Magister tłumaczenia pisemnego i ustnego

Swansea University

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Magister tłumaczenia pisemnego i ustnego

Swansea University

MA w tłumaczeniu i tłumaczeniu ustnym (MATI) jest wyspecjalizowanym wariantem, ze szczególnym naciskiem na umiejętności tłumaczenia ustnego, z naszego uznanego magistra w zakresie tłumaczeń profesjonalnych. Jest to zintegrowany program mający na celu przekształcenie uczestników z udowodnioną doskonałością w językach obcych w odnoszących sukcesy i dostępnych na rynku profesjonalnych lingwistów.

Kluczowe cechy

Istotą MATI jest zaawansowana praca pisemna w zakresie tekstów ogólnych, administracyjnych i technicznych, tłumaczeń ustnych (w jednym lub dwóch następujących środowiskach: samorząd lokalny, służba zdrowia, policja i sąd) oraz szkolenia w zakresie standardowych usług komputerowych Narzędzia do tłumaczenia (CAT). Część pierwsza tego dyplomu obejmuje także możliwości rozwoju dalszych specjalistycznych umiejętności w zakresie tłumaczeń ustnych, tłumaczenia audiowizualnego, tłumaczenia maszynowego (MT) i lokalizacji oprogramowania, zarządzania terminologią, tworzenia wideo lub publikacji cyfrowych, natomiast w module Translation Work Experience studenci tworzą symulowane firmy tłumaczeniowe, współpracując z lokalnymi biurami tłumaczeń i podejmując rzeczywiste zlecenia do profesjonalnych standardów i terminów.

Te różne umiejętności spotykają się w ramach wyboru projektów części 2: albo dwóch rozszerzonych tłumaczeń wybranych przez studenta, albo rozprawy akademickiej, albo 13-tygodniowego stażu w firmie tłumaczącej, w Wielkiej Brytanii lub za granicą.


Pary języków (dostępne zależnie od popytu):

 • Niemiecki
 • język angielski
 • Francuski
 • język angielski
 • Włoski
 • język angielski
 • hiszpański
 • język angielski
 • walijski
 • język angielski
 • język angielski
 • język angielski

Opis

Część pierwsza - studenci stacjonarni pobierają trzy 20-punktowe (10 ECTS) moduły w każdym z dwóch semestrów akademickich, natomiast studenci studiów niestacjonarnych mogą elastycznie dzielić tę samą pracę przez cztery semestry. Istnieją cztery obowiązkowe moduły : Podstawy tłumaczenia i tłumaczenia, Narzędzia tłumaczeniowe, jeden moduł zaawansowanego tłumaczenia z zakresu wyżej wymienionych par językowych oraz jeden z trzech modułów tłumaczeń. Następnie uczniowie wybierają dwa opcjonalne moduły . Obejmują one drugi moduł zaawansowanej translacji, drugi moduł w interpretacji, historii i teorię tłumaczeń, technologie tłumaczeniowe, adaptację audiowizualną (napisy, dubbing, audiodeskrypcję), zarządzanie terminologią, tłumaczenie pracy zawodowej lub (pod warunkiem liczby) wideo i Tworzenie dokumentów lub komunikacja wizualna i projektowanie mediów. Istnieje również możliwość intensywnego studiowania nowego języka (francuskiego, niemieckiego, włoskiego, mandaryńskiego lub hiszpańskiego) lub ponownego zdobycia na poziomie średnio zaawansowanym języka (francuskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego) nieuczęszczanego od szkoły średniej.

Część druga - indywidualny projekt składający się z 60 punktów (30 punktów ECTS), który studenci studiów dziennych podejmują w okresie letnim (do 15 września), a studenci studiów niestacjonarnych mają nawet rok. Projekt może przyjąć trzy formy:

 • Dwa tłumaczenia rozszerzone z komentarzem. Są one wybierane przez studenta i oferują możliwość rozwoju dziedzin specjalizacji. Przynajmniej jedna musi być techniczna i musi być wykonana przy użyciu dużego narzędzia CAT; lub
 • Rozprawa (15 000-20 000 słów). Może to być na przykład temat w tłumaczeniu lub interpretacji badań, porównanie dwóch lub więcej opublikowanych tłumaczeń, badania terminologiczne w wyspecjalizowanej dziedzinie lub badanie aspektów technologii tłumaczeniowej. Rozprawa oferuje doskonałe przygotowanie do rozprawy doktorskiej. praca, ale może również stanowić cenny wskaźnik profesjonalnej wiedzy (np. w zakresie terminologii lub narzędzi CAT); lub
 • Praktyki (13 tygodni w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin pro rata). Jest to opcja najbardziej powołaniowa, którą można podjąć w Wielkiej Brytanii lub za granicą. Udostępniamy naszą obszerną listę kontaktów zawodowych studentom, ale muszą oni złożyć własny wniosek do firm i zdać testy wstępne. Udany staż może przekształcić się w pierwszą pracę.

Wymagania wstępne

Pierwszy stopień, zwykle w tłumaczeniu, języku lub pokrewnym przedmiocie, zwykle w górnej sekundzie lub powyżej (lub równoważny). Jako alternatywę możemy zaakceptować co najmniej dwa lata odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Zagraniczni studenci muszą być w stanie wykazać znajomość języka angielskiego w IELTS 6.5. poziom (lub równoważny).

Jak się zgłosić

Aplikuj przez internet.

Czesne

Roczne opłaty za naukę w roku akademickim 2018/19 są następujące:

Opłaty za studia za lata studiów po pierwszym roku są wyższe o 3%.

Więcej informacji na temat opłat i sposobu płatności można znaleźć na naszej stronie opłat za naukę.

Możesz kwalifikować się do finansowania, aby wesprzeć swoje badania. Aby uzyskać informacje na temat stypendiów, stypendiów i innych dostępnych możliwości finansowania, odwiedź stronę stypendiów i stypendiów Uniwersytetu.

Studenci zagraniczni i studia niestacjonarne: jeśli potrzebujesz wizę studencką Tier 4, musisz studiować w pełnym wymiarze godzin. Jeśli przebywasz w Wielkiej Brytanii w ramach innej kategorii wizowej, możesz studiować w niepełnym wymiarze godzin. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej studiom w niepełnym wymiarze godzin i wizom.

Aktualni studenci: Więcej informacji na temat opłat można znaleźć na naszej stronie opłat za naukę.

Dodatkowe koszty

Koszty osobowe.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski


Ostatnia aktualizacja April 23, 2018
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
1 - 3 lat
W niepełnym wymiarze czasu
W pełnym wymiarze godzin
Price
Cena
15,250 GBP
Information
Deadline
Lipiec 31, 2019
Locations
Wielka Brytania - Swansea, Wales
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Lipiec 31, 2019
Data zakończenia Sierp. 1, 2022
Dates
Wrześ. 2019
Wielka Brytania - Swansea, Wales
Termin nadsyłania zgłoszeń Lipiec 31, 2019
Data zakończenia Sierp. 1, 2022