Read the Official Description

Tytuł magistra w dziedzinie psychologii, NEUROSCIENCE i NAUK NA LUDZKACH

Stopień z psychologii, neurologii i nauk humanistycznych to nowo ustanowiony dwuletni kurs magisterski koordynowany przez Wydział Nauk o Mózgu i Behawioralnych University of Pavia (DBBS) oraz w obszarze nauk kognitywnych, społecznych i behawioralnych Uniwersytetu. School for Advanced Studies (IUSS). Ten stopień ma swoje korzenie w sieci włoskich departamentów doskonałości, a jednocześnie jest włoską Magistralą w Psicologia (LM-51), umożliwiając tym samym wszystkim studentom uzyskanie kwalifikacji do obowiązkowego szkolenia podyplomowego prowadzącego do Albo degli Psicologi ( Włoski rejestr dla specjalistów od psychologii klinicznej).

Master Degree to dydaktyczny kurs doskonałości zapewniający wysokiej jakości szkolenia i kursy, w szczególności koncentrujące się na interakcji między psychologią, neuronauką i wieloma dyscyplinami humanistycznymi i społecznymi, które są coraz bardziej związane z badaniem ludzkiego mózgu i zachowania.

Podczas gdy oferowane są standardowe kursy psychologiczne (w tym, na przykład, Psychologia Eksperymentalna, Neuropsychologia Kliniczna i Kursy Kognitywne), uczniowie mogą również wybrać jeden lub więcej konkretnych programów, w tym wybranych kursów specjalizacyjnych. Te programy nauczania obejmują:

 • Społeczna i sądowa neuronauka (koordynowana przez Gabriellę Bottini i Nicolę Canessę), obejmująca egzaminy takie jak neuronauka sądowa, neuronomia, poznanie społeczne lub neuropsychologia kliniczna.
 • Neurofilozofia (koordynowana przez Michele Di Francesco), obejmująca egzaminy takie jak Filozofia umysłu, logika lub epistemologia
 • Neurolingwistyka (koordynowana przez Stefano Cappa i Andreę Moro), obejmująca egzaminy takie jak neurolingwistyka, neuropragmatyka, nabycie języka i degeneracja lub psychologia uczenia się
 • Neurocomputation (koordynowane przez Egidio D'Angelo), obejmujące egzaminy takie jak modelowanie neurologiczne i obliczenia, neurofizjologia lub MRI Physics for Neuroscience. Ten program jest organizowany we współpracy z europejską siecią badawczą Human Brain Project.
 • Psychologia muzyki (koordynowana przez Tomaso Vecchi), obejmująca egzaminy takie jak Psychologia Muzyki, Neuroscience of Music lub Development of Musical Abilities. Ten program jest organizowany we współpracy z Neuromusic Network i Fondazione Pierfranco i Luisa Mariani

Dodatkowe kursy praktyczne, laboratoria i indywidualne zajęcia szkoleniowe będą prowadzone w placówkach uniwersyteckich lub w połączeniu z różnymi szpitalami działającymi w okolicy (Mondino Neurological Foundation, Maugeri Foundation, Ca 'Granda Niguarda Hospital w Mediolanie)

Informacje na temat selekcji i rejestracji będą dostępne na naszej stronie internetowej od kwietnia 2018 r., A uczniowie mogą otrzymać potwierdzenie do maja 2018 r. Kursy rozpoczną się 1 października 2018 r.

O nas

Studia magisterskie z psychologii, neurologii i nauk humanistycznych są koordynowane przez Wydział Nauk o Mózgu i Behawiorach University of Pavia (DBBS) oraz przez Obszar Nauk Kognitywnych, Społecznych i Behawioralnych Uniwersyteckiej Szkoły Studiów Zaawansowanych (IUSS) .

DBBS integruje wszystkie neurologiczne, neuronaukowe, psychiatryczne i psychologiczne kompetencje obecne na University of Pavia , ściśle związane z Narodowym Instytutem Neurologicznym C. Mondino. To nowe zintegrowane centrum badawcze powstało w 2012 roku w celu rozszerzenia i wspierania nauczania i badań w dziedzinach psychologicznych i neuronaukowych. Od momentu powstania DBBS zawsze otrzymywał najwyższe oceny zarówno pod względem dydaktycznym, jak i naukowym: konsekwentnie należy do 3 najlepszych instytucji psychologicznych we Włoszech.

Obszar Nauk Kognitywnych, Społecznych i Behawioralnych IUSS rozpoczął swoją działalność w 2010 roku i osiągnął w pełni operacyjny poziom w 2014 roku. Pierwotne działania w zakresie językoznawstwa teoretycznego i neurolingwistyki zostały zintegrowane z dodatkowymi obszarami badań w neuronauce kognitywnej, filozofii, epistemologii, ekonomii i nauki społeczne. Elementem jednoczącym obszaru jest globalna koncepcja nauk humanistycznych, która począwszy od podstawy biologicznej obejmuje procesy psychologiczne, formalną refleksję filozoficzną i badania kontekstów społecznych i ekonomicznych. Takie podejście jest realizowane poprzez interdyscyplinarne programy badawcze w obszarach uprzywilejowanych, takich jak język, podejmowanie decyzji i filozofia umysłu.

Zarówno DBBS, jak i IUSS w 2017 roku otrzymały status "Departamentu Doskonałości" włoskiego Krajowego Systemu Rankingu.

