Master of Arts (MA) w aranżacji wnętrz

Informacje ogólne

Opis programu

Master of Arts (MA) w Wnętrz

&nbsp

Głównym celem w projektowaniu wnętrz szkolenia jest rozwój ucznia wrażliwość i wyczucie przestrzeni. Aby osiągnąć ten cel, studenci uczą się i uczestniczyć w rozwoju języka architektonicznego, z architekturą postrzegane jako sztuka przestrzeni tworzenia i integracji wszystkich dyscyplin artystycznych. Tworzenie świadomości odpowiedzialności za skutki społeczne działań projektu jest kolejnym ważnym elementem wnętrz kurs projektowania. Wrażliwość artystyczną, kreatywność, profesjonalizm i know-how są kluczowe koncepcje na wnętrze szkoły projektowania. Dogłębna programie studiów obejmuje szkolenia w zakresie technik projektowania, jak również inne kursy specjalistyczne.

&nbsp

&nbsp

Studio Projektowania Krajobrazu

Kultury i przyrody ZWIĄZANYCH DYNAMIC DESIGN landcape i architektonicznych PLASTYCZNEJ (zwany także physiotectonics)

&nbsp

Kierownik: prof Włodzimierz Dreszer

&nbsp

Program nauczania składa się z seminariów, ćwiczeń i konsultacji na temat związane z kulturą planowania przestrzennego i tworzenie krajobrazu.Tematy będą obejmować:


Studia magisterskie
Kurs pomoże uczniom rozwinąć następujące umiejętności:
- Określenie problemów i zadawania pytań o kondycję przestrzeni,
- Analiza wybranych przestrzeni krajobraz,
- Syntezy i formułowania koncepcji kreatywnych,
- Zapis słowny pomysłów w struktury formy i przestrzeni,
- Stworzenie przestrzeni dla zdarzeń,
- Metody projektowania przestrzennego pytania w odniesieniu do kulturowe, przyrodnicze, fizyczne i psychiczne cechy człowieka,
- Teoretycznych (opisowych) i wizualna prezentacja koncepcji projektu
Cały program będzie w oparciu o wytyczne planowania i rozwiązania projektowe dla lokalizacji wybranej przez ucznia.

Studio Bionics 1

&nbsp

Kierownik: prof Marek Owsian
Asystenci: dr hab.Konstancja Pleskaczyńska

&nbsp

Studenci zapoznają się z podstawowymi pojęciami projektowania bionika związanych podczas 1. roku studiów. Uzyskanie inspirację z natury jako źródła doskonałych rozwiązań strukturalnych i funkcjonalnych jest jednym z podstawowych pojęć za bioniki. Poprzez analizę elementów przyrodniczych i struktury krajobrazu, bionika rozwija wnioski dla projektowania form, które wyraźnie odnoszą się do tych inspiracji. Studenci zapoznają się z podstawami modelowania przestrzennego i poznać materiały do ​​budowy obiektu. Celem kursu będzie pobudzanie wrażliwości uczniów, w szczególności wobec środowiska naturalnego, wyostrzyć ich spostrzegawczość i uczą je zwrócić apt wnioski.

&nbsp

&nbsp

Studio projektowania obiektu

&nbsp

Kierownik: prof Jolanta Usarewicz-Owsian
Asystent: Marcin Konicki

&nbsp

Program nauczania obejmuje wyszukiwanie wizualne wzór oryginalnych funkcji i obiektów powieści. Studenci będą uczyć się podstaw procesu projektowania. Będą uczyć się o następujących etapów prac projektowych: Pomysł obiektu, analiza funkcji i ergonomia, stosowanych technik i materiałów, metod prezentacji, aż do budowy prototypu i współpracy z wykonawcą budynku. Zakres tematów związanych z funkcjonalności obiektów pozwoli studentów do otrzymania szczegółowej wiedzy o wszystkich etapach prac projektowych w celu rozwijania własnych pomysłów obiekt profesjonalnie.


Studia magisterskie
- Umiejętności analityczne myślenie,
- Szczegółowych badań specjalistycznych zagadnień specjalistycznych,
- Umiejętność korzystania z nowych technologii,
- Metody prezentacji własnych pomysłów wyjątkowy,
- Projekt i zarządzanie produkcją w zamawiającą roślin.

&nbsp

&nbsp

Studio Design Produkt 2

&nbsp

Kierownik: dr Marzena Wolińska
Asystent: Jacek Gałek

&nbsp

Głównym celem kursu będzie zapoznanie studentów (zarówno pracujących samodzielnie lub w zespołach) z możliwością rozwiązania różnych problemów projektowych w sposób logiczny i innowacyjnych. Problemy do rozwiązania są charakterystyczne dla człowieka przestrzeni życiowej. Studenci wybierają jeden z czterech tematów, które koncentrują się na praktycznym wykorzystaniu produktów ceramicznych i szklanych. Postaw twórczych będą rozwijane dzięki dogłębnej oceny z przedmiotu, poznanie odpowiednich teorii i wcześniej stosowanych rozwiązań.Studentów projekt powinien funkcji praktycznych funkcji, ciekawy i właściwej formie, i powinny być technicznie możliwe. Szkolenia będą miały na obraz i umiejętności prezentacji ustnej.

Ostatnia aktualizacja Sty 2012

Informacje o uczelni

The Poznan University of Arts has been in existence for over 90 years. It was established in 1919 as the School of Decorative Arts and was later transformed into the State Institute of Art.

The Poznan University of Arts has been in existence for over 90 years. It was established in 1919 as the School of Decorative Arts and was later transformed into the State Institute of Art. Pokaż mniej