Master of Arts (MA) wzornictwa przemysłowego

Informacje ogólne

Opis programu

Master of Arts (MA) w Wzornictwa Przemysłowego

Przemysłowe Szkolenia konstrukcja łączy w sobie twórcze i humanistyczne wykształcenie z wiedzy technicznej. Studenci są narażone na konkretnych zadań projektowych, które przygotowują ich do współpracy ze światem przemysłu i do samodzielnej pracy projektowej. Akademia współpracuje z wielu zakładów przemysłowych, które umożliwia koncepcje projektowe opracowane podczas kursów ewoluować do prototypów i przedstawiane do potencjalnych producentów w wystawach branżowych w Polsce i za granicą.

Studio Interpretacji Produktu

Kierownik: prof Jadwiga Filipiak
Asystent: dr Artur Świtalski

Celem kursu jest przekazanie studentom wiedzy i umiejętności potrzebnych do pracy w zespole projektowym, a także działać jako niezależny projektant. Student będzie dowiedzieć się o kulturowych, fizycznych i psychicznych potrzeb człowieka. Tematy związane z tworzeniem bezpośredniego otoczenia, gdy się właściwą uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. Tematyka oferowanych pomoże uczniom rozwijać swoje umiejętności postrzegania, rozpoznawania i definiowania potrzeb projektowania wokół nich, analizuje funkcje twórczo i dostarczają twórczej planowania / projektowania reakcji.

Projektowanie mebli 3

Kierownik: Mateusz Wróblewski

Kurs ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy o projektowaniu mebli i szerokim kontekście kulturowym. Program będzie zawierał materiały eksperymentowania, poszukiwania nowych do rozwiązań tradycyjnych funkcji, a nauka postrzega meble jako formę, która określa wnętrze, więc uczniowie zostaną przeszkoleni, aby zobaczyć zbieżność cech podstawowych mebli jako obiekt, który ma spełniały standardowe wymogi ergonomii, trwałości i stabilności. Ponadto, studio będzie uczyć studentów do postrzegania meble jako wynik procesu produkcyjnego obejmującego podanych technik. Uczniowie są zachęcani do wydarzeń w branży meblarskiej na całym świecie. Zostaną ustalone różne zespoły robocze.
Wynik: studenci nabędą umiejętności zarówno do projektowania mebli i zastosowanie ich unikalny, zindywidualizowane podejście do projektowania. Absolwenci otrzymują dyplom magistra Architektury Wnętrz i designerskie meble Pięknych.

Studio dla projektów edukacyjnych i Przemysłowej Synergy

Kierownik: prof Katarzyna Laskowska
Asystent: Dorota Januszek

Celem kursu jest dostarczenie studentom umiejętności do pracy w przemyśle wytwórczym. Zdobycie tych umiejętności i kompetencji pozwoli absolwentom do podjęcia samodzielnych zadań projektowych w interdyscyplinarnych zespołach i uruchomienie projektów do produkcji seryjnej. Studenci będą przegląd procesów projektowych i związanych z tym działań.
- Wprowadzenie do profesjonalnych prac projektowych,
- Praca w zespole,
- Zarządzanie projektami dla produkcji masowej,
- Wprowadzenie wzorów do produkcji,
- Odpowiedzialne zarządzanie projektem,
- Udział w międzynarodowych warsztatach projektowych i badawczych.
Stosowane metody dydaktyczne:
- wykłady wprowadzające,
- Szkolenia, prezentacje, seminaria,
- ćwiczenia w studio i zewnętrznych ekspertów, konsultacje
- Własna praca projekt studenta,
- Praca w zespole; Zadania są podane w zależności od liczby studentów i faz projektu w toku,
- prezentacje, wystawy,
- Zaangażowanie ucznia w nadzorowaniu wytwarzanie prototypów w fabryce mebli lub modelu sklepie ASP,
- roczne, wystawy
- Wspieranie projektów i prac projektowych, wystaw branżowych, ulotki np, zaproszenia itp

Ceramika w architekturze

Kierownik: prof Ewa Twarowska-Sioda
Asystenci: Grzegorz Olech / Piotr Masztalerz

Celem kursu jest przekazanie studentom wiedzy i umiejętności korzystania ceramiki w architekturze. Oprócz ćwiczeń i pracy nad projektem, oczywiście obejmie prezentacje prac projektowych ceramicznych i szkolenia w zakresie umiejętności technicznych i technologii, w tym budynku, formy, engoby, szyby, wypalania itp Będą one służyły do ​​stymulowania wyszukiwanie uczniów do nowych rozwiązań i konwencji pokonywania. Podmioty powinny powodować działania studenckich we wnętrzach (hotele, kościoły, domy, sklepy), a także w otwartej przestrzeni (miasta, ogrody, parki, skwery). Studenci mogą wybrać skalę i rozmiar, kolor i materiał ceramiczny, dostosowując je do swoich indywidualnych wymagań.

Studio projektowania produktu Przemysłowej

Kierownik: prof Tomasz Matuszewski
Asystent: Łukasz Stawarski

Każdy uczeń zostanie wezwany do dostarczenia jeden projekt na temat wybranej z zakresu profesorskich sugestie. Indywidualne badania będą prowadzone, w tym oceny materiałów konstrukcyjnych, wytycznych, szkiców koncepcyjnych rysunków i modeli 3D. Ta praca projekt pomoże studentów w ich niezależnej oceny materiałów konstrukcyjnych, formułowanie wytycznych i kompleksowe koncepcje obiektu. Ponadto kurs pomoże uczniom w rozwijaniu ich świadomości kluczowych kwestii, w tym kontekstu społecznego, kulturalnego, naturalnego, etycznej, ergonomicznych, handlowych i przemysłowych. Studenci będą oceny zachowań i potrzeb ludzi i rozwój cywilizacji i kultury. Będą uczyć się o nowych materiałów i technik, które są dostępne, a zyskają możliwość dostarczenia wytycznych projektowych w odniesieniu do swoich konkluzjach na temat warunków otoczenia. Nacisk zostanie położony na odpowiedzialne i twórcze prace projektowe.

Ostatnia aktualizacja Sie 2015

Informacje o uczelni

The Poznan University of Arts has been in existence for over 90 years. It was established in 1919 as the School of Decorative Arts and was later transformed into the State Institute of Art.

The Poznan University of Arts has been in existence for over 90 years. It was established in 1919 as the School of Decorative Arts and was later transformed into the State Institute of Art. Pokaż mniej