Magister stosowanej sztucznej inteligencji i analizy danych

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Świat jest bardziej oparty na danych niż kiedykolwiek, a podczas gdy specjalistyczne umiejętności analityczne, cyfrowe, analizy danych i sztuczna inteligencja są bardzo poszukiwane, podaż jest nadal bardzo ograniczona. Brakuje ekspertów w dziedzinie nauki o danych i sztucznej inteligencji, a ten brak wiedzy oznacza, że obecnie tylko kilka firm jest w stanie w pełni wykorzystać pełny potencjał swoich zbiorów danych i przekształcić je w przewagę konkurencyjną.

Ten nowy program magisterski został zaprojektowany w odpowiedzi na brak specjalistów w zakresie sztucznej inteligencji (AI) i analizy danych (DA) w Wielkiej Brytanii. Zapewni Ci umiejętności i wiedzę zawodową, których potrzebujesz, aby rozpocząć karierę w tych różnorodnych i szybko rozwijających się sektorach.

Sześćdziesiąt tysięcy funtów stypendiów zostanie zaoferowanych studentom krajowym / UE / międzynarodowym * uczestniczącym w tym programie, w ramach inwestycji o wartości 1,4 miliona funtów przez Office for Student (OfS), Departament Kultury, Mediów i Sportu (DCMS), Office for Artificial Intelligence i wkład przemysłu.

* Sprawdź kryteria kwalifikowalności.

Program zapewni ci zrozumienie sztucznej inteligencji i analizy danych. Ten program jest odpowiedni dla kandydatów ze wszystkich środowisk i nie jest wymagana wcześniejsza wiedza techniczna . W ramach programu rozwiniesz odpowiednie umiejętności techniczne, których potrzebujesz.

Umiejętności techniczne, które rozwiniesz, obejmują znajomość Python, R, Julia, Weka, AWS, MS Azure, SAS, SPSS i Excel. Nietechniczne umiejętności miękkie, których rozwój jest kluczem do długoterminowego sukcesu w dowolnej branży, w tym w podejmowaniu decyzji na podstawie danych, krytycznego myślenia, wiedzy biznesowej i przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacji, pracy zespołowej i przywództwa.

Będziesz miał możliwość odbycia 3-miesięcznego płatnego stażu w branży w ramach programu, dając nieocenione doświadczenie w świecie rzeczywistym i możliwość budowania kontaktów branżowych.

Twoje umiejętności intelektualne i zdolności do zatrudnienia będą dalej rozwijane poprzez dostęp do naszego programu rozwoju zawodowego Career Booster. Ponadto proponowany program oferuje możliwość uzyskania profesjonalnych certyfikatów za pośrednictwem AWS Academy i SAS.

Ukończysz studia jako pewny siebie, kreatywny, przedsiębiorczy, niezależny modeler danych i interpreter, który jest w stanie wybrać odpowiednie narzędzia AI i DS dla danego problemu praktycznego i przeprowadzić analizę empiryczną, która stanowi podstawę do podejmowania decyzji opartych na danych.

Profesjonalna akredytacja

Jesteśmy dumni z tego, że znajdujemy się w elitarnej grupie szkół biznesu, aby posiadać potrójne akredytacje Equis, AMBA i AACSB, często określane jako "Triple Crown".

Studenci będą mieli okazję do dalszego rozwijania swoich umiejętności intelektualnych i zwiększenia swoich szans na zatrudnienie dzięki mikro-znaczkom dostępnym za pośrednictwem treści SAS i Amazon Web Services. Są to nieocenione, uznane w branży certyfikaty, które przygotowują cię do większych obowiązków zawodowych - otworzą drzwi do różnych opcji zatrudnienia i będziesz mógł z nich korzystać w dowolnym miejscu na świecie.

SAS jest jednym z wiodących na świecie standardów analizy danych w branży, wykorzystywanym w ramach tego stopnia do szkolenia studentów. SAS jest jednym z naszych strategicznych partnerów. Są zwolennikami zdobywania przez naszych studentów certyfikatów na oprogramowanie, które jest szeroko stosowane w świecie biznesu, w ramach tego programu.

Wszyscy uczniowie będą mieli możliwość uzyskania profesjonalnej certyfikacji w ramach programu AWS Academy od Amazon Web Services, w ramach programu. Jako członek AWS Academy University of Bradford pomoże studentom uzyskać biegłość i certyfikaty w zakresie korzystania z technologii AWS oraz gotowość do dołączenia do dynamicznej siły roboczej w chmurze.

Wymagania wstępne

A 2: 2 (lub wyższy) dyplom z wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii lub równoważne uznawane na całym świecie kwalifikacje w zakresie przedmiotów STEM lub niezwiązanych z STEM. Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane.

Dorośli studenci będą rozpatrywani indywidualnie dla każdego przypadku. Wnioskodawcy z kwalifikacjami niebędącymi dyplomami będą również brani pod uwagę, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe (minimum 3 lata w pełnym wymiarze godzin) i będą oceniani na podstawie wywiadu.

Wymagania w języku angielskim

IELTS: ogólnie 6.0, bez podtestu mniejszego niż 5,5.

Jeśli nie spełniasz wymogu IELTS, możesz wziąć udział w kursie przygotowującym do angielskiego na University of Bradford .

Co będziesz studiować

Proponowany program nauczania (z zastrzeżeniem walidacji) obejmuje badanie:

 • Nauczanie maszynowe
 • Big Data
 • Analiza wizualna
 • Analiza danych rządowych
 • Analiza danych w służbie zdrowia
 • Marketing cyfrowy
 • Bezpieczna AI, zarządzanie projektami
 • Doradztwo w zakresie zarządzania
 • Przedsiębiorczość i innowacje
 • Rozwijanie umiejętności w zakresie przywództwa biznesowego

Wsparcie kariery

Uniwersytet jest zaangażowany w pomaganie uczniom w rozwijaniu i zwiększaniu szans na zatrudnienie, co stanowi integralną część wielu programów. Pomoc specjalistyczna jest dostępna przez cały okres od usług związanych z karierą i zatrudnieniem, w tym pomoc w znalezieniu pracy w niepełnym wymiarze podczas studiów, praktyk, wakacji i absolwentów. Studenci są zachęcani do korzystania z tego wsparcia na wczesnym etapie i korzystania z obszernych zasobów na stronie internetowej Kariery.

Omawianie opcji ze specjalistycznymi doradcami pomaga wyjaśnić plany poprzez zbadanie możliwości i udoskonalenie umiejętności poszukiwania pracy. W większości naszych programów bezpośredni wkład Doradców Rozwoju Kariery do programu nauczania lub poprzez specjalnie zorganizowane warsztaty.

Program AWS Academy od Amazon Web Services (AWS)

School of Management dołączyło do prestiżowego ogólnoświatowego programu AWS Academy od Amazon Web Services (AWS). Wszyscy studenci będą mieli okazję do poprawy swoich umiejętności związanych z zatrudnieniem, pomagając im przygotować się do świata pracy.

AWS Academy to globalny program, który zapewnia instytucjom edukacyjnym dostęp do treści w chmurze, aby wspierać uczenie się uczniów w konkurencyjnym cyfrowym miejscu pracy. Jako członek AWS Academy University of Bradford pomoże studentom uzyskać biegłość i certyfikaty w zakresie korzystania z technologii AWS oraz gotowość do dołączenia do dynamicznej siły roboczej w chmurze.

Wszyscy uczniowie będą mieli możliwość ubiegania się o profesjonalny certyfikat z umiejętnościami zdobytymi dzięki treściom AWS Academy, dostarczanym przez pracowników uniwersytetu posiadających akredytację AWS Academy.

Perspektywy rozwoju kariery

Ten program został opracowany, aby umożliwić absolwentom rozpoczęcie lub rozszerzenie kariery w sektorze sztucznej inteligencji i / lub danych naukowych, a także zapewnienie umiejętności potrzebnych do pracy w powiązanych konsultacjach lub rozpoczęcia nowej działalności technologicznej.

Możliwości kariery obejmują (ale nie wyłącznie):

 • Stosował specjalistę od sztucznej inteligencji i danych
 • Absolwent analityka
 • Analityk Biznesowy
 • Konsultant ds. Analityki
 • Konsultant ds. Technologii
 • Analityk marketingu cyfrowego
 • Menedżer analiz cyfrowych
 • Rozpocznij nowy biznes technologiczny
Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Czytaj więcej

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Pokaż mniej