Magister zarządzania marką i komunikacji (we współpracy z Landorem)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

KURS W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Zarządzanie, podejście do projektowania, orientacja biznesowa i wizja strategiczna to charakterystyczne cechy kursu magisterskiego z zarządzania marką i komunikacji. Tworzenie projektów marek na IED to nie tylko realizacja projektów, to podjęcie wyzwania, obserwacja teraźniejszości, prognozowanie trendów i interakcja z najciekawszymi międzynarodowymi firmami.

Z tego powodu kurs Master organizowany jest we współpracy z Landor, jedną z najważniejszych agencji brandingowych na poziomie międzynarodowym. Firmy takie jak Pomellato, Campari, Ducati, Diesel, KFC, Persol i Lemonsoda, aby wymienić tylko kilka, decydują się podzielić swoimi wartościami i wiedzą z uczniami IED, aby znaleźć świeży i multidyscyplinarny punkt widzenia i wspólnie opracować strategiczny projekt dla ich marki.

Magister odbywa się w dwóch edycjach: pierwszej w listopadzie w języku włoskim, a drugiej w lutym w języku angielskim.

Master jest organizowany we współpracy z Landorem

Target - Master Course w Brand Management and Communication skierowany jest do absolwentów kierunków humanistycznych, społecznych, ekonomicznych lub dyscyplin naukowych, a także absolwentów kierunków kreatywnych ze szkół projektowych lub profesjonalistów z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w dziedzinie brandingu.

Metodologia i struktura - kurs magisterski zastępuje wykłady, ćwiczenia, historie przypadków, warsztaty i projekty realizowane we współpracy z firmami i agencjami i opracowywane indywidualnie lub w grupach. Pathway dydaktyczna jest ściśle powiązana ze światem zawodowym dzięki współpracy między partnerami i wykładowcami. Zespół synergiczny, złożony z profesjonalistów pochodzących z głównych firm, agencji i firm doradczych, wspiera studentów w intensywnym, interaktywnym i coraz bardziej złożonym planie studiów. Studenci rozwijają umiejętności wymagane do zidentyfikowania celu i jego typowych zachowań. Uczą się definiowania strategii produktowych i detalicznych, innowacji i rynków w celu opracowania strategii brandingu. Kompleksowa podróż uwzględniająca różne etapy procesu: od zdefiniowania wartości marki - poprzez ustalanie wartości marki i jej pozycjonowania oraz planowanie strategicznych działań marketingowych - aż po działania mające na celu rozwój i wspieranie marki. Pod koniec kursu dedykowany moduł koncentruje się na osobistym brandingu: od poradnictwa i osobistego celu po narzędzia potrzebne do realizacji własnej reprezentacji za pomocą najbardziej odpowiednich narzędzi (wideo, papier, internet), które były używane z powodzeniem z przodu widowni.

Możliwości kariery - Brand Manager, Marketing Manager, Product Manager, Consultant, Project Manager, Client Manager, Strategist, Brand Consultant. Inne możliwości to agencje reklamowe i komunikacyjne jako Planer strategiczny, Account Manager.

W poprzednich edycjach projekty powstawały we współpracy m.in. z: Pomellato, Campari, Persol, Lemonsoda, Ducati, Diesel, KFC.

W poprzednich edycjach uczniowie odwiedzali m.in. Goole, Technogym, Campari, Samsunga.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej