Magister neurochemii z neurobiologią molekularną

Informacje ogólne

Opis programu

Ludzki mózg zawiera prawie 100 miliardów neuronów, tworząc około 10 000 miliardów synaps. Zrozumienie mózgu i układu nerwowego jest jednym z najbardziej złożonych wyzwań we współczesnej nauce, a nasz program magisterski jest skierowany do studentów, którzy chcą badań związanych z edukacją obejmujących specjalizacje w neurochemii, funkcjach molekularnych i zaburzeniach układu nerwowego.

Powody, dla których warto wybrać Stockholm University

Doskonała edukacja ściśle związana z badaniami pierwszego planu

Departament Neurochemii prowadzi wiodące badania i obejmuje większość specjalizacji w dziedzinie neurochemii z neurobiologią molekularną, w tym molekularne mechanizmy stojące za chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Alzheimera i zaburzenia poliglutaminowe, a także rak w układzie nerwowym. Wszyscy nauczyciele biorący udział w tym programie są aktywnymi badaczami na wydziale i oferuje się wiele sposobów na kontakt z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie poprzez wykłady, seminaria, prace laboratoryjne i projekty dyplomowe.

Dynamiczne środowisko z możliwościami wymiany

Cenimy praktyczne doświadczenie wśród naszych studentów, dlatego włączamy ich do projektów związanych z trwającymi badaniami. W naszym dziale grupy badawcze mają członków związanych z badaniami współpracującymi na arenie międzynarodowej i oferujemy naszym studentom udział w wymianie projektów z uniwersytetami za granicą.126165_pexels-photo-2570976.jpeg Bruna Tovar Faro / Pexels

Struktura programu

Ten program ma na celu zapewnienie zaawansowanej wiedzy i umiejętności wymaganych w pracach badawczo-rozwojowych w neurochemii. Pierwszy rok obejmuje blok kursu, w którym zdobywasz biegłość w metodyce oraz w jaki sposób analizować, oceniać i radzić sobie ze złożonymi zjawiskami neurochemicznymi przy niewielkiej ilości informacji. Drugi rok jest poświęcony kursom fakultatywnym i interesującej pracy dyplomowej.

Praca dyplomowa jest wykonywana wspólnie z jedną z naszych grup badawczych i możesz zastosować zdobytą wiedzę w projekcie, który samodzielnie planujesz, realizujesz i raportujesz. Ten projekt może trwać od jednego do dwóch semestrów.

Zarys programu zilustrowano poniżej. Pamiętaj, że ten zarys może ulec zmianie.

Szwedzki system kredytowy jest zgodny z europejskim standardem ECTS. 30 ECTS odpowiada jednemu semestrowi studiów stacjonarnych.

Pierwszy rok

 • Neurochemia z neurobiologią molekularną, 15 punktów
 • Transdukcja sygnału, 15 punktów
 • Rekombinowane peptydy i białka *, 15 punktów
 • Zaawansowana neurochemia z neurobiologią molekularną, 15 punktów

Drugi rok

 • Opcjonalne kursy, 0, 15 lub 30 punktów
  lub
  rozpoczęcie projektu dyplomowego w dziedzinie neurochemii 45 lub 60 punktów
 • Projekt dyplomowy z neurochemii, 30, 45 lub 60 punktów

Przykłady ostatnich projektów dyplomowych

 • Stopień projekt A
 • Stopień projekt B
 • Projekt dyplomowy C

Perspektywy rozwoju kariery

Z dyplomem magistra z tego programu, twoje możliwości kariery są szerokie. Neurochemicy pracują w wielu sektorach, na przykład w badaniach neurologicznych i farmaceutycznych, neuroetyce lub rozwoju w biotechnologii i przemyśle. Oprócz kontynuowania doktoratu studia, nasi absolwenci pracują w takich operacjach jak AstraZeneca, GE Healthcare, Szwedzka Agencja Chemiczna, SciLifeLab oraz Szwedzki Urząd Patentowy i Rejestracyjny.

Dlaczego Stockholm University ?

Studiowanie na Stockholm University w Stockholm University robi różnicę

Stockholm University jest jednym ze 100 najwyżej ocenianych uniwersytetów na świecie i największą szwedzką instytucją szkolnictwa wyższego z najwyższej jakości edukacją i wybitnymi badaniami w wielu różnych dziedzinach.

Nasz kampus znajduje się w Królewskim Parku Narodowym, zaledwie kilka minut od centrum Sztokholmu. Sztokholm został niedawno oceniony jako najbezpieczniejsza stolica w Europie i słynie z wielu zielonych i czystych terenów. Sztokholm jest liderem w obszarach takich jak opieka społeczna, równość, IT, zrównoważony rozwój i innowacje. Znany z bycia otwartym społeczeństwem, Szwecja zajmuje także drugie miejsce na świecie w Indeksie Postępów Społecznych.

Wymagania kwalifikacyjne

Licencjat z co najmniej 90 punktami z chemii, w tym 7,5 punktami z biochemii. Lub 90 punktów w biologii, w tym 9 punktów w zoofizjologii.

Wiedza odpowiednia dla szwedzkiego liceum angielskiego B / angielski 6.

Wnioski i czesne są wymagane, chyba że jesteś obywatelem UE / EOG lub posiadasz status długotrwałego / stałego pobytu w Szwecji (lub tymczasowy pobyt z powodów innych niż studia).

Ostatnia aktualizacja Lis 2019

Informacje o uczelni

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-clas ... Czytaj więcej

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-class education in a number of programs and courses, at the Master's level more than 30 study programs are given in English. Pokaż mniej