów magisterskich. Lokowanie w francuski familly wiejskich strefy możliwe jest również w okresie letnim. Następnie uczniowie uczęszczają na kurs języka francuskiego jako języka obcego w ciągu pierwszych dwóch tygodni września. W następstwie tego, dostosowane sześciu tygodni kurs powtórkowy w języku francuskim jako języka obcego, z naciskiem na słownictwo specjalistyczne związane z przemysłem spożywczym, marketingu i socjologii, jest również dostępna.

&nbsp

Wykaz stopni w żywności głównego programu Identity

&nbsp

- ESA Angers:

 • DNM Magister Domaine Sciences et Technologies


Wzmianka: Agronomie - Agroalimentaire specialité: Technologie et des produits de waloryzacyjne Terroirs- ENITA Clermont:

 • DNM Magister Sciences, Technologies, Santé et Nutrition Domaine des nauki pokarmy

&nbsp

Spécialité: Entreprise des produits du terroir Alimentaires- Harper Adams University College, UK:

 • Postgraduate Certificate

lub

 • Master of Science - Badania w drodze negocjacji

(Z tytułu uzgodnienia końcowe zależy od obszarów badań)


- USAMV Roumanie:

 • Master of Science Agrobiznesu

&nbsp

- UCSC Italie:

 • Magister universitario di primo livello Food-Identity

(Prodotti tipici europei)

&nbsp

Opłaty

&nbsp

 • Europejskich studentów: 4 000 € za rok akademicki
 • Pozaeuropejskich studentów: 8 000 € za rok akademicki


Te opłaty obejmują: główne tydzień koszty w Mountain strefy, podczas wizyty studyjnej w Hiszpanii, zakwaterowanie, insurrance podróży, koszty podróży i tłumacza (języków roboczych są francuski i angielski), ale nie jedzenie.

Te opłaty don 't to: podróże między partnerami uczelni, ani kosztów utrzymania w czasie studiów (zakwaterowanie, jedzenie, itp. ..)

Stypendium Erasmus Mundus jest dostępna pod kryteriami.

Profesjonalny projekt (semestr 4) mogą być finansowane przez spółkę, w której ma ono miejsce.

Stypendium groupe ESA kumulują się inne, jak stypendium Europejskiej stypendium ERASMUS lub innych dotacji z danego kraju lub regionu.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Jeśli jest to twój chcą studiować we Francji, w dziedzinie rolnictwa, uprawy winorośli, agrobiznes, zagospodarowania przestrzennego i środowiska naturalnego ... Zapraszamy do ESA Ecole d'Superieur Rol ... Czytaj więcej

Jeśli jest to twój chcą studiować we Francji, w dziedzinie rolnictwa, uprawy winorośli, agrobiznes, zagospodarowania przestrzennego i środowiska naturalnego ... Zapraszamy do ESA Ecole d'Superieur Rolnictwa. &amp;nbsp Położony w zachodniej Francji, pierwszym regionem w Europie, jeśli chodzi o rolnictwo i przemysł spożywczy, grupa ESA zajmuje pierwsze miejsce na szczeblu krajowym w zakresie oświaty rolniczej dotyczy, z czego ponad 2600 studentów, 10% z nich studentów zagranicznych. &amp;nbsp Jeśli chcesz się przygotować do stopnia we Francji, grupa ESA oferuje różne możliwości: &amp;nbsp - Licencjackich, magisterskich lub studiów podyplomowych, kursów w ścisłej współpracy z firm i przemysłu, a prowadzące do uzyskania dyplomów, które są uznawane przez władze francuskie i europejskie, jak i na całym świecie. - Studia za granicą w ramach Programu Unii Europejskiej Socrates lub dwustronnych umów podpisanych przez ESA Group i uczelni. - Praca miejsc docelowych. &amp;nbsp&amp;nbsp ESA Group proponuje również ... - Działalność badawcza, badania i doradztwo, które łączą badania naukowe, szkolenia dla studentów i bliskie związki z sektorów zawodowych. - Stosunki z 136 uczelni partnerskich za granicą - Stosunki międzynarodowe drużyny z 18 członków w celu nadania każdy student zagraniczny przyjaciółmi. &amp;nbsp Położony w Angers w samym sercu Doliny Loary, 90 minut od Paryża i 60 minut od Oceanu Atlantyckiego pociągiem, ESA Group posiada ogromne kampusie w pobliżu CIDEF (Centre International d'Etudes Françaises), francuskiego centrum językowe hosting 1700 studentów rocznie, którzy przyjeżdżają z całego świata, aby uczyć się języka francuskiego. Pokaż mniej
Gniew , Nanjing + 1 Więcej Mniej