Magister sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa

Informacje ogólne

Opis programu

Magister sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa zapewnia studentom solidne zrozumienie obu dyscyplin. Kładzie duży nacisk na ich skrzyżowanie oraz aspekty społeczne, etyczne i prawne, które pojawiają się w ich praktycznym zastosowaniu.

Magister sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa to dwuletni program nauczania. Składa się z trzech semestrów kursów dydaktycznych, po których następuje projekt badawczy prowadzący do złożenia rozprawy i jej obrony pod koniec czwartej kadencji.

Najważniejsze

 • Magister sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa to wysoce skoncentrowany program, który pozwala studentom skoncentrować się na podstawowych tematach sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa (i ich skrzyżowaniu) z dodatkowym naciskiem na aspekty społeczne, etyczne i prawne, które pojawiają się w praktyce.
 • Program prowadzony jest wspólnie (jako „program podwójnego stopnia”) z University of Udine. Studenci z Uniwersytetu w Klagenfurcie i Udine będą mogli współpracować przy wykładach (dostarczanych online) i projektach.
 • Studenci mogą rozgałęziać się i studiować kursy, które są powiązane i odpowiednie dla obszarów zastosowania zarówno sztucznej inteligencji, jak i cyberbezpieczeństwa, w pełni wykorzystując oferty obu uniwersytetów.

© aau / Daniel Waschnig

Forma nauczania

Sześć obowiązkowych kursów uczy niezbędnych matematycznych, technicznych, społecznych, etycznych i prawnych podstaw sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa. Wielkość zajęć na tych kursach jest ograniczona do około 30 uczniów. Metody nauczania obejmują klasyczne wykłady, ćwiczenia w klasie, grupy dyskusyjne i praktyczne ćwiczenia praktyczne.

Kursy obowiązkowe

 • Podstawy sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa:
  Celem tego kursu jest omówienie niektórych technik matematycznych i technicznych, które są fundamentalne zarówno dla sztucznej inteligencji, jak i cyberbezpieczeństwa.
 • Społeczne, etyczne i prawne aspekty sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa cybernetycznego:
  Celem tego kursu jest zapoznanie studentów z szeregiem aspektów społecznych, etycznych i prawnych, które leżą u podstaw zastosowania sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa w praktyce.
  W kursie tym uczestniczą studenci z University of Udine (udział online).
 • Wprowadzenie do sztucznej inteligencji:
  Celem tego kursu jest wyposażenie studentów w teoretyczną wiedzę na temat różnych dziedzin sztucznej inteligencji, praktyczne umiejętności korzystania i wdrażania systemów sztucznej inteligencji, a także umiejętność uwzględnienia aspektów społecznych, etycznych i prawnych w konkretnych wdrożeniach sztucznej inteligencji.
 • Uczenie maszynowe i głębokie uczenie się:
  Celem tego kursu jest ukierunkowane leczenie różnych form technik uczenia maszynowego, w szczególności głębokich sieci neuronowych.
 • Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa:
  Celem tej jednostki jest zapoznanie studentów z wieloma koncepcjami i technikami cyberbezpieczeństwa, które są istotne w szczególności dla bezpiecznego wdrażania sztucznej inteligencji. W kursie tym uczestniczą studenci z University of Udine (udział online).
 • Weryfikacja i walidacja sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa:
  Celem tej jednostki jest umożliwienie uczniom wykorzystania zaawansowanych technik weryfikacji i walidacji w celu wykazania poprawności implementacji. Kurs jest prowadzony przez University of Udine.

Kursy opcjonalne

Studenci mogą wybierać spośród szeregu dedykowanych kursów obejmujących zaawansowane tematy z zakresu sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa oferowane zarówno przez alt = "University of Klagenfurt i University of Udine. Wszyscy studenci muszą wybrać niektóre zaawansowane kursy z obszaru odpowiedzialnych innowacji do doskonalenie umiejętności uwzględniania aspektów społecznych, etycznych i prawnych podczas stosowania rozwiązań sztucznej inteligencji i / lub cyberbezpieczeństwa w praktyce.

