Magister nauk o środowisku

Informacje ogólne

Opis programu

134529_pexels-photo-1002703.jpeg

Master of Science Program in Sciences Sciences

Roczny program magisterski w dziedzinie nauk o środowisku ma na celu rozwinięcie kompetencji w pracy z zagadnieniami środowiskowymi. Będziesz uczył się zagadnień środowiskowych z naukowego punktu widzenia - analizując przyczyny, relacje i możliwe rozwiązania problemów środowiskowych. Zrównoważony rozwój jest głównym tematem programu, który pomoże ci przygotować się do przyszłej kariery, niezależnie od tego, czy zamierzasz pracować w agencji rządowej, czy w sektorze prywatnym.

Zainwestuj w edukację!

Nasze programy edukacyjne rozpoczną się jak zwykle tej jesieni. Nadal możesz złożyć wniosek!

Program magistra nauk o środowisku zajmuje się bieżącymi problemami społecznymi związanymi z globalnymi problemami środowiskowymi i zdrowotnymi. Przejście do bardziej zrównoważonego społeczeństwa jest poważnym wyzwaniem, wymagającym wspólnych wysiłków uniwersytetów, społeczeństwa i sektora prywatnego. Wyzwanie jest złożone i wymaga podejścia multidyscyplinarnego.

Program rozpoczyna się kursem poświęconym złożonym kwestiom związanym z użytkowaniem gruntów, podczas którego omawiane są różne interesy, takie jak zarządzanie zasobami naturalnymi, roszczenia gruntów i rekompensata ekologiczna. Aby osiągnąć warunki związane z rzeczywistością, stosujemy tak zwaną pedagogikę opartą na wyzwaniach, w ramach której studenci opracowują innowacyjne rozwiązania złożonych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem w formie projektu we współpracy z sektorem publicznym i przemysłowym.

Specjalizuj lub poszerzaj swoje umiejętności

Po pierwszym kursie wybierasz spośród różnych kursów z zakresu nauk o środowisku, biologii i geologii, takich jak zarządzanie słodką wodą i analizy zmian środowiskowych. Nauczanie na naszych kursach składa się z wykładów, seminariów, ćwiczeń grupowych, ćwiczeń laboratoryjnych i ćwiczeń terenowych. Masz również możliwość przeczytania do 15 punktów szkolnictwa wyższego, gdzie poszerzasz swoją edukację o kursy z innych dziedzin.

Możesz również wybrać staż, który może odbyć się w sektorze publicznym lub prywatnym. Program kończysz projektem dyplomowym, który zwykle jest prowadzony we współpracy z władzami lub firmą.

Myśl globalnie, rozwiązuj problemy lokalnie

Ważną częścią programu jest praca z różnymi formami rozwiązywania problemów środowiskowych. Ważnymi punktami wyjścia są analiza ryzyka i analiza konsekwencji zmian środowiskowych. Obejmuje to prace nad dostosowaniami do zmian klimatu i przejściem do zrównoważonej przyszłości. Projekt końcowego stopnia zapewnia dalsze możliwości pogłębionego rozwiązywania problemów w dowolnej części środowiska.

Przeczytaj więcej o programie

Program magistra nauk o środowisku z Uniwersytetu Umeå na Vimeo.

Przegląd programu

Okres jesienny

 • Przejście w kierunku zrównoważonego społeczeństwa, 15,0 KM.
 • Kursy do wyboru.

Termin wiosny

 • Kurs do wyboru.
 • Praca magisterska z zakresu nauk o środowisku, 15 punktów

Przykłady kwalifikujących się kursów:

 • Zarządzanie słodką wodą (5BI222) 15 punktów
 • Analizy zmian środowiskowych (5MH091) 15 punktów
 • Staż w zdrowiu środowiska (5MH064) 15 punktów

Możliwości zawodowe

Wielu naszych studentów zajmuje się krajowymi lub globalnymi problemami środowiska i zdrowia publicznego, często z elementami planowania, koordynacji, badań lub nadzoru. Edukacja daje dobre możliwości konkurowania o pracę, na przykład w sektorze publicznym lub jako konsultant w sektorze przemysłowym.

Przykłady zawodów:

 • Koordynator środowiskowy
 • Trener zrównoważonego rozwoju
 • Strateg środowiskowy
 • Inżynier środowiska pracy
 • Konsultant ds. Środowiska
 • Menedżer Środowiska
 • Urzędnik ds. Zarządzania środowiskowego
Ostatnia aktualizacja Kwi 2020

Informacje o uczelni

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Pokaż mniej