Magister zarządzania marką i komunikacji (we współpracy z CBA Design - Carmi e Ubertis)

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE W JĘZYKU WŁOSKIM.

Master w zarządzaniu marką i komunikacji szkoli specjalistów, którzy są w stanie zarządzać działaniami brandingowymi i definiować strategię marki, która łączy namacalne wartości jakości i wydajności oraz wartości niematerialne, takie jak zróżnicowanie, trafność i obrazy. Pracując w firmach lub agencjach, mogą zarówno używać kreatywnego języka, jak i obsługiwać procesy techniczne i strategiczne.

Wiele firm, takich jak Swarovski, Lierac, Deborah, Comete Gioielli, TucanoUrbano, Red Bull, Milanosport, Decathlon, Crodino, Carrefour i Nintendo, aby wymienić tylko kilka, zdecydowało się podzielić się swoimi wartościami i wiedzą ze studentami IED, szukając innego, świeży i wielodyscyplinarny punkt widzenia, w celu wspólnego opracowania strategicznego projektu dla ich marki.

Magister jest zorganizowany we współpracy z CBA i Carmi e Ubertis.

Cel - Absolwenci kierunków humanistycznych, społecznych, ekonomicznych lub dyscyplin naukowych, a także absolwenci kierunków kreatywnych ze szkół projektowych lub specjaliści z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w dziedzinie brandingu.

Metodologia i struktura - kurs magisterski oparty jest na wielodyscyplinarnym podejściu, na przemian wykłady, ćwiczenia, historie przypadków, warsztaty i projekty realizowane we współpracy z firmami i agencjami i rozwijane indywidualnie lub w grupach. Bezpośrednie podejście to wyrażenie, które lepiej reprezentuje kurs magisterski, dzięki bliskiemu kontaktowi z firmami partnerskimi, które dają uczniom szansę przeżycia bezpośrednich doświadczeń poprzez spotkania, projekty i wizyty na miejscu.

Ta Pathway edukacyjna przygotowuje ekspertów w zakresie kreowania marki i zarządzania przez multidyscyplinarne podejście w obszarach biznesowych, strategicznych marketingu i komunikacji. Kompleksowa podróż uwzględniająca różne etapy procesu: od zdefiniowania wartości marki - poprzez ustalanie wartości marki i jej pozycjonowania oraz planowanie strategicznych działań marketingowych - aż po działania mające na celu rozwój i wspieranie marki.

Możliwości zawodowe - kurs magisterski szkoli specjalistów zdolnych do pracy w agencjach, firmach lub jako konsultanci. W ostatnich 15 edycjach firma utworzyła silną społeczność specjalistów od brandingu, takich jak Brand Managers, Product Managers, Brand Strategists, Account Managers, Brand Consultants i Strategy Planners.

Kurs magisterski organizowany jest w dwóch edycjach, pierwszy w listopadzie wykładany w języku włoskim, a drugi w styczniu wykładany w języku angielskim.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej