Popularne programy studiów magisterskich

A Master is an advanced degree conferred by universities around the world for completion of graduate study in a specific discipline. Programy studiów magisterskich zazwyczaj trwają rok lub dwa lata i przygotowują absolwentów do dalszej kariery w wybranej dziedzinie. Uzyskanie tytułu magistra przynosi liczne zawodowe, osobiste i naukowe korzyści studentom, którzy ukończyli studia licencjackie.

Studia magisterskie są dostępne z różnych dziedzin nauki, w tym sztuki, biznesu, inżynierii, technologii, prawa, nauk humanistycznych, nauk społecznych, biologicznych i nauk przyrodniczych. W ramach każdej z tych dziedzin liczne praktyczne specjalizacje są dostępne z zakresu poszczególnych dyscyplin.

Różnorodność programów magisterskich może być przytłaczająca - nie pozwól, by to Cię zniechęciło! Rozpocznij poszukiwania od przejrzenia najbardziej popularnych programów magisterskich wymienionych poniżej.

Nowododane programy magisterskie

Euroaula Barcelona

Magister Zarządzania Przychodami I Marketingu Cyfrowego

Luty 15, 2018
Specjaliści branży turystycznej muszą specjalizować się w nowych modelach zarządzania. Coraz częściej hotele i inne firmy turystyczne, takie jak linie lotnicze i biura podróży, zgłaszają profile menedżerów ds. Przychodów i marketingu, które pomogą im zmaksymalizować swoje dochody. Ten Master koncentruje się na dostarczaniu studentom narzędzi Digital M… [+]arketing and Revenue potrzebnych do opracowania skuteczniejszych strategii w tej dziedzinie i spełnienia coraz większego zapotrzebowania specjalistów w tej dziedzinie. [-]

Free University of Bozen - Bolzano

Międzynarodowy Magister Nauk O Żywności Dla Innowacji I Autentyczności

Luty 13, 2018
Ten dwuletni mistrz zapewnia solidną wiedzę o bieżących i przyszłych wyzwaniach w naukach o żywności, łącząc innowacyjność i autentyczność oraz oferując możliwość bliskiej współpracy z przemysłem spożywczym.

University of Oviedo

Magister Biotechnologii Środowiska I Zdrowia

Luty 12, 2018
Master in Biotechnology of Environment and Health jest multidyscyplinarną propozycją mającą na celu poszerzenie wiedzy w zakresie zastosowań biotechnologicznych związanych ze środowiskiem i zdrowiem.

Uniwersytety w Polska

Zmień lokalizację

Studia magisterskie

Niezależnie od tego czy chcesz polepszyć swoją karierę czy tylko dowiedzieć się więcej o swoim zawodzie, studia magisterskie to świetna inwestycja. Studia magisterskie są dostępne z niemal każdej dyscypliny akademickiej. Z tysiącami programów na całym świecie do wyboru na pewno znajdziesz program, który spełni Twoje cele edukacyjne, budżet i harmonogram.

 

Rodzaje tytułów magisterskich

Chociaż istnieją pewne tytuły specjalistyczne, jak Master of Engineering (MEng) lub Master of Research (MRes), większość programów magisterskich to Master of Arts lub Master of Science. Tytuł Master of Arts (MA) przyznawany jest zazwyczaj po ukończeniu studiów humanistycznych, sztuki, filozofii lub nauk społecznych. Master of Science (MSc) to stopień akademicki skupiający się na ilościowych przedmiotach takich jak nauki ścisłe, technologia, inżynieria i nauki matematyczne. Oprócz zajęć, stopnie magisterskie mają zazwyczaj istotny element badań naukowych, takich jak poważny projekt lub praca magisterska, które mogą być wykonane indywidualnie lub w grupie, w zależności od programu.

 

Korzyści ze studiów magisterskich

Jedną z najbardziej oczywistych korzyści płynących z ukończenia studiów magisterskich są większe możliwości zatrudnienia. Niektóre zawody albo wymagają tytułu magistra na wejściu albo rzadko zatrudniają pracowników tylko z tytułem licencjata. Przykładami takich zawodów są m.in. statystycy, asystenci lekarzy i pedagodzy szkolni.

Inne korzyści płynące z uzyskania magistra obejmują:

 1. Wyższe wynagrodzenie w niektórych zawodach. Według Forbes pracownicy na przykład z tytułem magistra elektrotechniki lub MBA mogą spodziewać się więcej niż 100,000 USD rocznie w środkowym punkcie swojej kariery.
   
 2. Większe umiejętności i wiedza, które sprawiają, że jesteś bardziej wartościowym pracownikiem dla pracodawcy i możesz podążać ścieżką kariery w swoim zawodzie z większą odpowiedzialnością.
   
 3. Szersze perspektywy w Twoim zawodzie, które pozwalają komunikować się łatwiej z pracownikami innych organizacji.
   
 4. Rozbudowana sieć znajomości specjalistów wśród kolegów, wykładowców i absolwentów.
   
 5. Demonstracja zaangażowania w Twoją profesję.
   
 6. Wiedza z dziedziny, która Cię pasjonuje.

 

Wybór studiów magisterskich

 

Na całym świecie są tysiące programów magisterskich do wyboru. Studia magisterskie w pełnym wymiarze godzin trwają zwykle 1-2 lata po skończonych studiach licencjackich. Studiując w niepełnym wymiarze godzin, studenci mogą potrzebować więcej niż 2 lata na ukończenie studiów.

 

Przed podjęciem decyzji o studiach magisterskich, należy najpierw ustalić, co chcesz studiować i jakie powiązane dyscypliny również rozważasz. Twój pierwszy wybór może wydawać się oczywisty, ale szczególny stopień który chcesz zdobyć może nie być oferowany na programie, który pasuje do Twoich potrzeb. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany biznesem, może warto rozważyć studia magisterskie z finansów, ekonomii i zasobów ludzkich, poza zarządzaniem biznesem.

 

Po zawężeniu wyboru do wybranego pola lub wybranych pól studiów, musisz odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz studiować w pełnym wymiarze godzin czy niepełnym wymiarze godzin. Studia stacjonarne pozwalają skupić się na edukacji i zapewnią Ci najwięcej opcji, ale być może będziesz musiał się przeprowadzić i prawdopodobnie będziesz musiał zrezygnować z pracy na pełnym etacie. Studia niestacjonarne oferują większą elastyczność, ale można znaleźć kilka programów niemożliwych do połączenia z pracą na pełnym etacie. Na przykład, jeśli preferowany program oferuje zajęcia tylko w ciągu dnia, trzeba mieć pracę, która pozwala wziąć wolne w ciągu dnia, aby uczestniczyć w zajęciach. Pamiętaj, by rozważyć wszystkie wady i zalety studiowania stacjonarnego i niestacjonarnego przed podjęciem decyzji, włączając utratę zarobków, jeśli wybierzesz studia stacjonarne.

Obecnie wiele programów magisterskich oferuje również inne formy nauki niż nauczanie w klasie. Programy online i nauczanie na odległość zyskują na popularności i zazwyczaj zajmują tyle samo czasu co tradycyjne studia magisterskie. Jednak programy online nie są dla każdego. Zwykle wymagają więcej samodyscypliny i brakuje im korzyści z budowania sieci znajomych i bliskiego kontaktu, który można uzyskać na tradycyjnych programach studiów.

 

Jaki jest typowy czas trwania i koszty studiów magisterskich?

Niektóre programy magisterskie mogą trwać tylko dwa semestry, ale najbardziej typowa długość programów magisterskich to dwa lata, choć niektóre mogą trwać nawet sześć lat. To wszystko zależy od kierunku studiów i ilości kursów, które wybierasz w każdym semestrze.

Koszt uzyskania tytułu magistra jest bardzo zróżnicowany w poszczególnych krajach. W niektórych krajach, np. w Norwegii i Finlandii, studia wyższe są zazwyczaj bezpłatne - włączając studia magisterskie. Większość programów magisterskich w USA kosztują od około 20.000$ do 30.000$, ale programy w szkołach bardziej prestiżowych mogą kosztować nawet dwa razy tyle. Jeśli już pracujesz na pełen etat, pracodawca może być skłonny do pomocy przy pokryciu kosztów studiów, jeśli są one związane z pracą. Ponadto, oprócz osobistych oszczędności, nie zapomnij o pożyczce, dotacji i stypendiach. Niektóre granty i stypendia są specjalnie przeznaczone dla studentów studiów magisterskich.

 

Możliwości kariery z magistrem

US Bureau of Labor Statistics donosi, że najszybszy wzrost miejsc pracy do roku 2020 przewiduje się w zawodach, które wymagają tytułu magistra, włączając opiekę zdrowotną i zawody usług socjalnych. Na przykład zawody zarówno terapeuty rodzinnego i doradcy zdrowia psychicznego wymagają tytułu magistra.

Jednakże, nawet jeśli wybrany zawód nie wymaga tytułu magistra, możesz mieć ograniczone możliwości kariery bez dyplomu. Na przykład, wiele zawodów, takich jak informatyka i inżynieria wolą kierowników, dyrektorów i ekspertów technicznych, którzy mają dyplom studiów magisterskich. Inne zawody, które preferują kandydatów z dyplomem magistra obejmują pielęgniarstwo, edukację, ekonomię, muzykę i sztukę.

Studia magisterskie to bardzo satysfakcjonujące doświadczenie. Zyskasz wiedzę, zwiększysz zdolność do przyczynienia się w jakiś sposób w swoim zawodzie, zdobędziesz przyjaciół i kontakty zawodowe, oraz zwiększysz swoje szanse zawodowe. Niezależnie od Twoich zainteresowań, dzięki tysiącom programów magisterskich dostępnych na całym świecie, masz pewność, że znajdziesz coś, co pasuje do Twoich potrzeb.