Master of Arts w Dziennikarstwa i Komunikacji (maj)

Informacje ogólne

Opis programu

Cele przyszłych dziennikarzy, niezależnie od ich poziomu przyszłego zobowiązania, musi zrozumieć, kontroli i przewidywania gwałtownych zmian w branży. Akademia Dziennikarstwa i Mediów (AJM) łączy się z jego głównego teoretyczne i praktyczne dziennikarstwa wysokiego szczebla z badania ekonomiczne, technologiczne i mediów.

Nowe partnerstwo z mediami unikalna oferta w Szwajcarii, że wykształcenie wyższe charakteryzuje integracji wymiaru profesjonalizacji w ambitnym kontekście akademickim. Został on zaprojektowany we współpracy z Uniwersytetem w Genewie (8 kursów wspólne dla dziennikarstwa i szkolenia medialnego) oraz szkolenie Centrum Dziennikarstwa i Mediów (CFJM), które odpowiada francuskojęzycznej Szwajcarii firm medialnych. Przez okres stażu (obowiązkowych i wynagradzanych przynajmniej Fr. 250, / tydzień), warsztaty i wykłady redakcyjne profesjonalnych i uznanych specjalistów (www.unine.ch/ AJM / intervenants_1) studenci są w stałym kontakcie ze światem mediów informacyjnych.

Occupational Outlook Możliwości dostępne w końcu mistrza obejmują w dziennikarstwie jako że od zarządzania mediami, partnerami większość firm medialnych Swiss Romande Akademii dziennikarstwo i media (gazety, RTS , prywatne radio i telewizja, agencje informacyjne, media cyfrowe, itd.). Korzyści z międzynarodowego uznania jako mistrza akademickiej, to szkolenie otwiera także dostęp do międzynarodowych i zagranicznych spółek medialnych.

Struktura szkolenia Szkolenie rozciąga się ponad dwa lata i ma 120 punktów ECTS. Ten mistrz specjalizuje wysokiej orientacja praktyczna obejmuje perspektywę teorią, w celu utworzenia stałego dialogu między myślą i praktyką. Pamięć zamyka szkolenia. Program nauczania obejmuje szereg opcji, które pozwalają uczniom pogłębienie obszarów zgodnie z ich zainteresowaniami.

Umiejętności nabyte AJM ambicję, aby zaspokoić potrzeby wykwalifikowanego personelu firm medialnych poprzez innowacyjne szkolenia. Dwie główne zmiany zakłócać potrzeb szkoleniowych dziennikarzy i menedżerów medialnych: • niezwykle szybki rozwój technologii; • wymagania jakościowe, stale wzmacniane rosnącej konkurencji, które wymagają zmian w profesjonalnych i menedżerskich umiejętności.

Oryginalny i nowatorski trening konstruktywny dialog między praktyki zawodowej i refleksji akademickiej systematycznie promowana w programie nauczania. Konkretne problemy dziennikarskich i praktyk zarządczych w obliczu zgromadzonej wiedzy, jak również teorie walki codzienne realia profesjonalistów. AJM i trenuje wszechstronnych specjalistów, zdolnych do adaptacji, samodzielności i kreatywności w rozwoju dziennikarskich i wydawniczych rzeczywistości.

Więcej informacji www.unine.ch/ajm

Ostatnia aktualizacja May 2017

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

At the University of Neuchatel, the student is the focus. We pride ourselves on creating future leaders, thanks to our innovative teaching programs.

At the University of Neuchatel, the student is the focus. We pride ourselves on creating future leaders, thanks to our innovative teaching programs. Pokaż mniej