Magister sztuk wizualnych w erze cyfrowej

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3

Opis programu

TEN PRZEDMIOT W DZIEDZINIE W JĘZYKU WŁOSKIM.

Master in Visual Arts of the Digital Age skupia studentów z artystycznym, technicznym w dziedzinie audiowizualnej i profili humanistycznych. Celem jest projektowanie, tworzenie i przekazywanie współczesnych wydarzeń artystycznych i wystaw mających związek z nowymi technologiami, sztukami performatywnymi i edutainment.

Partnerami merytorycznymi kursu są studia Karmachina, Limiteazero i Studio Azzurro, które są jednymi z najbardziej szanowanych graczy w dziedzinie multimedialnego projektowania wizualnego. Każdy uczeń, zgodnie z własnymi postawami, osobistymi zainteresowaniami i wcześniejszą edukacją, rozwija umiejętność zarządzania złożonym projektem w całości, specjalizując się w kilku rolach, takich jak artysta wizualny, kurator, kierownik projektu, projektant wizualny.

Tytuł - Master jest uznawany przez MIUR jako Academic First Level Master's Degree i pozwala uzyskać 60 CF, aby kontynuować studia we Włoszech lub za granicą.

Cel - Magister jest odpowiedni dla studentów posiadających dyplom licencjata (lub równoważne kwalifikacje) w dziedzinie sztuki, dyscyplin humanistycznych i projektowania, którzy interesują się sztukami performatywnymi, instalacjami interaktywnymi, sztuką cyfrową i publiczną.

Metodologia i struktura - Master oferuje ścieżkę edukacyjną z doświadczeniem, badaniami i projektami, łącząc metodę uczenia się z teoretycznymi i technicznymi inspiracjami wprowadzonymi w życie z odpowiednimi doświadczeniami zawodowymi.

Model nauczania obejmuje:

- Tradycyjne metody uczenia się w celu zdobycia wiedzy kulturowej, metodologicznej i relacyjnej;

- zajęcia laboratoryjne i eksperymentalne uczenie się projektów, przy wysokim poziomie zaangażowania ze strony studenta, poprzez pracę indywidualną i grupową (warsztaty, ćwiczenia, historie przypadków, symulacje), prowadzone przez liderów projektów, wśród najlepszych na lokalnym terytorium i branżach;

- Staże programowe odbywają się w firmach lub agencjach odpowiadających celom magisterskim lub w kampusie z profesjonalnymi projektami symulacyjnymi.

Magister szkoli specjalistów zdolnych do łączenia umiejętności technicznych związanych z wideo, dźwiękiem i animacją ruchomą, animacjami 3D i projektowaniem interaktywnym z humanistyczną wiedzą obejmującą tematy od kina, sztuki, muzyki i dyscyplin socjologicznych po nowe trendy komunikacyjne.

Taki wyszkolony profesjonalista zna języki i techniki sztuki multimedialnej i interdyscyplinarnej i potrafi analizować i interpretować najnowsze trendy w obszarze sztuk wizualnych, wizualizować scenariusze w przyszłej ewolucji komunikacji artystycznej i opracowywać eksperymentalne strategie i wizje zgodnie z nowe trendy w mediach i trendy w komunikacji.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Pokaż mniej
Mediolan , Mediolan , Mediolan + 2 Więcej Mniej