Master of Arts: studia teologiczne

Informacje ogólne

Opis programu

Absolwent Szkoły Teologicznej i Ministerstwo stara się inspirować i wyposażyć studentów do pracy duszpasterskiej, przywództwa, stypendium i usług. Studenci z wielu wyznań i tradycji są zaproszeni do wspólnoty uczonych i pełnych pasji nauczycieli, którzy są zobowiązani do życia Kościoła, doświadczony w misji i służby, i dokonuje się w dziedzinie badań i publikacji.

Warunki przyjęcia

Tytuł licencjata z uznanych uczelni lub uczelni o minimalnej GPA 3,0 ("B").

Wymóg stałego pobytu

30 godzin kredytowych

Wymagania programowe

 • Minimum 60 godzin kredytowych
 • Podstawowe wymagania-30 godzin kredytowych w następujących obszarach
 • Godziny 12 kredytowe (minimum 3 ch od Starego Testamentu i 3 godzin kredytowych Nowego Testamentu) - Biblia
 • Teologii i historii chrześcijaństwa - 12 godzin kredytowych (minimum 3 godzin kredytowych w każdej dziedzinie)
 • Praktyczna Teologia - 3 godzin kredytowych
 • Metodologia - 3 godzin kredytowych
 • Fakultety-wymagane, aby osiągnąć w sumie 60 godzin kredytowych

Opcja Teza: Studenci mogą zaproponować, aby napisać równoważne tezy do 6 godzin kredytowych. Punkty zdobyte w drodze do pracy zmniejsza zapotrzebowanie planowej. Patrz uwaga 4, poniżej.

Uwagi

 1. Studenci muszą zachować minimalną GPA 3.0 ("B"), aby pozostać w programie oraz do absolwentów.

 2. Kursy oferowane przez CMU wykładowców lub instruktorów odwiedzających na CMU, czy na miejscu lub on-line, będą zaliczane do wymogu stałego pobytu. Kursy podjęte przez CMU / MBBS uczniów MBBSC w celu spełnienia wymagań MB swoich programów będzie również liczą się do wymogu stałego pobytu, maksymalnie do dziewięciu godzin kredytowych.

 3. Zazwyczaj studenci, którzy chcą pisać pracę magisterską w dziedzinie studiów biblijnych muszą wykazać odpowiedni poziom kompetencji w stosownych języku biblijnym hebrajskim lub greckim czy.

 4. Student, który chce napisać pracę musi złożyć wniosek do 30 kwietnia, na rok przed student oczekuje na studia. Przyjęcie wniosku będzie uzależnione od następujących kryteriów: (i) mocy wniosku, (ii) ogólna wydajność akademicki studenta, oraz (iii) dostępność członka wydziału, aby służyć jako tezy doradca. Informacje dotyczące procedur pisania pracy można uzyskać od dyrektora Graduate Studies.

 5. Obszary, w których kursy będą oferowane i tezy mogą być pisane to anabaptystów i studia mennonitów, teologii biblijnej, kultu chrześcijańskiego, chrześcijaństwa i kultury, chrześcijaństwa i sztuki, etyki, historii chrześcijaństwa, Nowy Testament, Stary Testament, pokój teologii, filozoficzne Teologia , Praktyczna Teologia, duchowość i Teologia Systematyczna.

  • LANG-5200 Elementary biblijny hebrajski I
  • LANG-5210 Elementary biblijny hebrajski II
  • LANG-5230 Elementary Biblijny grecki I<
  • LANG-5240 Elementary Biblijny grecki II
 6. Studenci mogą trwać do 6 godzin kredytowych edukacji w terenie. To może być podjęte na CMU, lub za pośrednictwem innej organizacji z Listu zgody. Programy poza CMU będą oceniane na podstawie charakteru nauczania, doświadczenia ministerstwa i nadzoru.

Czesne

 • CAD 13000 / rok
 • CAD 15000 / rok (studenci międzynarodowe)
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The origins of CMU go back to the early 1990s when people from the business community and from four Mennonite colleges in Manitoba—CMBC, Concord College, Steinbach Bible College and Menno Simons Colle ... Czytaj więcej

The origins of CMU go back to the early 1990s when people from the business community and from four Mennonite colleges in Manitoba—CMBC, Concord College, Steinbach Bible College and Menno Simons College—met to talk about inter-Mennonite co-operation in higher education. This led to formal discussions among the colleges, beginning in 1995. Steinbach Bible College withdrew from the process in 1996. Pokaż mniej