Tło historyczne i perspektywy na przyszłość

University of Pavia i Szkoła Uniwersytecka ds. Studiów Zaawansowanych IUSS Pavia to kluczowe kroki długotrwałego procesu szkolnictwa wyższego rozpoczętego w 825 rpne, kiedy Lotharius I, cesarz rzymski i król Włoch, wyznaczył Pawię, starożytną stolicę Królestwo Lombardii, jako strona szkolnictwa wyższego. Proces ten przeszedł fundament - w 1361 roku przez Świętego Cesarza Rzymskiego Karola IV - Studium Generale, później nazwany " University of Pavia ", a później stał się jedynym uniwersytetem w Księstwie Mediolanu. Po dekadencji podczas hiszpańskiej dominacji prestiż uniwersytetu został przywrócony przez Marię Teresę Sovereign z Austrii i świętą cesarzową.

Aby skupić się na nauce, możemy wymienić kilku słynnych profesorów, którzy wykładali na University of Pavia : Girolamo Cardano (1501-1576), który wynalazł "kardanowy staw", podstawowe mechaniczne urządzenie; Alessandro Volta (1745-1827), wynalazca baterii; Antonio Scarpa (1752-1832), który nadał mu nazwę wielu części anatomicznych, takich jak "trójkąt Scarpy", i laureata Nagrody Nobla Camillo Golgi (1843-1926), który wynalazł tzw. "Czarną reakcję", która dla po raz pierwszy wyświetlono rozgałęzioną strukturę komórek nerwowych i odkryto wiele mikrostruktur, w tym słynny "kompleks Golgiego". System Uniwersytetu w Pawii zapewnia wyjątkową ofertę dla ponad 20 000 studentów, w tym wielu uniwersyteckich szkół wyższych. Wśród nich: "Almo Collegio Borromeo" i "Collegio Ghislieri", założone w XVI wieku. Obecnie istnieje piętnaście szkół wyższych, w których kształci się prawie 2000 studentów, i oferują one wyjątkową okazję do nauki i wzbogacenia kultury w środowisku wielodyscyplinarnym i wieloetnicznym. Przez wieki University of Pavia stał się jedną z wiodących instytucji w Europie. Warto wspomnieć, że na początku badania układu nerwowego człowieka, na początku 19 wieku, Pavia była prawdopodobnie wiodącą na świecie instytucją zajmującą się neuronauką. Nie tylko Golgi otrzymał nagrodę Nobla za odkrycie "reakcji czarnej", ale wielu innych badaczy przyczynia się do ogromnej liczby naukowych badań krytycznych, w tym odkrycia serotoniny, przez naukowców takich jak Vittorio Erspamer, Ottorino Rossi, Casimiro Mondino i wielu innych. Muzeum Neuroscience Camillo Golgi jest wciąż obecne i otwarte dla publiczności na University of Pavia . Ta długoletnia tradycja ma teraz nową przyszłość w ramach Human Brain Project, flagowego europejskiego dziesięcioletniego projektu, w którym DBBS jest jednym z wiodących centrów koordynacyjnych w Europie.

Od 1997 r. IUSS realizuje zaawansowany model nauczania i badań, z powodzeniem wdrażany przez dwie inne prestiżowe instytucje we Włoszech, Scuola Normale Superiore i Scuola Sant'Anna w Pizie. Główną misją IUSS jest przyczynianie się do rozwoju niewielkiej liczby studentów wybranych spośród pięciu uniwersyteckich szkół wyższych, oferując im, na każdym etapie ich wyższego wykształcenia, kwalifikowane programy na poziomie międzynarodowym, zwiększając ich możliwości i wiedzę w moda interdyscyplinarna w zależności od wyborów, konkretnych dziedzin i wybitnych kwalifikacji profesorów tworzących Wydział. IUSS angażuje się także w postęp naukowy, promując doktorat programy i rozwój działalności badawczej na poziomie międzynarodowym. Związek pomiędzy systemem college'u w Pawii a stopniem nauk neurologicznych i nauk humanistycznych jest bardzo rygorystyczny, a wiele stanowisk zostanie przydzielonych specjalnie dla wysoce zmotywowanych studentów na studiach magisterskich z psychologii, neurologii i nauk humanistycznych.

Kalendarz akademicki

Lekcje 36 godzin (6 cfu) i CPG

 • Zajęcia w I trymestrze: od poniedziałku 1 października do piątku, 16 listopada 2018 r. - lekcje i CPG
 • Lekcje drugiego trymestru: od poniedziałku 26 listopada 2017 r. Do piątku 21 grudnia 2018 r. - tylko CPG
 • Lekcje trzeciego trymestru: od poniedziałku 18 lutego do piątku 5 kwietnia 2019 r. - tylko lekcje
 • Zajęcia w czwartym trymestrze: od poniedziałku 15 kwietnia do piątku, 7 czerwca 2019 r. - lekcje i CPG (święta wielkanocne od czwartku 18 do wtorku 23 kwietnia rozumiane, czwartek 25, piątek 26 kwietnia i środa 1 maja zawieszone)

Plan egzaminu na 2018/2019:

 • Pierwsza sesja egzaminacyjna: od 14/01/2019 do 15/02/2019 (2 egzaminy)
 • Druga sesja egzaminacyjna: od 10/06/2019 do 31/07/2019 (3 ​​egzaminy)
 • 3. sesja egzaminacyjna: od 02/09/2019 do 20/09/2019 (1 egzamin testowy)
Program taught in:
Język angielski

See 11 more programs offered by University of Pavia »

Last updated March 26, 2018
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
2 lat
W pełnym wymiarze godzin
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa