Magister zarządzania sztuką

Informacje ogólne

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE W JĘZYKU WŁOSKIM.

Kurs Master of Arts Management to 11-miesięczny interdyscyplinarny kurs z pełnym zanurzeniem, który jest naprawdę wyposażony w unikalną formułę wędrowną. Plan studiów odbywa się w trzech różnych prestiżowych lokalizacjach: we Florencji, Rzymie i Wenecji, aby zaangażować studentów w wielkie zwiedzanie sztuki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc pracy w przyszłości.

Kurs magisterski buduje centralną postać życia instytucji kulturalnych zajmujących się zarządzaniem projektami artystycznymi. Ten profesjonalista jest w stanie zidentyfikować innowacyjne treści, organizować kompleksowy harmonogram wydarzeń, planowanie i organizowanie wydarzeń związanych z gromadzeniem funduszy oraz zarządzanie zasobami.

Możliwości kariery - pod koniec kursu studenci mogą pracować w firmach artystycznych i kulturalnych i fundacjach, w krajowych i międzynarodowych instytucjach kulturalnych i organizacjach kulturalnych typu profit lub non-profit. Mogą także pracować w obszarach związanych ze sztuką współczesną oraz z przedsiębiorstwami inwestującymi na rynku kulturalnym jako banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy zajmujące się zarządzaniem imprezami, organizacje targowe, fundacje artystyczne, firmy produkujące wystawy lub firmy działające w świecie komunikacji.

Partnerstwa z instytucjami kulturalnymi: Fondazione Palazzo Strozzi, MIBAC, Federculture i Peggy Guggenheim Collection zapewniają wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie sztuki.

Cel - Ta ścieżka studiów jest otwarta dla absolwentów kierunków humanistycznych i artystycznych pochodzących z całego świata, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę artystyczną poprzez podróż studyjną, która dotyka głównych włoskich miast artystycznych.

Metodologia i struktura - Magister zarządzania sztuką podzielony jest na dwa moduły operacyjne, charakteryzujące się odrębnym kierunkiem studiów w odniesieniu do miasta, w którym się odbywa, z których każdy obejmuje egzamin i Projekt końcowy. Niektóre przedmioty kursu przekraczają moduły, podczas gdy inne są specyficzne i unikalne dla każdej lokalizacji.

FLORENCJA - Projektowanie wystaw i wydarzeń

Moduł koncentruje się na rozwijaniu konkretnych umiejętności zarządzania różnymi fazami organizacyjnymi wydarzenia kulturalnego: od projektu do identyfikacji partnerów i sponsorów, po zarządzanie komunikacją i tworzenie treści. Jako grupa, przy wsparciu nauczycieli i koordynatora kursu, uczniowie planują i tworzą jedno lub więcej wydarzeń kulturalnych z prawdziwymi klientami.

ROME - Art Direction: skup się na festiwalach

Celem tego modułu jest opracowanie nowego podejścia do zarządzania dziedzictwem artystycznym. Semestr magistra w Rzymie łączy ogromną kulturę na poziomie międzynarodowym z żywością tła, która charakteryzuje jego miejską kulturę. Przy wsparciu nowych technologii uczniowie będą badać możliwe zbieżności kulturowe, które stymulują zainteresowanie i uczestnictwo.

WENECJA - 1 tydzień warsztatów

We współpracy z kolekcją Peggy Guggenheim uczniowie będą uczestniczyć w tygodniowych warsztatach w Wenecji. Odwiedzą główne instytucje i spotkają się z profesjonalistami z Peggy Guggenheim.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

The leading city of the world in terms of the sheer scale of its cultural heritage, in its 30 centuries of history it’s been the first and the largest metropolis of the world.

The leading city of the world in terms of the sheer scale of its cultural heritage, in its 30 centuries of history it’s been the first and the largest metropolis of the world. Pokaż mniej