Wstęp
Możliwości zawodowe
Nasi absolwenci to specjaliści przygotowani do pracy w charakterze profesjonalnego członka personelu w instytucjach UE i innych organizacjach międzynarodowych, a także na szczeblu lokalnym i krajowym. Służą jako liderzy zmian w lokalnych społecznościach, pomagając w promowaniu idei integracji europejskiej i jak najlepszego wykorzystania funduszy europejskich. Program Prawa Unii Europejskiej przygotowuje się także do pracy w prywatnych przedsiębiorstwach w Polsce i całej Europie (specjalizacja "Prawo gospodarcze") lub w służbie dyplomatycznej z silnym naciskiem na ochronę praw człowieka i politykę migracyjną (specjalizacja "dyplomacja"). Daje studentom solidne zrozumienie prawnych i organizacyjnych podstaw funkcjonowania Unii Europejskiej.
Kurs jest zaprojektowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę akademicką we współpracy z przedstawicielami personelu administracyjnego instytucji UE, przedstawicielami placówek dyplomatycznych i konsulatów, prawnikami i doradcami prawnymi. Ich obecność gwarantuje, że program kursu spełnia faktyczne wymagania w zakresie edukacji i zdolności do zatrudnienia specjalistów w dziedzinie prawa UE.
Miejsca pracy
Studenci wypełniają obowiązkowe 60 godzin praktyki Silna współpraca z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi prowadzi do wielu możliwości dla studentów studiów europejskich, aby uzyskać praktyki lub staże w organizacjach w sektorze publicznym i prywatnym, np. W Parlamencie Europejskim, Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie , Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jednostki samorządu centralnego i samorządowego, departamenty funduszy UE, Fundacja Instytut na rzecz Państwa Prawa i inne organizacje pozarządowe. Studenci mogą również uczestniczyć w programie wymiany Erasmus, korzystając z różnych możliwości studiowania za granicą.
Stopniowość zatrudnienia i transformacja rynku są wspierane przez projekty aktywności społecznej: uczestnictwo w Studenckiej Grupie Badawczej Euro-KUL, pisanie bloga Europejczycy, uczestnictwo w projektach finansowanych przez UE realizowanych na Uniwersytecie.
Centrum Karier KUL oferuje szereg pomocy i porad, które pomogą Ci zaplanować karierę i podejmować świadome decyzje na każdym kroku, nawet po ukończeniu szkoły. Studenci mogą również uzyskać pomoc z biura University Career Services Office, które realizuje program "Cool Careers".
Umiejętności nabyte przez absolwentów prawa UE
Umiejętności zawodowe
absolwenci biegle posługują się dziedzinami stanowiącymi kluczową część europejskich regulacji prawnych. Stają się specjalistami w zakresie problemów europejskich i nabywają umiejętności zawodowe, których wymaga europejski rynek pracy;
program oferuje dwie specjalizacje: ekonomiczną i dyplomatyczną;
studenci mogą również uzyskać certyfikaty z Akademii Dyplomacji UE, Europejskiej Akademii Prawa Konkurencji, Akademii Funduszy Europejskich.
Umiejętności komunikacyjne
nasi absolwenci posiadają dobre umiejętności mediacyjne i negocjacyjne, znają sztukę wystąpień publicznych, zdobywają skuteczne umiejętności prezentacji;
nasi absolwenci wiedzą, jak ubiegać się o fundusze UE;
mogą działać jako konsultanci w zakresie regulacji prawnych UE.
Umiejętności językowe
program kładzie duży nacisk na naukę języków, zachęcając do płynności zarówno w mowie, jak i piśmie. Oprócz obowiązkowego języka angielskiego, uczniowie nauczą się także drugiego języka europejskiego;
języki urzędowe UE (obowiązkowy przedmiot dla specjalizacji dyplomatycznej);
Francuski dla dyplomacji.
Umiejętności cyfrowe
wydajne i skuteczne wykorzystanie baz danych UE (EUR-Lex) i statystyk EuroStat Umiejętności analityczne;
umiejętności analizowania prawnych i politycznych struktur i zjawisk w Europie;
głęboka znajomość historii i kultury europejskiej oraz umiejętność rozumienia i analizowania procesów społecznych, politycznych i gospodarczych zachodzących w Unii Europejskiej.
Umiejętności samozatrudnienia
umiejętności niezbędne do prowadzenia małej firmy na poziomie krajowym i unijnym;
nasi absolwenci wiedzą, jak ubiegać się o fundusze UE i jak zarządzać projektami finansowanymi przez UE.
Czesne
Roczne czesne dla osób spoza UE: 7400 PLN = c. 1850 euro
Program jest bezpłatny dla kandydatów z UE
Program rozpoczyna się 1 października 2020 r