Oferujemy również możliwość pracy nad projektami: istnieją małe projekty i duże projekty, a jeśli to możliwe, ułatwiamy grupom studentów współpracę lub uczniom wykonującym odpowiednią pracę w środowisku przemysłowym.

Rozprawa

Każdy student ma przypisanego opiekuna z uniwersytetu alt = "University of Klagenfurt i University of Udine. Tematy można wybierać spośród dziedzin sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa.

Podwójny stopień

Studenci, którzy ukończyli kursy prowadzące do co najmniej 30 ECTS, ale nie więcej niż 60 ECTS na Uniwersytecie w Udine, kwalifikują się do podwójnego stopnia. Inni studenci kończą studia z dyplomem alt = "University of Klagenfurt.

Wymagania wstępne

Kandydaci muszą mieć tytuł licencjata w dziedzinie informatyki, matematyki, statystyki lub innej pokrewnej dziedziny w ramach szerszego zakresu programów naukowych lub technicznych; w szczególności kandydaci muszą wykazać się pewną wiedzą na temat podstawowych pojęć informatycznych (poprzez kursy / moduły w trakcie studiów licencjackich lub jakiekolwiek inne projekty). Kandydaci muszą również wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego oraz osobistymi i zawodowymi cechami, które sprawiają, że są odpowiednie do tego programu studiów magisterskich.

Warunki przyjęć

 • Oświadczenie osobiste: wnioskodawcy muszą się spierać na podstawie swojego pochodzenia (aktualny stopień (-y), doświadczenie zawodowe, zainteresowania osobiste), dlaczego powinni uzyskać miejsce w tym programie
 • CV: wykaz edukacji, a także wszelkich praktycznych, przemysłowych doświadczeń, wolontariatu, biegłości językowej itp.
 • Dowód ukończonych studiów licencjackich (certyfikat dyplomu, jeśli nie w języku angielskim lub niemieckim, wymagane jest uwierzytelnione tłumaczenie)
 • Transkrypcja nagrań
 • Dowód biegłości w języku angielskim
 • Dowód tożsamości i obywatelstwa

Terminy składania wniosków

 • Okres rejestracji na specjalną procedurę przyjmowania trwa od 1 maja do 15 września 2020 r.
 • Okres rejestracji dla wnioskodawców z krajów trzecich trwa od 1 maja do 31 maja 2020 r.

Czesne

Nie ma opłat za naukę dla obywateli UE / EOG i osób, które mają takie same prawa jak Austriacy zgodnie z prawem (stali rezydenci, miejsce zamieszkania w Austrii co najmniej pięć lat przed rozpoczęciem studiów itp.).

Po przekroczeniu minimalnego okresu studiów (plus dwa semestry) studenci ci płacą czesne w wysokości 384 € za semestr.

Studenci z krajów trzecich muszą płacić czesne w wysokości 747 EUR za semestr.

Globalne rankingi

Światowy ranking uniwersytetów QS „Top 50 Under 50” plasuje Uniwersytet w Klagenfurcie wśród 150 najlepszych młodych - w wieku poniżej 50 lat - uniwersytetów na całym świecie. W dziedzinie informatyki uniwersytet w Klagenfurcie zajął trzecie miejsce wśród uniwersytetów austriackich w zakresie 201-250 w rankingu THE World University Rankings 2020.
Na Wydziale Nauk Technicznych stosunek liczby pracowników do liczby studentów jest korzystny dla tych na wielu innych uniwersytetach, co promuje wartościową, ciągłą wymianę i dialog między kadrą nauczycielską a studentami. W rezultacie Wydział Nauk Technicznych oferuje nauczanie dostosowane do specyficznych wymagań studentów, które koncentruje się na najnowszych odkryciach naukowych, zapewniając jednocześnie duży praktyczny komponent dzięki projektom badawczym z firmami.
Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

The Faculty of Technical Sciences has been in existence since 2007, with the Department of Informatics being founded as early as 1986 and the Department of Mathematics and Statistics being established ... Czytaj więcej

The Faculty of Technical Sciences has been in existence since 2007, with the Department of Informatics being founded as early as 1986 and the Department of Mathematics and Statistics being established in 1974. The Faculty comprises nine departments at present. Pokaż mniej