Magister zakupów mody i zarządzania merchandisingiem

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej uczelni

Opis programu

Jest to roczny, prowadzony przez przemysł program, który daje możliwość rozwoju specjalistycznej wiedzy na temat współczesnego kupowania i merchandisingu z perspektywy menedżerskiej. Opracowany we współpracy ze specjalistami branżowymi w celu informowania o innowacyjnych projektach i utrzymywania współczesnych treści oraz wspierania innowacyjnych projektów.

W ramach swoich Magisterów rozwiniesz umiejętności profesjonalne, kierownicze i osobiste, w tym świadomość handlową, negocjacje i umiejętności zarządzania relacjami, a także rozwiniesz swoje umiejętności wizualne w kontekście biznesowym, aby umożliwić ci skuteczne działanie w globalnej branży.

Zdobędziesz również dogłębną wiedzę na temat finansów, rozwoju branży, marży zysku, cen, strategii sprzedaży i obrotów oraz tego, jak śmiało przekazywać swoje pomysły dzięki skutecznej komunikacji i współczesnej prezentacji.

Cechy i zalety

 • Wizyty studyjne na kluczowych międzynarodowych targach i miastach oferują odpowiednie możliwości prowadzenia badań w celu wspierania treści kursu.
 • Będziesz narażony na szeroki zakres poziomów rynkowych i przyszłych rynków docelowych od marek high-street do małych pionierskich firm projektowych.

Informacje o kursie

Zyskasz głębokie zrozumienie roli kupującego i merchandisera oraz zyskasz umiejętność strategicznego planowania i wyboru asortymentu wysokiej jakości odzieży, biorąc pod uwagę zyskowny rozwój firmy.

Podejmując różnorodne projekty, nauczysz się analizować czynniki, które wpływają na sprzedaż, a także osobiste i praktyczne umiejętności prezentacji. Dowiesz się również, jak zbudować gamę dochodowych ubrań do sprzedaży hurtowej, detalicznej lub online.

Będziesz studiować jednostki, które dadzą ci dogłębne zrozumienie, jak procesy kupowania i merchandisingu działają w globalnym przemyśle modowym. Typowe jednostki mogą obejmować:

 • Produkt
 • Organizacja
 • Planowanie
 • Nabywczy
 • Profesjonalna praktyka
 • Wykonać

Dodatkowe informacje o tym kursie

Podstawowa praca w ramach kursu przed rozpoczęciem kursu eksplorująca międzynarodowy biznes modowy jest opcjonalna - ukończenie jej przekłada się na dyskusję umiejętności i sesje wprowadzające w ciągu pierwszych kilku tygodni kursu.

Wymagania wstępne

Ten kurs jest odpowiedni dla studentów z różnych środowisk akademickich i zawodowych i zwykle przyjmuje studentów z dobrym brytyjskim dyplomem z wyróżnieniem lub międzynarodowym odpowiednikiem z dowolnego przedmiotu. Ma na celu umożliwienie studentom zainteresowanym modą zdobycie kwalifikacji podyplomowych w określonej dziedzinie mody.

Wymagania języka angielskiego

Zagraniczni kandydaci będą wymagać IELTS z ogólnym wynikiem 6,5 z nie mniej niż 5,5 w dowolnej kategorii lub równorzędnie przyjętych kwalifikacji angielskich.

Opłaty i finansowanie

Studenci z Wielkiej Brytanii i UE

 • Opłata za pełny etat: 8500 GBP rocznie. Czesne pozostanie takie samo dla każdego roku kursu, pod warunkiem, że ukończysz go w normalnych ramach czasowych (bez powtarzania lat lub przerw w nauce).

Studenci spoza UE i Wysp Normandzkich

 • Opłata za pełny etat: 16 000 GBP rocznie. Czesne pozostanie takie samo dla każdego roku kursu, pod warunkiem, że ukończysz go w normalnych ramach czasowych (bez powtarzania lat lub przerw w nauce).

Dodatkowe informacje

Kwalifikacje Masters zazwyczaj obejmują 180 kredytów, 120 kredytów PGDip, 60 kredytów PGCert i 300 kredytów MFA. Wysokość czesnego nie ulegnie zmianie w każdym roku studiów pod warunkiem ukończenia kursu w normalnym terminie (bez powtarzających się lat lub przerw w badaniu).

Dodatkowe koszty

Koszty specjalistyczne

 • Obowiązkowa kwota szacunkowa: 200 GBP
 • Opcjonalne oszacowanie: 1000 GBP

Specjalistyczny papier do prezentacji lub drukowania / drukowania zdjęć. Próbki odzieży, akcesoriów lub wykończeń i materiałów. Studenci stacjonarni, narzędzia organizacyjne, foldery. Zalecane książki, które stanowią podstawową lekturę, jak określono w jednostkach, można kupić, ale są one dostępne za pośrednictwem usług bibliotecznych. Studenci często decydują się na zakup laptopa, jednak całe wymagane oprogramowanie i oprogramowanie są dostępne w kampusie, a studenci mogą pożyczyć laptopy z kampusu.

Koszty umieszczenia

 • Obowiązkowe oszacowanie: 400 GBP
 • Opcjonalne oszacowanie: 1500 GBP

Opcjonalna wizyta studyjna i wizyty czynnikowe, powiązane koszty podróży, takie jak jedzenie i napoje, bilety lub korzystanie z transportu publicznego. Czasami studenci zdobywają staże podczas końcowego projektu, co może oznaczać podróże krajowe / międzynarodowe i zakwaterowanie krótkoterminowe.

Koszty zawodowe

Nie dotyczy

Inne koszta

 • Opcjonalne oszacowanie: 100 GBP

W zależności od projektów na żywo oraz innych opcjonalnych briefów i konkursów mogą wystąpić niewielkie koszty podróży lub powiązane koszty. Jest to często wspierane przez dział i zwracane rozsądne koszty.

Perspektywy rozwoju kariery

Ten kurs przygotuje Cię do kariery w złożonym i szybko zmieniającym się krajobrazie mody. Zdobędziesz niezbędne umiejętności do pracy w tej dynamicznej branży na poziomie kierowniczym.

Absolwenci zazwyczaj znajdują możliwości kariery w projektowaniu mody, produkcji, rozwoju produktu, merchandisingu, zakupach, marketingu i zaopatrzeniu off-shore w miejscach na całym świecie. Absolwenci po zdobyciu pracy w renomowanych firmach na całym świecie, w tym w Burberry, X-Bionic, Boohoo, TJX Europe, Farmers New Zealand i JD Sports.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Informacje o uczelni

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years ... Czytaj więcej

Manchester Metropolitan University is home to a diverse international student population from more than 130 countries. The University is ranked amongst the world’s top 200 universities under 50 years old, which is a measure of its commitment to delivering and supporting quality research and teaching. Manchester Metropolitan provides its students with regular employability events including advice workshops, industry networking, guest speakers and careers fairs. The University also has industry links with many global companies, including IBM, Bentley Motors, Bosch, Microsoft, Nike, Adidas, Manchester City Football Club and Walt Disney. A range of scholarships exclusive to international students is also available, up to the value of £5,000. Pokaż mniej